Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfelelési kényszerből hogy...

Megfelelési kényszerből hogy lehet "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, kisgyerekkorom óta van ez bennem. Folyton másoknak, főleg idegen embereknek szeretnék megfelelni.Ha meg nem jön össze szégyenérzetem van, kb baromságok miatt.Szeretnék ezen változtatni, lenni valaki, aki éli a saját életét és leszokni erről a hülyeségről!
2010. nov. 16. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le beszélgetni valakivel úgy igazán komolyan, és gondoljátok végig gyerekkorodtól kezdve, hogy mi okozhatja.
2010. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerd meg magad, fogadd el azt, aki vagy. Ismerj meg más embereket is. Mindenki téved, mindenki hibázik, és az is természetes, hogy az első benyomás sokszor nem olyan mint amilyen az ember valójában. Az se jó ha túl jó az első benyomás az se jó ha túl rossz. Az olyan dolgokban hogy intelligencia, humorérzék, ügyesség, kreativitás egyébként nincs jó és rossz, egyszerűen mindenkinek annyi van amennyi. De senkinek sem kötelessége mindig annyira intelligensnek mutatnia magát amennyire intelligens, például. Ha hülyeséget mondtál, pedig okos vagy, akkor így jártak az emberek: nem ismerhettek meg valójában. :P


A belső tulajdonságok pedig: mennyire vagy megértő, türelmes, beképzelt, kedves, jó, rossz, ezeken úgysem akarnál változtatni, felteszem. Legalábbis nem hiszem hogy jó emberek előtt jónak, rossz emberek előtt rossznak, beképzelt emberek előtt meg beképzeltnek akarsz tűnni :P De ha igen, akkor is azt tudom mondani hogy ismerd meg magad.

2010. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%

Ebben a cipőben utazom én is!

Nem akarlak elkedvetleníteni, de ebből nem fogsz "kigyógyulni"!

Ez úgy beléd égett, mint egy mély seb!

Szerintem a környezetedtől is függ! HA olyannak fogadnak el, amilyen vagy, akkor talán apránként kopni fog belőle valami, de elég az a mondatot hallanod, "Te mindenkinek meg akarsz felelni!" , akkor visszagurulsz a domboldalról, és kezdheted újból! Ez van. :)

2010. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jót mond, nekem is ez a kényszerem van. De főleg azért, mert gyerekkoromban, és az ez előtti páromnál is, voltak dolgok, amiket kötelezően meg kellett csinálnom, főleg a volt páromnál, nálam ő váltotta ki ezt a dolgot. A mostani páromnál is érzem, hogy pl most főznöm kell, én vega vagyok, de van, hogy elfáradok, ha neki megfőzöm a húsos ételt és én már nem eszek, nincs erőm még egy vega ételt is összedobni. De nála észrevettem, hogy nem csesz le, ha nincs időm főzni, mert mondjuk dolgozok, akkor eszünk hideget. Valóban sokat számít a környezet.
2010. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólókkal, én anyukámmal szemben érzem ezt és bárménnyire is tudtatos vagyok, mindig kihozza belőlem ezt az érzést.

Ez nem a te hibád, valószínüleg a környezet okozta amiben nevelkedtél, én elfogadtam, hogy ez így marad és talán egy kicsit jobb. Inkább az fáj, hogy bármit teszek, sosem, fogok neki megfelelni, de ma már legalább nem dolgozok azért, hogy megfeleljek, csak az érzés maradt, tettek nem követik.

2010. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár elkeserít!:(

Én ezt mind elfogadom, bár én tennék érte h ne így legyen, ha tudnám h mit kéne...mert én ezt nem szeretném továbbvinni a gyerekemre ill nekem ettől olyan szorongásos tünetem van, h szorít a mellkasom is már. Szóval ez nem maradhat így.

2010. nov. 19. 12:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meglehet gyógyulni belőle.Olyan emberek társaságát kell keresni és olyan párt aki elfogad a hibáiddal együtt.Mindenkinek nemlehet megfelelni és senki sem tud mindenkinek minden helyzetbe jó lenni.Voltam énis szituba mikor normálisan beszéltem az illetővel de ő állította ,hogy nem beszéltem vele szépen.Nemtudttam meggyőzni.Nemis fogom.Ha intelligensek és okosak vagyunk akkor sem használhatjuk mindíg az intelligents énünket főleg mikor a legtöbb támadás primitív.Olykor még hülyének is célszerű tettetnünk magunk!!
2010. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam énis míg elnem költöztem anyáméktól.Anyámnak sose voltam jó.A párom helyre rakta a lelki világom.Ő egy fősulit végzett intelligens ember és nem mutatkozik ő sem mindíg annak.Nem lehet z ember mindíg okos és főleg mindenki szemében.Sokfélék vagyunk.Volt olyan férfi aki butának titulált szó szerint holott tanultabb emberek mondták nekem többen az ellenkezőjét.Mindíg lesz olyan akinek nemleszünk jók.Fizikai képtelenség mindenkinek jó lenni.Mindíg lesz olyan réteg aki elutasít minket.A bunkók szemébe úgyis bunkó leszel meg stb.Ezt igazán sikerélményekkel ,önismerettel,normális barátokkal lehet kezelni.A normális barátok nem az önértékelést csökkentik.
2010. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is gyerekkorban tanultam meg, hogy ha megfelelek, akkor szerethető vagyok. Mindig igyekeztem, de igazán nem éreztem anyám szeretetét, inkább féltem tőle. Már túl vagyok a 30-on és nem érdekel anyám véleménye és nem is tartom sokra, de nem mutatom, még oda is figyelek rá.A párom mellett önmagam lehetek, nincs megfelelési kényszerem, de a munkahelyemen mindenkivel kedves vagyok és próbálok mindig segítőkész lenni. Szeretnek is!De én teljesen kimerülök ettől. Hazaérve feszült vagyok és haragszom magamra, hogy miért hagyom, hogy kihasználjanak...pedig ez az én hibám. Hulla fáradt vagyok(túlórázom is, hogy jó legyek!)és a stressz miatt zabálok, hízok, vacakul érzem magam. Az a fura, hogy gyakran idegenekkel vagy számomra kevésbé fontos emberekkel kapcsolatban is ezt érzem. Napokig agyalok, hogy miért mondtam ezt, vagy tettem azt. Mit gondolnak rólam?! Szerintem a gyerekkori hülye berögzüléseket nehéz felülírni.Hiába mondják, hogy fogadd el önmagad, ne másokon keresztül ítéld meg magad...Sokan vagyunk ebben a cipőben és ezt mások észre sem veszik! Rólam is mindenki azt hiszi, hogy egy kedves, kiegyensúlyozott ember vagyok. Ha tudnák, hogy ebben mennyi munkám van! Ha valaki már sikeresen kilábalt az évtizedekik tartó megf. kényszerből, az ossza meg velünk is! Addig is mindenkinek kitartást kívánok!:-)
2010. nov. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!