Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem romokban az életem...

Úgy érzem romokban az életem és kezdek megőrülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az alkoholista nagymamám nevelt fel, aki sokszor ordítozott velem meg mindenkivel. Meg nem hagyott óvodába menni és nem voltak barátaim. Anyám szerintem borderline-os. Emiatt nem tudok kommunikálni az emberekkel, leginkább a személyes beszéddel van a bajom, félek beszélni, beszédhibám is van, ami súlyosbítja. Ez egy lavinát indított el, az általánosban nem tudtam helyt állni, így egy pocsék szakközépbe kerültem. Most meg nemsokára kirúgnak a GDF-ből. (annyira nem érdekelt, de sima érettségivel képtelenség elhelyezkedni)

Nem érzem magam autistának, de hasonlók a tünetek. Egyszerűen nem tudok kezdeményezni és kérdezni élőben, interneten könnyebben megy.

Magándokira nincs pénzem, a szüleimnek sincs. Néha az öngyikosságon is töröm magam, de nem jutottam el odáig soha, pedig nem kellene tovább szenvednem akkor.


Nemsokára 20/f


2011. jan. 9. 19:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok balfék? Persze, gondolom, neked is alkoholista és borderline-os rokonaid vannak, te már csak tudod, de biztos egy kis zselé a hajra, és már is ő lesz a legnagyobb májer. Ne keverjük már a tinédzserkori problémákat az ilyen típusú pszichés gondokkal. Amúgy meg a pszichológus nem esz meg, csak beszélget, még gyógyszerekkel se töm, szóval nem tudom, miért olyan örgödtől való.
2011. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, milyen tipusú a beszédhibád, de lehet, hogy inkább azzal kellene foglalkoznod.

Az önmagában, még nem elég indok a problémádra, hogy alkoholista a nagymamád, és pszichés beteg az anyukád. Ne haragudj, de ha tudnád, én milyen beteg családból származom... egy mentálisan épp ember nincs. :(( De szerelmes lettem, elköltöztem és élem világom. Nekem régebben ettől még erősebbek is voltak a baráti kapcsolataim, hiszen a családomra nem számíthattam, így a barátaimra támaszkodtam. Minél több barátot akartam magamnak, hogy legyenek körülöttem normális emberek.


Szerintem nálad a beszédhibád lehet, ami legjobban visszaveti a kapcsolataid alakulását. Ezen pedig logopédus segíthet.

2011. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!