Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság? A lényeget...

Öngyilkosság? A lényeget apróbetűsen írtam.

Figyelt kérdés

Kérdésem igazából nincs, csak kellett a kérdőjel, de ha elolvassátok amit írtam, annak örülnék.

Öngyilkos akarok lenni, ha úgy tetszik ezt kívánom legbelül...Tudom, van ilyen kérdés ezer, nem is "fenyegetésnek" szánom és nem őrülten magamból kikelve vagy épp magamba zuhanva írom ezeket. Csak ki akarom adni magamból, hogy eljutottam erre a pontra, amikor már teljesen komolyan gondolom. Nyilván nem fogom most azonnal, azért is írok ide, szóval efféle gúnyos válaszokat fölösleges írni...épp elég az ha eljut az ember ide, innen már csak egy lépés. Hogy idáig jutottam, az magamnak köszönhető, hibáztatni senkit nem hibáztatok. "Tenni kéne ellene, nem csak sopánkodni" - igen, próbálok, elhihetitek. Egyébként úgy az egész eddigi életem eredményeképp van most ez így, nem köthető egy-két konkrét eseményhez, ilyet hiába kérdezgettek. Sok apró dolognak köszönhető, sok kicsi sokra megy elv alapján...Amik legfőképp annak tudhatók be, hogy nem vagyok kibékülve magammal, se külsőleg se belsőleg, rengetek rossz döntésem volt, melyek megoldására, megfékezésére csak még rosszabb döntéseket hoztam...az egész tulajdonképpen egy örvény vagy mocsár, minél jobban kalimpáltam annál mélyebbre kerültem. Szóval kérdésem nagyon nincs is, de ha valaki elolvasta és ír rá valamit válaszként, azt szívesen fogadnám...

19/F


ui.: már úgy 3 éve olvasgatom a gyik-et, ezt a témát is, de sose gondoltam volna hogy fogok ide írni


2011. febr. 21. 20:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Mindjárt itt a tavasz, meg ne öld magad! Lemaradsz arról a páratlan érzésről, amiben az embernek olyankor része lehet, ha egy kicsit kidugja a fejét a kuckójából. Valami jó mindig gyün:D szembe az úton, csak észre kell venni. Ha pedig rossz helyen érzed magad, akkor az tartsa benned a lelket, hogy gyakorlatilag már nagykorú vagy és bármikor elköltözhetsz az ország túlsó végébe. Én is ezen a lépésen morfondírozok.:) 26/f
2011. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
www.nemvicc.hu
2011. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 emlya ***** válasza:

Én nagyon szivesen megölelnélek,el sem hiszed, hogy mennyire!!!

És velem mindent megbeszélhetnél!!!!! (sajnos nekem sincs barátom).

2011. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Hát igen, a tavasz jöhetne már...nem évszakfüggő a depresszióm, de azért tényleg jó azt látja az ember maga körül.

Black hatted lady, amúgy te mire gondolsz amikor rád tör a "roham"? Mármint hogy helyrezökkenj, én pl arra hogy tudnom kell uralkodni magamon, "legyőzni" magam azzal hogy nem, nem teszem meg.

Amúgy 15:12-es, ha finanszírozod a kiutazásomat oda, nem fogok itt nyavalyogni, megígérem ;) Egyébként gondolom senki sem szorított fegyvert a tarkódhoz hogy "márpedig elolvasod és kommenteled köcccsög!" Bár előbbi nem is igaz...

Az e-mail címem egyébként 52david@citromail.hu, annak aki minden áron végeláthatatlan vitát/párbeszédet akar folytatni :D Csak vicc, a lényeg hogy ha valaki akarna esetleg írni annak itt van, én azért nem írok mert zaklatni nem akarok senkit...

2011. febr. 23. 22:45
 25/36 anonim válasza:
Hát, ha rámtör a roham, nem nagyon gondolok semmire, mert úgy elborul az agyam, h észre se veszem. Nem ismerem fel, h ez egy olyan roham. Utána persze igen és azt mondom magamnak, h most itt az idő, ez így nem működik vagy végzek magammal, vagy lábra állok és kijutok innen. Amint látod, egyik sem valósul meg. Attól függ utána melyik állapotban vok. Hol nagyon mélyen vagyok, hol meg a világ legboldogabb embere vagyok. Egy pillanat műve a váltás és csak utána veszem észre, h jé, most megint lent/fent vok.
2011. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 emlya ***** válasza:
Utolsónak: sokzor én is iyen vagyok, hol nagyon boldog, hol nagyon depis, de azért öngyilko nem akarok lenni.
2011. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen átérzem a helyzeted mert küzdök ezzel én is. Én alapvetően életvidám voltam meg voltam elégedve magammal és a mai napig nem értem miért történtek meg a dolgok az életemben amik mindent elrontottak, nyilván okkal. Az én helyzetem pontosan a tied ellentéte nálam konkrét dolgok történtek amik ezt okozzák. Nem látok rá esélyt hogy kijöjjek ebből az egészből, külső segítség, mint olyan nem létezhet ilyen esetben szerintem. Ha elég mélyen vagy onnan nincs ami kirángat, ha csak te nem tudod kiszedni saját magad az egészből.


19L

2011. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Igenigen, ezt felejtettem én ki, hogy én is úgy érzem hogy egyedül kell kilábalnom, sok apró dolog segíthet persze de, leginkább magamban belül kell elintézni...De hát figyelj, vannak azért jó dolgok, itt sem bunkó parasztok írtak nekem vissza...:)Próbálom úgy gondolni hogy lehet ha elég mélyen vagy onnan csak magadat tudod kirángatni, de nincs olyan mélység ahonnan ne lehetne...persze ez lehet túl idealistán hangzik. De tényleg van mindig lejjebb, és azt meg nem érdemes kivárni...
2011. febr. 24. 22:14
 29/36 emlya ***** válasza:
Teljesen egyetértek!!! :)
2011. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 poiu ***** válasza:
Az ég szerelmére! Olvasok itt egy pontos diagnózist a bipoláros depressziórol, egy másikat a szezonálisról, egy harmadikat, ami szinte biztos, hogy nem endogén depresszió, és ezekre mind - a nehéz helyzetre is - van segítség. Öreg eszkimónak meg kell halnia, ha már nem látja a fókát. De itt van a boltban szemüveg!!!
2011. febr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!