Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pániktól hosszantartó deperszo...

Pániktól hosszantartó deperszonalizáció?

Figyelt kérdés

Pánikos, kényszeres és szorongó vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy deperszonalizáció (hosszantartó) társulhat-e valamelyikhez?

Mostanában nagyon sokat érzem ezt a valószerűtlenséget, álomszerűséget.

Valamint pluszba még annyit, hogy lehet-e pániktól, hogy mostanában kicsit többször akadok meg a beszélésben. Nagyon jól ki tudom magam fejezni, a nyelvem elbotlik...


2011. febr. 8. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Simán, nekem is volt hasonló... Stressztől, idegeskedéstől is lehet derealizáció / deperszonalizáció.


Kezeld a pánikot, és így a dr/dp is elmúlik majd.


:)

2011. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy lehet fáradtságtól is...
2011. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen lehet, szorongástól, pániktól rosszul alszol és a kialvatlanságtól főként. Nálam is ez volt.
2011. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
És ez a beszéd dolog is a fáradtságtól lehet, szerintem.
2011. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:

A deperszonalizáció/derealizáció -hoz szokott pánik társulni (de ez oda vissza van) ettől szorongsz,ráfigyelsz a problémára,és a tünetek egyre erősödnek.Próbáld megnyugtatni magad,és ha nehéz is,elterelni a gondolataidat róla.

Tudom ez most kontrasztos lesz,mert most mondtam hogy ne figyelj a tünetekre,de előtte megtennéd hogy leírnád pontosan mik is azok a tünetek amik zavarnak téged? Hátha lehet rajtuk segíteni tanáccsal (sokszor lehet).Valamint még azt szeretném megkérdezni honnan veszed hogy ez a problémád,és milyen gyakran jön elő neked és mennyire tartós vagy most van először? Ha szükségét érzed hogy beszélj/írj róla akkor nagyon szívesen rendelkezésedre állok,magam is dp/sr-es vagyok már jó ideje,a pánik időszakon már rég túl léptem,úgyhogy nekem már erősödni valószínűleg nem fog,igazából nagyon rég óta csak stagnálok.A többi dp/dr-essel is szívesen beszélgetnék,nem csak itt,emailben is szívesen felvenném a kapcsolatot!

2011. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
a 9.sorban természetesen dp/dr-t akartam írni csak elnyomtam...
2011. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

igazából állandóan van nagyjából, mindig félek a megőrüléstől és attól hogy valamilyen oknál fogva hirtelen elvesztem a kapcsolatot a külvilággal.

Mint írtam állandó a dp/dr, de ha figyelek rá kicsit erősebb, illetve néha vannak pillanatok amikor extra erős.

2011. febr. 14. 19:34
 8/21 A kérdező kommentje:

igazából azért zavar, mert ilyenkor lassabb a felfogásom és mintha a külvilágból érkező ingerek nem hatnának rám olyan erősen. Kicsit bátrabban teszek dolgokat tudatalatt is.


u.i:ha privátot írsz beszélgethetünk róla! :)

2011. febr. 14. 19:36
 9/21 anonim válasza:
Én vagyok megint,a "Hosszaníró".Kérlek állítsd be hogy lehessen neked privát emailt küldeni,mert most momentán nemtudok,vagy pedig küldj te nekem.És ne félj!Nem őrülsz meg,tutira nem!Ha megőrülsz arról nemtudsz,nemis sejtheted.:) (ugyanez a parám volt nekem is,elmúlik,csak ne gondolj erre,de ezt majd részletezük ha írsz..)
2011. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
küldtem privátot! :)
2011. febr. 14. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!