Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy. Hogy az...

Miért érzem úgy. Hogy az életem minden egyes napja egy kín szenvedés, amit végig kell kényszerből csinálni? És persze minden egyes cselekedet nehéz.

Figyelt kérdés

Mindig az alvást várom, hogy vége legyen már egy napnak, de soha nem éreztem, hogy most mennyire jó élni,hogy következik a holnap. Úgy érzem nem vagyok elég határozott, hogy gyorsan és jó döntést hozzak. Mindig késlekedek.

18/F


2010. nov. 24. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Bátor dolog, amit írok, de megkockáztatom, hogy azért, mert kialakult egy anyagcserezavar nálad, amely a szerotoninháztartásodat befolyásolja. Bocs, ha elsőre ez így kínai- egyszerű neve is van: depresszió. Ez azt jelenti, hogy apatikus vagy, és egy pszichiáter erre való gyógyszerek (nem nyugatatók!!)segítségével helyre tudja billenteni a testedben az egyensúlyt.


Azért írtam mindezt így, szájbarágósan, mert nagyon sokan -talán tudatlanságból- azt gondolják, hogy a depresszió egy kényeskedő állapot, pedig ez pont olyasmi (nagyon sarkítva), mint pl a cukorbetegség. Anyagcserezavar.

Menj orvoshoz, ő tudni fogja, szükséged van-e gyógyszerre, vagy anélkül is a helyére rúgdosható a motivációd, pl kihívások, új célok keresgélésével.

Sportolj, az is -ha kifáradsz tőle- segíti a "boldogsághormon" termelődését.

2010. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
Előzővel értek egyet, nálam is olyan tünetek voltak, mint nálad, kaptam antidepresszánst, ami a szerotonin szintet teszi helyre, kezd hatni, ma például már tervekkel ébredtem, például eddig a főzés keservesen ment, pedig imádok főzni, pár napja viszont újra örömömet lelem benne.
2010. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!