Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság? A lényeget...

Öngyilkosság? A lényeget apróbetűsen írtam.

Figyelt kérdés

Kérdésem igazából nincs, csak kellett a kérdőjel, de ha elolvassátok amit írtam, annak örülnék.

Öngyilkos akarok lenni, ha úgy tetszik ezt kívánom legbelül...Tudom, van ilyen kérdés ezer, nem is "fenyegetésnek" szánom és nem őrülten magamból kikelve vagy épp magamba zuhanva írom ezeket. Csak ki akarom adni magamból, hogy eljutottam erre a pontra, amikor már teljesen komolyan gondolom. Nyilván nem fogom most azonnal, azért is írok ide, szóval efféle gúnyos válaszokat fölösleges írni...épp elég az ha eljut az ember ide, innen már csak egy lépés. Hogy idáig jutottam, az magamnak köszönhető, hibáztatni senkit nem hibáztatok. "Tenni kéne ellene, nem csak sopánkodni" - igen, próbálok, elhihetitek. Egyébként úgy az egész eddigi életem eredményeképp van most ez így, nem köthető egy-két konkrét eseményhez, ilyet hiába kérdezgettek. Sok apró dolognak köszönhető, sok kicsi sokra megy elv alapján...Amik legfőképp annak tudhatók be, hogy nem vagyok kibékülve magammal, se külsőleg se belsőleg, rengetek rossz döntésem volt, melyek megoldására, megfékezésére csak még rosszabb döntéseket hoztam...az egész tulajdonképpen egy örvény vagy mocsár, minél jobban kalimpáltam annál mélyebbre kerültem. Szóval kérdésem nagyon nincs is, de ha valaki elolvasta és ír rá valamit válaszként, azt szívesen fogadnám...

19/F


ui.: már úgy 3 éve olvasgatom a gyik-et, ezt a témát is, de sose gondoltam volna hogy fogok ide írni


2011. febr. 21. 20:29
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

:) Ha hiszitek ha nem, már ezzel is sokat segítettetek, hogy csupa jó válasz jött rendes emberektől...örülök én az apró dolgoknak, megbecsülöm, de ennek ellenére negatív hatások mintha jobban, intenzívebben érnének...nem érzem a kettőt összhangban. ami persze természetes de nem állandósulva.


Emlya, igen, felfogható ez egyfajta segélykérésnek, felkiáltásnak, de fenyegetésnek semmiképpen, ha megteszem se most fogom, csak ki kellett adnom magamból, és úgy tűnik jó fülekre talált :) Döntésem csak én tudnám megváltoztatni, legbelül, mivel a fő probléma is itt van...amiben persze sokminden tudna segíteni. Most döbbenek rá erre is, hogy milyen jó egyáltalán beszélni erről valakinek, tényleg...mert ugye erről még nem beszéltem senkivel. Persze ezt fontosnak mondják mindenhol, hogy beszélni kell a közel állókkal erről, de nem bírják megérteni, hogy egy öngyilkos teljesen másként gondolkodik. Egyrészt roppant kényelmetlen, mert ha elmondja valakinek, akkor tudni fogja hogy az a személy már csak úgy fog tudni gondolni rá...holott pont az kéne hogy csak úgy kezeljék mint mindenki mást. Másrészt ezzel hatalmas terhet is rak az adott személy vállára...ő tudja, ő tud segíteni...és az öngyilkos pont hogy nem akarja magát más nyakába varrni. Megoldás...nem tudom, talán csak a sima önzetlenség, emberségesség mindig. Egyszerűnek tűnik, mégse az. Az öngyilkos/depressziós ember is nagyon szívesen cselekedne sokszor így (szerintem), de benne már ott van a gát...Ami engem illet, én nem is tudom mit tennék egy egyszerű, de közvetlen ölelésért...nem puszi, kézfogás, félig átkarolás, vagy ilyesmi, hanem az amire tényleg azt mondjuk hogy na az ölelés. (Barátnőm nincs, egy lánytól kapni...el se tudom mondani hogy esne...).


75%-osnak írom, hogy tudom hogy fiatal vagyok, ilyenkor az emberek hajlamosabbak ilyenekre gondolni, de nekem ez nem pillanatnyi kilengés, amint írtam hosszú előzménye van, így nem sorolnám magam a hagyományos fiatalkori depressziósok közé...Persze ne legyen igazam, reméljük túlesek rajta mégis és szépen kigyógyulok...A legnehezebb egyébként energiát meríteni, mert egyszerűen úgy érzem hogy a semmiből kell...nagyon nehéz.


Poiu, igen, a célok...Fontosak nagyon, ebből is ugye azt mondják h kezdetben csak sok picit..:) amik majd hozzáadódnak az élet apró örömeihez. Amik céljaim voltak, amiket igazán akartam, nem sikerült egy se...volt már pár, próbálok mindig erőt venni, de már rettenetesen nehéz. Egyébként ha már szóba hoztad, eléggé filozofikus alkatnak tartom magam...depressziós pesszimizmusom (szerintem :)) nem olyan hatalmas, tudom objektíven szemlélni a dolgokat...Magáról az öngyilkosságról is lehetne hosszasan vitatkozni pro és kontra, sose érne véget, eldönthetetlen (szerintem). Hogy egyet mondjak, gyakori válasz hogy mekkora önzés az hogy megöli magát, családtagjait hátrahagyva a fájdalommal, szenvedéssel...igaz, de akinek már csak ez az egy vágya maradt, hogy elpusztítsa magát, és kényszerítik rá, követelik hogy ne tegye meg, az mi? Ugyanaz...önzés.

Pszichológushoz nem szándékozok menni, mert nagyjából tudom miket kérdezne, mi lenne a válasz, maradnék egy helyben, csak maga a beszélgetés élménye lenne esetleg jó (amit most itt is elérhetek :D) nem mellesleg nem nagyon tudnám én azt fizetni...Érdeklődőnek érdeklődő vagyok igen, járok a világban és megfigyelek dolgokat...:)


Black hatted lady, én is azt tudom neked írni mint te nekem, kitartás :) Én ennyire szélsőséges nem vagyok, annyit tudok még hozzáfűzni, amit poiu is írt, hogy tán bipoláris rendellenesség, persze nem tudom, valamikor olvastam róla, még utánanézek. Ja és a zene, az igen, az valóban nagyon jó dolog :D Én nem tudnék nélküle élni, van erre egy jó Kodály idézet is hogy lehet nélküle élni, de nem érdemes...én nem tudnék, fel tud dobni meg tud nyugtatni, szükségem van rá.


84%-osnak írom, igen amint írtam lehet vitázni az öngyilkosságról hosszadalmasan...ami valakinek gyengeségnek, az másnak emberfeletti akaratot is jelenthet, attól függ honnan nézzük. Még annyit mondanék hogy én nem kívánok kísérletezgetni - ha egyszer teljesen elszánom magam én mindent megtennék hogy sikerüljön. És búcsúlevélként is csak egy szót írnék. Most persze nem, reméljük soha, ez most csak segélykiáltás ugye...Amit nem is bántam meg, belőletek most erőt merítettem szóval köszönet mindenkinek és fogadjátok úgy mintha átölelném mindannyiótokat :)

2011. febr. 22. 00:22
 12/36 A kérdező kommentje:
ui.: ez brutálisan hosszú lett bocs, még az én szememet is bántja, ááá :D
2011. febr. 22. 00:23
 13/36 poiu ***** válasza:
Azt próbáltam írni, hogy nincs mindenkinek konkrét célja, és bár ez rokonszenves, nehezebb így megítélni a döntéseket. Azt nem hiszem, hogy kellenek konkrét célok. Pszichológus: ha tudod, mit fog mondani, akkor Te pszichológus vagy(ez csak poén, mert pszichológusként sem tudnád)vagy lenézel egy szakmát. De nem azért kellene pszichológushoz menned, hogy beszélgessetek az élet értelméről (ami nincs :-), hanem hogy megvizsgáljon, van-e valami gyógyítható betegséged. Pl. ha inkább telente gondolsz az öngyilkosságra és nyaranta kevésbé, akkor valószínűleg szezonális depressziód van. Költözz Kaliforniába, vagy próbáld ki a fényterápiát. Tehát ha nem vizsgáltatod ki magad, akkor olyan vagy mint a rövidlátó, aki megölte magát, ahelyett, hogy felpróbált volna egy szemüveget.
2011. febr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mintha csak én írtam volna évekkel ezelőtt ugyanezt!

Teljesen együttérzek veled, tudom, mi jár a fejedben, milyen állapotban vagy most.

Nekem akkoriban sokat segített egy kedves barát, akivel mindent meg tudtam beszélni, és lassan sikerült magamhoz térni, lelkileg rendbe jönni.

Nagyon szívesen beszélgetnék Veled, sok tapasztalatom van ezzel a témával kapcsolatban.

Megtisztelnél, ha írnál privit, és alaposan elbeszélgetnénk.

Üdvözlettel: Egy hasonló ember

2011. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
Az utolsó kommenttel kapcsolatban, egy barát tényleg nagyon sokat segít. Kedves kérdező, örülök, ha sikerült erőt meríteni és amúgy egy érdekes és kedves ember lehetsz! :) Tudod, én két dolgot szoktam mondani magamnak 1, a blues majd megvigasztal 2, szarni bele, szól a zene. Lehet, hogy ez hülyén hangzik, de úgy vagyok vele, hogy nagyrészt semmiért és senkiért nem érdemes élni. Csak azokért, akik őszintén elfogadnak minket és a zenéért. Én ehhez menekültem, mert a zene sosem mondta nekem, hogy "nem értesz velem egyet? menj a francba" Szóval kell egy jó barát és valami, amiben kiteljesedhetsz, ami érted van és amiért te lehetsz. :) És az öleléses dolog...hát igen...
2011. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Sokszor megfordult az én fejemben is az öngyilkosság, de valahol azt olvastam "AZ ÖNGYILKOSSÁG A GYÁVÁK MENEDÉKE".

Engem ne tartson senki gyávának életemben és halálom után sem!

2011. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

A pszichológusos dologról lehet túl nagyvonalúan fogalmaztam, természetesen nem nézem le, sőt...de magammal, a lelki világommal, bajaimmal úgy gondolom eléggé tisztában vagyok. Depressziós vagyok már régesrég, aminek következtében lehet kialakult egy-két komolyabb lelki zavar. Tudom kívülről szemlélni magam vagy hogy is mondjam. Kaliforniába költözni persze, nagyon jó lenne...:)

Baráttal kapcsolatban a hosszú kommentben leírtam hogy mi a gond.

A blues meg amúgyis szomorkás eredetileg nem? :)Behurcolt afrikaiak panaszkodása.

Az öngyilkosok gyávák megállapítás meg már lerágott csont, ki honnan nézi...mindenkiben ott van az élni akarás legbelül mindig, az öngyilkosban is, mégis megteszi, ahhoz is kell erő...persze erre is van ellenérv, ezért írtam hogy lehet folytatni a végtelenségig.

2011. febr. 22. 13:36
 18/36 anonim ***** válasza:
Költözz akkor Kaliforniába, ne itt nyavalyogj!
2011. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
Haha, igen a blues szomorkás :D ebben igazad van. De attól függ honnan nézünk mindent. Amit kimondunk/éneklünk lehet végtelenül elkeseredett, amit érzünk lehet kilátástalan, de megélhetjük mindezt büszkén és pozitívan is. Ettől lesz őszinte, hogy nem hazudunk mosolyt, de nem generáljuk mindenáron a könnyeket sem. Azt, hogy milyen dallamot hallasz ki egy masszából, az attól függ mit szeretnél igazán hallani, megengeded e a hangoknak, hogy megmutassák az amúgy elnyűtt, szomorkás séma másik oldalát. Az élet is pont egy ilyen séma, bár kicsit reménytelenebb :D
2011. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Megértem!
2011. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!