Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik"rohamom" van és nem...

Pánik"rohamom" van és nem merek lefeküdni aludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Igazából nem várok senkitől sem választ, csak jól esik leírni, hogy sz@rul vagyok. (de azért írjon valaki :( ) Egész nap rosszul voltam, szédültem, émejegtem és valamilyen furcsa bizsergó, zsibadt érzés is végiglüktet rajtam kb pecenként. Tisztára rámtört a halálfélelem, mert olyan furcsán érzem magam. És nem merek lefeküdni aludni, mert félek, hogy nem ébredek fel többet. Van még így itt valaki rajtam kívül? Szerintetek lehet köze ehhez a egészhez annak, hogy kedden abbahagytam az antidepresszást? Vagy nem? Amúgy előző éjjel nagyon elaludtam a nyakam, attól lehet ilyen rosszulllét? (talán becsípődött egy ideg valahogy a csigolyáknál?) :(
2010. nov. 7. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor inni szoktam

sokat

2010. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát élek. HReggel hétkor már ébren voltam, de visszafeküdtem aludni, most ébredtem fel és mindjárt fekszem is vissza, mert nagyon álmos vagyok.


Tudom, hogy az andidepresszáns pánikbetegségre is "jó", csakhát nekem nincs komoly pánikbetegségem, szerintem gyógyszer nélkül is ki tudok belőle gyógyulni. Az antid.-t is csak azért kezdtem el (anno) szedni, hogy lássa rajtam a doki, hogy milyen eltökélt vagyok, tehát neki akartam imponálni, de sose értettem egyet a mentális betegségek gyógyszeres kezelésével, szóval értitek.

Amúgy a betegtájékoztató szerint két hétig még számíthatok a non-stop rosszullétre, de ez van, ha ez egy ilyen "súlyos" gyógyszer, tehát ilyen durva elvonási tüneteket okoz, akkor méginkább nem akarom szedni. :S


Ráadásul elméletileg nem is szedhetném ezt a gyógyszer, mert "üti" azokat a gyógyszereket, amiket szedek (pl fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő...sb)...

2010. nov. 8. 11:52
 13/13 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, ha kibírod nélküle, akkor ne szedd, vagy ha le akarsz szokni, akkor inkább fokozatosan. Én is gyógyszer ellenes voltam, de odáig romlott az állapotom, hogy egyszerűen nem bírtam tovább. Antidepit szedtem pánikra,(azt adják a pánikra, attól, hohy nem antipániknak hívják a gyógyszert, attól még gyógyítja a pánikot) mondjuk nekem lehet, hogy depresszió is állt a háttérben, mert a gyógyszer szedése alatt sokkal jobban néztem ki még külsőre is, felszedtem egykét kilót, rám fért, egészségesebben néztem ki. Most megint elkezdtem szedni, sajnos visszaestem :S próbáld meg gyógyszer nélkül, aztán ha nem javulsz még mindig elkezdheted újra szedni, hátha sikerül nélküle is.
2010. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!