Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A jógás és egyéb spiritualitás...

A jógás és egyéb spiritualitással kapcsolatos légző gyakorlatokat érdemes mentális betegségel,pszichátriai gyógyszerek szedése mellett végezni?

Figyelt kérdés

ma 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen mentális betegségről van szó. Pl. az autogén tréning és a jóga ellenjavalt skizofrénia vagy skizoaffektív zavar fennállása esetén.
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1-es

Hol lehet erről olvasni?


Nálam autizmust állapítottak meg talán bipoláris zavar,skizoid.

Ezt a három dolgott mondták a pszichológusaim,pszichátereim.


(skizoid nem egyenlő a skizofrénnel!)

ma 10:54
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es

De mondták azt is ,hogy lehet ,hogy csak autizmus.

De ennél az esetnél nem értem ,hogy miért kell akkor gyógyszert szedni.

Ill miért vagyok egy folytábban rosszúl.

Járok egy ilyen csoportba is ,de azoknak normálisnak tünik az elme állapotuk.

ma 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint Dr. Bagdy Emőke a relaxációs módszerekről szóló, talán még a 80-as években kiadott könyvében írt erről. Kb. arról van szó - elnézést, ez most nem lesz pontos, szakszerű kifejtés -, hogy a relaxációs módszerek alkalmazása során olyan megváltozott tudatállapot alakul ki, amelyben a tudatos kontroll meglazul, ami utat nyit a tudattalan tartalmak beáramlásának. Ez normál esetben a meditáció természetes velejárója, de skizofrénia vagy skizoaffektív zavar fennállása esetén tüneteket provokálhat.
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmust nem tudom. Ha javasolhatom, inkább próbáld tisztázni ezt a kérdést a pszichiáter kezelőorvosoddal.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-es

Oké.

Köszi.


Válaszokat továbbiakban is fogadok!

ma 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!