Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem romokban az életem...

Úgy érzem romokban az életem és kezdek megőrülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az alkoholista nagymamám nevelt fel, aki sokszor ordítozott velem meg mindenkivel. Meg nem hagyott óvodába menni és nem voltak barátaim. Anyám szerintem borderline-os. Emiatt nem tudok kommunikálni az emberekkel, leginkább a személyes beszéddel van a bajom, félek beszélni, beszédhibám is van, ami súlyosbítja. Ez egy lavinát indított el, az általánosban nem tudtam helyt állni, így egy pocsék szakközépbe kerültem. Most meg nemsokára kirúgnak a GDF-ből. (annyira nem érdekelt, de sima érettségivel képtelenség elhelyezkedni)

Nem érzem magam autistának, de hasonlók a tünetek. Egyszerűen nem tudok kezdeményezni és kérdezni élőben, interneten könnyebben megy.

Magándokira nincs pénzem, a szüleimnek sincs. Néha az öngyikosságon is töröm magam, de nem jutottam el odáig soha, pedig nem kellene tovább szenvednem akkor.


Nemsokára 20/f


2011. jan. 9. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az öngyilkosság nem megoldás. verd ki rögtön a fejedből.
2011. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom.

Pszichiátriára hogy kellene bekerülnöm?

2011. jan. 9. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
A háziorvos adhat beutalót a pszichiátriára. Csak mondd el neki, hogy az öngyilkosságtól tartasz, komoly problémáid vannak.Nem kell magándoki, a háziorvos is jó.
2011. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Bemész és mondod, hogy szeretnél beszélni egy szakorvossal, az felír neked 90%-os támogatással valami nyugtatót, ami pár száz forintba fog csak kerülni. NA EZT NE CSINÁLD!


Soha ne szedj semmiféle szert, ezért ne is menj a pszichiátriára, úgyis fel fognak írni valami szert, ami tönkre fog tenni idegileg. Próbáld meg magad megoldani a problémát, csak 20 éves vagy, képes vagy rá, hogy saját magad összeszedd magad külső segítség nélkül. A külsőddel van problémád? Ha van önbizalmad sokkal magabiztosabb, közvetlenebb leszel az emberekkel.

2011. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak állj le mások hibáztatásával, és állj a saját lábadra. Akit alkoholisták nevelnek, néha átveszik azokat a viselkedésmódokat, amik a függőkre is jellemzők. Ezeket kell legyűrnöd, és nem feladni, meg elvárni, hogy mások oldják meg a problémáidat.
2011. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem se menj sehova, csak majd később, ha nagyon-nagyon muszáj lesz. Keress valami hobbit, ott találkozhatsz emberekkel, új dolgokat fedezhetsz fel és még talán találsz valami olyat is, ami érdekel. Én nagyon visszahúzódó vagyok/voltam, tudom, hogy nehéz, de egyszer meg kell szólalni, még ha kígyók másznak ki a szádból akkor is. Sok szerencsét, nem lesz könnyű, de meg fogja érni, és még elég fiatal vagy, hogy változtass! Csak bízz magadban és ne add fel, ne várj csodát, nem lesz semmi sem más 2 nap múlva, de idővel és türelemmel mindent elfogsz érni.
2011. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam az ilyet. Mikor egyedül vagyok egy jóhaverral, akkor sokkal jobban tudok társalogni, mihelyt van ott másvalaki, végem van. Csak néha szólalok meg. Így tök furán néztek rám egy idő után.

És inkább szedem a bogyóikat, minthogy sodródjak a reménytelenség tengerén egyre beljebb.

2011. jan. 9. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Magadtól nem fogsz tudni kimászni belőle, a háziorvosodtól kérj tanácsot, sztk-s pszichológus nem kerül pénzbe, és ha nem válik be, még mindig jöhet a pszichiáter a gyógyszerekkel.
2011. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó te balfék, miért ne tudna magától kimászni? Én is ilyen voltam, meg se mertem szólalni, ha két embernél többen voltak a közelemben, legyen az család, barátok stb. Oly annyira összeszedtem magam külső segítség nélkül, hogy ma én vagyok a legmagabiztosabb srác szerintem az egész suliban, minden csaj szinte engem akar. Hidd el, hogy nincs szükséged senkire, a külsődet hozd helyre és akkor nem lesz gond. Menni fog, ne menj orvoshoz, így később elmondhatod, hogy "igen, én külső segítség nélkül talpra álltam, meg tudtam csinálni, már elértem valamit."
2011. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Majd az is része lesz a dolognak, de először beszélnem kellene megtanulnom rendesen.

Van néhány barátom, majd kérek tőlük segítséget. Csak nagyon nehéz, mert kissé társfüggő is vagyok.

2011. jan. 9. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!