Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság? A lényeget...

Öngyilkosság? A lényeget apróbetűsen írtam.

Figyelt kérdés

Kérdésem igazából nincs, csak kellett a kérdőjel, de ha elolvassátok amit írtam, annak örülnék.

Öngyilkos akarok lenni, ha úgy tetszik ezt kívánom legbelül...Tudom, van ilyen kérdés ezer, nem is "fenyegetésnek" szánom és nem őrülten magamból kikelve vagy épp magamba zuhanva írom ezeket. Csak ki akarom adni magamból, hogy eljutottam erre a pontra, amikor már teljesen komolyan gondolom. Nyilván nem fogom most azonnal, azért is írok ide, szóval efféle gúnyos válaszokat fölösleges írni...épp elég az ha eljut az ember ide, innen már csak egy lépés. Hogy idáig jutottam, az magamnak köszönhető, hibáztatni senkit nem hibáztatok. "Tenni kéne ellene, nem csak sopánkodni" - igen, próbálok, elhihetitek. Egyébként úgy az egész eddigi életem eredményeképp van most ez így, nem köthető egy-két konkrét eseményhez, ilyet hiába kérdezgettek. Sok apró dolognak köszönhető, sok kicsi sokra megy elv alapján...Amik legfőképp annak tudhatók be, hogy nem vagyok kibékülve magammal, se külsőleg se belsőleg, rengetek rossz döntésem volt, melyek megoldására, megfékezésére csak még rosszabb döntéseket hoztam...az egész tulajdonképpen egy örvény vagy mocsár, minél jobban kalimpáltam annál mélyebbre kerültem. Szóval kérdésem nagyon nincs is, de ha valaki elolvasta és ír rá valamit válaszként, azt szívesen fogadnám...

19/F


ui.: már úgy 3 éve olvasgatom a gyik-et, ezt a témát is, de sose gondoltam volna hogy fogok ide írni


2011. febr. 21. 20:29
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja és persze lehet érdeklődni, kérdezni, ha valami értelmes társalgás kialakulna annak én örülnék a legjobban...
2011. febr. 21. 20:37
 2/36 emlya ***** válasza:

Én hiszk Neked, hiszen aki igazán mélyenés tényleg komolyan az akar lenni, az előtte jelez a világnak valami úton. Ez egyfajta utolsó segélykiáltás a többi ember felé...

A máodik ilyen alkalommal már nem szólnak senkinek, csak fogják és megtezik, szó nélkül, maximum, ha szerencsénk van akkor hagynalk egy búcsú levelet...

Ez NEM figyelemfelketés, hanem segélykérés!!!

Ezeknek az embereknek segitégre van szükségük, ahogy Neked is, KÉRLEK had segitek!!!!!

2011. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 emlya ***** válasza:
Én azt szeretném kérdezni, hogy mi tudna ebbe a döntéedben megváltoztatni???
2011. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
az öngyilkosság gondolata elég sokunknak megfordul a fejében, különösen ha az ember 19/F vagy L! De emiatt ne vedd komolyan az ilyesféle gondolatokat,és ne tulajdonits túlzott jelentőséget neki! Majd ahogy tanulsz és dolgozol, és szaladnak az évek, hidd el, "nem lesz időd" az öngyilkosságra! SZép jövőt! :)
2011. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 poiu ***** válasza:
Sokfélék vagyunk. Akinek határozott, konkrét célja van (Nobel díj, aranyérem, sok pénz stb.) meg tudja ítélni, hogy egy adott döntés közelítette a célhoz, vagy távolította. Ha van konkrét cél, lehet újra próbálkozni. Ők a sikeres emberek. A rokonszenves - nem sikeres emberek - sérülékenyebbek. Rossz hangulatban minden döntés rossznak tűnik, akkor is, ha meg tudod magyarázni, hogy tképpen nem is rossz, mégis rossz, mert az egész nem jó. Amit írsz inkább kémia nekem, mint filozófia. Ha úgyis megölöd magad a végén, akkor pár napot rászánhatnál egy pszichológus konzultációra. Érted ugye, az örökkévalóság örökkévalóságig tart, ehhez képest pár nap semmi. Ha másért nem, kíváncsiságból - érdeklődő embernek tűnsz. Ha túléled, alapíthatnál az emberiség szerethetőbb részéből egy "mit miért" egyletet. Persze reménytelen, akinek nincs ambíciója, miért is szervezkedne... :-)
2011. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:

Szia! Szomorúan olvasom, de átérzem. Igazából nem tudok mit mondani, sem rosszat, sem jót. Néha én is beszélgetnék valakivel, csak nincs kivel. Régen én is próbálkoztam. Több féle képpen is. Aztán nyugi volt, harcoltam, de a gondolat mostanában megint előjött. Én is segítséget kérek, bár őszintén nem hiszem, hogy kapok. Ha érdekel, posztolom a saját kérdésemet. :) Nem ítéllek el, de remélem, bízom benne, hogy nem fogod megtenni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2011. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 emlya ***** válasza:
Utolsó: Remélem Te sem!!!!
2011. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 poiu ***** válasza:

Black hatted lady:

Ilyen mélyen van ez az ország? Amit leírsz, tankönyvi bipoláris - izé- rendellenesség (disorder). Olyan, mintha egy rövidlátó tanganyikai azt írná: Nem érdemes élnem, megölöm magam, mert mostanában minden olyan homályos, nem látok élesen, minden összemosódik előttem, nem érdemes élnem, meert nem látok világosan. És leveti magát a szikláról. Pedig neki csak egy rendes szemüveg kellett volna! (What a waste of human life)

2011. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Nagyon erős ember lehetsz...sokan mondják, hogy gyengeség az öngyilkosság, de nem tudom, kinek lenne mersze véget vetni a saját életének...mindezek ellenére mégis azt mondom, ne tedd...komolyan ne, nem tudhatod, mi van a halál után, onnan nem jöhetsz majd vissza! Erre gondolj Minden el fog tűnni, és semmit nem tudsz visszacsinálni! Nagyon sok szép dolog van az életben, ami miatt érdemes élni, igenis érdemes. Apró kicsi dolgok ezek, tényleg olyan kis apróságok, amik talán fel sem tűnnek...mondjuk énekelni:) Vagy ha esik az eső, mindig azon gondolkodom, honnét jön annyi víz...

Tudom, hogy nem segítettem, meg ez az egy nyamvadt komment nem fogja megváltoztatni a céljaid. Bár segíthetnék, de nem vagyok világmegváltó, sem okos, sem lélekreható, sem nagyszavú.

Nem merném megtenni személy szerint, egyszerűen nem vinne rá a lélek.

2011. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:

Szerintem engem sokan félreértenek, mert pont, hogy a kiutat keresem és nem fogom feladni! Megfordul a fejemben, de nem fogom feladni, a zárt osztályon sem tettem! Csak hol jól vagyok, hol nem.

A kérdezőnek viszont azt mondanám erős vagy, ha megteszed, én nem voltam elég erős anno. Viszont még erősebb vagy, ha nem teszed meg. És egy hős vagy, ha belegebedsz is, de kiküzdöd magad a gödörből! Az én példám mutatja, hogy persze vissza lehet esni, de én annyi sikertelen kísérlet, bénító pánikrohamok és a diliház után inkább addig kutatom a kiutat, míg abba nem döglök bele!

Gondolom ez nem sokat változtat a véleményeden, hiszen jól tudod mit akarsz. De ha egyszer elszúrod, az bizony egy életen át kísérni fog. Szerintem te egy erős ember vagy és ha akarnál, fel tudnál állni. Ha akarnál....

2011. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!