Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok túllépni pár évtized...

Nem tudok túllépni pár évtizedes dolgokon, igaz miattuk ment tönkre az életem, de nem tudok előrenézni és a jövőt építeni mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Beszéld ki magadból:) Ha sokszor beszélsz róla, egy idő után jelentőségét fogja veszteni az egész, és már nem is fogsz vele törődeni.
2011. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Már kibeszéltem, de nem segít semmit.
2011. jan. 24. 16:17
 3/17 tetris ***** válasza:
Akkor írd le!!
2011. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Le is írtam már, ezek nekem nem használnak, a szakember se, azok csak konzerválták a helyzetemet és meg sem értették mert annyira összetett és valószínűtlen, hogy volt aki mondta, most ne mondjak többet mert sok volt neki.
2011. jan. 24. 16:21
 5/17 tetris ***** válasza:

Hát pedig valahogy mindenképpen fel kell dolgoznod a problémádat, mert ez olyan, mint egy lelki daganat. Csak mérgezi a szervezetedet, az életedet.

Bár nem tudom, hogy konkrétan mi bánt, de ha azzal az illetővel beszélnéd meg a gondot, aki miatt kialakult ez a feszültség, vagyis ha visszamennél egészen a gyökerekig, akkor talán onnan fel tudnád oldani.

A feldolgozást magadban kéne elkezdened. Fogalmazd meg magadnak konkrétan, hogy mi az, ami miatt nem tudsz előre nézni. Mi az, ami a legjobban bánt. Innen kiindulva kellene lassan, lépésről lépésre előre haladva feloldani a feszültséget. De valahonnan el kell indulni.

2011. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sok ember volt szemét, van aki meg is halt, pont a pedofil rokonom, vele nem tudom, hogyan lerendezni.
2011. jan. 24. 16:41
 7/17 tetris ***** válasza:

Talán nem butaság, de mi lenne, ha ennek a pedofilnak írnál egy "levelet"? Amit persze már nem küldhetsz el neki, de nem is ez a lényeg. Az lenne a lényeg, hogy képes legyél megfogalmazni magadnak konkrétan azt, hogy mit nem tudsz feldolgozni még évek múltán sem.

Abban a levélben aztán megírhatnál mindent, amit nem tudtál elmondani szóban, személyesen. Tehetsz egy kis rituálét, például a levél végeztével "ünnepélyesen" elégeted. Vele együtt elhamvadhat az a probléma is. A lényegi rész a feldolgozás. Történjék így, vagy úgy, de valahogy túl kell tudnod lépni a régi sérelmeken. Ezeken segíthet ez a kis levél megírós-elégetős rituálé.

2011. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tetszik a leírásos ötlet. Ilyen rituálék nekem nem segítenek.
2011. jan. 24. 17:08
 9/17 tetris ***** válasza:

Márpedig ha elakadtál egy dolog lelki feldolgozásában, akkor segítséget kell kérned. Ha egyedül nem boldogulsz a megoldással, akkor szakember tud segíteni.

Tudom, mert írtad, hogy voltál már ilyennél, de lehet, hogy nem jót választottál, másikat kéne keresni, aki nagyobb türelemmel hallgatja meg a gondjaidat. Megérne a lelki nyugalmad mégegy próbát.

2011. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Többnél voltam, barátaim is vannak. Nekem az nem segít ha beszélek, vagy írok róla.
2011. jan. 24. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!