Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok már örülni...

Miért nem tudok már örülni semminek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Pár hónapja azt hiszem elindultam valami érzelmi lejtőn, mert most már ott tartok, hogy nem bírom tovább. Legszívesebben egész nap csak sírnék, és azt kívánom bárcsak meg sem születtem volna. Az összes napom úgy telik, hogy reggel korán felkelek, elmegyek a suliba, hazajövök, leülök a gép elé, tanulok és alszok. És ez van. Minden nap. Kivétel a hétvége, amikor a nagymamámnál vagyok. Aki ezt nem tapasztalta, az nem értheti, hogy ez milyen rossz. Senkit, de az égvilágon senkit nem érdekel, hogy mi van velem. Szerintem még azt se vennék észre túl sokan, ha eltűnnék. Magányosabb vagyok mindenkinél. Pedig nem lógok ki a sorból egyáltalán, nem vagyok ronda, nem vagyok stréber, mégsem fogad el senki. Mindenki csak kiröhög. Pedig próbálom magamat vidámnak, közvetlennek mutatni, beszélgetek emberekkel, de nem. Már vagy 1 hónapja el sem mosolyodtam őszintén, ezzel szemben minden nap bőgök, bármilyen kis hülye dolgon. Ezt sem értem folyton sírnom kell. Ezen a helyzeten az apám sem könnyit túl sokat, mivel kb. naponta a képembe vágja, hogy tűnjek el ebből a házból, vagy hogy egy semmire kellő kis ribi vagyok. Csak mert egyszerűen az égvilágon semmihez nincs tehetségem és mindent elbénázok. Régebben próbáltam, most már meg sem védem magam. Egyre jobban hiszek neki, mert tudom, hogy igaza van. Anyámmal is ordít, de ő meg már˝ úgyis hozzászokott˝. Utálom apukámat, tudom, hogy legbelül jót akar és lehet, hogy még erdeménye is lesz ennek a szidalmazásának, bár nem tudom milyen ő mindig ezt mondja. Közben meg elvárja, hogy meleg kaját tegyek elé, főzzek neki, elpakoljak utána, de cserébe mit kapok? Újabb lecseszést, amiért valami t már megint rosszul csináltam. Ezután bőgök, őt nem érdekli, inkább mégegyszer leordítja a fejemet. A kistesóm is ellnem fordult. Rájött, hogy ő lehet apuci npicike fia, csak annyit kell tennie, hogy tájékoztatja, arról amit művelek vele. És enm is csinálok vele semmit. Ő meg folyton hazudik, hogy megvertem, nekilöktem a falnak, vagy éppen megettem a csokiját. Még hangosan sikogat, meg előadja az álsírását, amikor ketten vagyunk a szobámban. És erre megint letolnak, hogy tűnjek innét. Ő meg csak egy gonosz mosolyt villant rám és apuci karjaiban sírdogál tovább. Szóval kb ez az életem, utálom. És tudom, hogy vannak emberek, akiknek sokkal rosszabb, mint nekem. Sportoltam, de mivel vidéki vagyok és nem volt többre lehetőség abbahagytam, itt semmit nm lehet csinálni ebben a koszos kisfaluban.
2010. nov. 22. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez lehet valami depresszió?
2010. nov. 22. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, de azért, mert 13 éves vagy. El fog múlni és hidd el ezen minden korodbeli gyerek átesik.
2010. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13 évesen is lehet valakinek komoly lelki problémája. nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Neked kell főznöd apukádnak 13 évesen ? :O Ez azért nem semmi, meg az is, hogy még az öcséd is ellened fordult :( Biztos nem lehet könnyű :( Anyukád hogy áll ezekhez a dolgokhoz? beszélgettek erről? Nagymamádnál jól érzed magad? Esetleg többet mehetnél hozzá, vagy kollégiumba mehetnél, ha ilyen nehéz az otthoni légkör.
2010. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, csak az ilyen idős gyerekek hajlamosak arra, hogy drasztikusabban láthassák a saját helyzetüket, mint amilyen valóban. Ezt tapasztalatból tudom, mert ilyen voltam én is:)

Mégis azt mondom, hogy ameddig az a legnagyobb problémád, hogy néha főznöd kell apukádra és a kistesód árulkodik, ami azért elég jellemző az ilyen fiatal gyerekekre, addig nem kell depresszióra gyanakodnod. Igen, lehetnek 13 éveseknek is problémái.. Például a húgom (18) legjobb barátnője és annak 13 éves testvére 5 hónapja veszítette el az édesanyját, a nagyihoz kerültek, aki 6 hete elhunyt és most az alkoholista apjukkal kell élniük, akit amúgy nem láttak majdnem egy éve.

Szóval, ez probléma. Az nem, hogy a kistestvér árulkodik.

2010. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Németh Bence18 válasza:

Figyi nem akarok Bunkó lenni mert nem szokásom.

de ha mai szemmel nézem,minden 13-17éves lánynak ez a gondja......ez már egy divat lett mint minden mert nagyon menő 13évesen kivonulni a világból,amit írtál tényleg furcsa a szüleidre nézve. ez az utálom a szüleim dolog mindenkivel megtörténik....serdülsz lázadj de nem kell naponta bőgni a semmiért és tényleg mindenféle rossz szándék nélkül irom ezt de ÉBREDJ FEL 13 ÉVES VAGY ÉS NE AKARD HOGY MINDENKI VELED FOGLALKOZZON!

2010. nov. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!