Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valamit csinálni, hogy...

Lehet valamit csinálni, hogy ha félálomban vagyok, az ne hasson a valóságra?

Figyelt kérdés

Lehet kissé bonyolultan fogalmaztam, ráadásul nem tudom melyik kategóriába írhatnám ezt a kérdést. Arról van szó, hogy éjjel felébredek, és még annyira az álom hatása alatt vagyok, hogy be is fejezem az álmom. Nem "brutális" dolgokra gondolok, de volt már hogy azt álmodtam, hogy valami le van szórva a padlóra és nekem meg kell keresni, a következő pillanatban már ténylegesen nyúltam a zseblámpáért és pizsamában letérdeltem a földre megkeresni azt a valamit. Mikor rádöbbentem hogy semmi értelme annak amit csinálok, visszafeküdtem. Pár napja lefekvés után két órával szintén felébredtem, de előtte volt egy álmom amiben reggel volt, és mikor felébredtem, tényleg keltem volna fel és indultam volna a fürdőszobába, nem is figyelve arra hogy teljes sötétség van. Ha anyukám be jön költeni, akkor kell egy kis idő még visszatérek az álmomból. Sokszor mondok olyan dolgot reggel ami teljesen értelmetlen, de épp ott fejeződött be az álom. Sokszor van hogy mindennapi dolgot álmodok, és mikor visszakérdezem az emberektől, kiderül hogy nem is mondtak olyat, csak álmodtam. Volt már hogy eltévedtem mert álmodtam a városról ami kicsit máshogy nézett ki, másnap meg mikor kerestem egy épületet, összezavart. De rengeteg ilyen eset van, hogy megrándulok mert álmomban elesek, felfelé kinyújtott karral ébredek, stb... Nem zavarna, ha nem lenne ennyire gyakori, és félek ha lesz valakim, dilisnek fog nézni.


18/L


2011. jan. 29. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem is lehet, és nem is kell. Ki fogod nőni. Egyébként az álmok nem irreálisak. A saját aznapi vagy régebbi tevékenységedről adnak tükröt, valamilyen összegyúrt formában. Az agy így felejt el felesleges dolgokat. Beletöröl. Innen is, onnan is. Ami megmarad, ráír. Ne félj az álmaidtól.
2011. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!