Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Már semminek sem...

Mit tegyek? Már semminek sem tudok örülni!

Figyelt kérdés

A szüleim elvárják, hogy egyfolytában ott legyek és segítsek nekik, de közben mindig oltogatnak, elköltözni nem engednek. Úgy érzem, bármit csinálok az rossz és értelmetlen. Az emberektől eltávolódtam, de annyira, hogy már az óráimra is alig járok be. Tisztára mintha meghaltam volna, csakhogy élek és szenvedek, ami még rosszabb!

Tudnátok vmi tanácsot adni?


2011. márc. 16. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
what is that nem engednek elköltözni?? hány éves vagy?? ha 18 elmúóltál mehetsz isten hírével.xD
2011. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg szeretni a szüleidet, sokkal jobban, mint valaha. Furán hangzik, de mikor már nem bírtam anyukámat, elkezdtem végiggondolni, mit tett értem életében, milyen jó tulajdonságai vannak, miért szép, miért aranyos... És hálásnak lenni a szívemben mindezért. Akkor is, ha 2-szer annyi idegesítő dolga volt abban a pillanatban, mint jó. Máris könnyebb volt neki segíteni, sőt, magamtól is jól esett. Nem tettem meg mindent, amit elvárt, de magamhoz képest jóval többet, és még annyit, hogy beleférjen a saját időmbe. Nem egyik napról a másikra megy, de nagyon gyógyító tud lenni. Ja, és ha valami rosszat tett nekem, végiggondoltam, hogy én mennyi bénaságot csináltam már életemben, és megpróbáltam magamban megbocsátani minden addigit.


Az is segíthet, ha van olyan jó barátod, aki szereti a szüleit és jóban van velük, és megkérdezed tőle, hogy miért. És ami mégjobb, ha van ilyen barátodban olyan közeli, akihez néha el is tudsz menni, és élőben látod. Eleinte idegesítő tud lenni, meg az mar beléd, hogy de ez nálunk lehetetlen, mert hülyék... Aztán kiderül, hogy az ő szülei sem szentek, mégis szereti őket. Na itt tud fordulni valami...


Sok sikert, drukkolok Neked!

2011. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, és ha valamire kérnek, amit nem tudsz / nagyon nem akarsz megtenni, egyszerűen mondd meg, hogy ne haragudjatok, ezt nem. Ha olyan, megmondhatod, miért nem, de nem muszáj. Indulat nélkül beszélj. De ne melankolikusan. :) És hozzáteheted: ne haragudjatok, ezt nem tudom megtenni, viszont ezt meg azt szívesen (és keresel valami kicsi dolgot, ami nem macera Neked).

Meglátják, hogy jófej vagy és készséges, és nem macerálnak annyit.

2011. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
No hallod szedd össze Magad!! Ne nyafogj állandóan! Éhes vagy? Szomjas vagy? Fázol? Ugye hogy nem. Nahát akkor mi a baj.Nézzél már körül,hány ember cserélne Veled!Segíts Te is nekik.Találj magadnak elfoglaltságot köztük.Az a legkönnyebb leülni és pityeregni h én milyen szerencsétlen vok.Fel a fejjel meglátod menni fog!!!Hajrá "kisöreg" Ne add fel!
2011. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Hónapokig agonizáltam,mert befordultam a saját kis piti problémáim miatt,de amikor végiggondoltam,hány ember él az utcán,hány embernek nincs családja, hány embernek nincs ESÉLYE, egy csapásra minden megváltozott bennem. Hülyén hangzik,de így van. Annyi mindent veszünk negatívnak,miközben semmi okunk nem lenne a panaszra...
2011. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!