Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a pánikbetegségemmel?

Mit kezdjek a pánikbetegségemmel?

Figyelt kérdés

6 hónapja vagyok pánikbeteg.

Egy rosszulléttel kezdődött a munkahelyemen.

Azóta nem szeretek emberek közé menni, vagy ha várakoznom kell valahol, pl. zebránál, vagy a boltban sorban állni, szédülök, szorongok, meg ilyenek. Gondolom aki pánikbeteg, tudja, miről beszélek.

Járok pszichológushoz, szedek gyógyszereket.

Itthon minden jó volt, aztán a kb. a 4. hónap után itthon is elkezdtem szédelegni, minden előzmény nélkül.

Szinte már azon a szinten vagyok, hogy megpróbálok ezekkel a tünetekkel együtt élni, kezelni ahogy sikerül.

Egy hete, este feküdtünk, néztük a tévét, egyszer csak azt vettem észre, hogy idegesít minden zaj. Ha tévében megszólalt valaki, vagy a lányom mondott valamit, vagy ha csak a férjem megmozdult az ágyban...Minden apró neszre furcsán reagáltam. Ők nem vették észre, nem is mondtam, csak megrémültem magamtól. Szinte már olyan idegállapotba kerültem, hogy most mindjárt megőrülök, vagy valakiben, vagy magamban kárt teszek....

Rémisztő volt.

Nem tudom mi hozta ezt ki, de azóta minden este úgy fekszem le, hogy rettegek ettől az érzéstől, és bár azóta nem olyan erősen, de minden este érzem ezt. Szinte már félek, ha közeledik az este.

Mit tegyek? Ezt hogyan küzdjem le?

És mi van, ha majd jön újabb és újabb tünet?


2011. márc. 8. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy jó pszichológushoz jársz,és az se biztos,hogy jó gyógyszereket szedsz.
2011. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, meséld el neki is ezeket. Vagy a gyógyszeradagodat fogja növelni, vagy másik gyógyszert ír fel. Mielőbb menj el hozzá! Jobbulást!
2011. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én is pánikbeteg vagyok. Néha nekem is előjönnel ezek a tünetek. Ki kell tartani! Néha én csak a rossz oldalát látom. Járok pszichológushoz,sokat segít. De előfordul,h kilátástalannak látom a helyzetem,de ilyenkor arra gondolok,h 18 évesen még mennyi minden áll előttem. És mindenkinek feladata van az életben. Amit teljesíteni kell. Ez is egyfajta próbatétel. Vallásos vagyok és sokat szoktam imádkozni is. Amitől megnyugszom és újra emeltfővel vágok bele a "küzdelembe". A rossz napok után mindent vannak jó napok is. Gondolj a gyerekedre és a férjed. Szükségük van Rád! Édesanyám öngyilkos lett és ezerszer felteszem a kérdést,h megérte e Neki?!!! Amit maga után hagyott az leírhatatlan! Ezt nem érdemli meg senki....

Sok kitartás és akarat erő kerdese. Lebegjen a szemed elott,h mindig van kiút mindenből. Csak idő kérdése! És mindenki azt a keresztet kapja az életben amit elbír!

Ha van kedved erről beszélgetni még akkor megadom az email címem és nyugodtan írj!

2011. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!