Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhatott ki a...

Mitől alakulhatott ki a pánikbetegségem?

Figyelt kérdés

2013-ban történt, hogy egy hajnalon nagyon erős fulladásos rohamra keltem. Ki kellett mennem a teraszra, mert azt hittem meghalok. Majd ez elég gyakori lett. Voltam a pulmonológián és szerencsére minden negatív lett, az orvos is azt mondta, hogy egészséges vagyok.


Telt az idő a rohamok hol erősödtek, hol egy időre elmúltak.. Ekkoriban már eléggé kezdtem szorongani emiatt, így kerültem szembe először pszichiáterrel. Ott derült ki, hogy ezek pánokrohamok.


Egy szónak is száz a vége, esküszöm nem értem. Az első roham előtt egészen kiegyensúlyozott életet éltem, nem volt stresszesebb az átlagnál, sportoltam, szerettem kimozdulni - szociális életet élni és szerencsére semmi olyan traumát nem tudok felidézni, amire vissza tudnám vezetni az első rohamok "miértjét".


Köszönöm azoknak, akik elolvasták. Van ötletetek, hogy ez így mégis miből indulhatott ki, miért kezdődött el, vagy honnan jött? Az egész pánikbetegség (és később a generalizált szorongás). Tudom, pszichológus segíthet, de még nem vitt rá a lélek, hogy elmenjek.


Köszi!



tegnap 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lennie kellett már akkor valaminek, csak elnyomtad (elfojt: a tudattalanban van, csak mély analízissel felhozható; elnyom: feljebb van elrejtve, esélyesebben visszahozható), mert könnyebb volt úgy elviselni, ha nem veszel róla tudomást. Akár még egész kicsi gyerekkorodban is történhetett valami, ami valamilyen hatásra, mondjuk egy álom, azon a hajnalon felidéződött, de ez csak egy kósza lehetőség. 11 év távlatából nem biztos, hogy vissza lehet hozni az emléket, meg az se biztos, hogy kell-e. A jelennel foglalkozva is meg lehet szabadulni a pánikolástól vagyis a túlzott stresszválasztól. A pszichológus jó dolog. Kaptál valami gyógyszert a pánikra?
ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleg sokminden kivalthatja.

Bizonyos tudatmodosito szerek elohozhatjak.

Trauma elohozhatja.

Lehet "orokletes" is.

A panikroham az agyad-tested teves reakcioja.

A pszichiater/pszichologus tud segiteni terapiaval, de neked kell kitapasztalni mi segit. 4x4-es legzes szerintem nagyon szuper.

Van egy app , rootd a neve. En ezt is szeretem, ha tudsz angolul tok jo gyakorlatok vannak rajta.

Szerencsere konkret panikrohamom evek ota nem volt, mostmar csak szorongasos rohamaim szoktak lenni, az is teljesen random.

Ha sehogy se tudom kizokkenteni magam belole, akkor van a taskamban egy befottes gumi, azt kezdem csattogtatni a csuklomon, es az agyam elkezd erre a csipo fajdalomra fokuszalni, amitol elfelejti mitol fel.

En szedtem gyogyszert is, meg nagyon az elejen, de nekem az nem segitett.(nekem eleg sok traumaban volt reszem gyerekkent,es a csaladomban vannak mentalis betegek szoval halmozottan nagy esely volt ennek a kialakulasara) Sokmindenkinek viszont hatarozottan szokott segiteni a gyogyszer.

Sokan kuzdenek panikbetegseggel de minden eset egyeni, mas es mindenkinek mas valik be.

ma 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan mint a felfújható gumimatrac amit a víz alá nyomsz.

Sokáig tartottad a víz alatt és amikor elengeded (megpihensz), hirtelen nagy erővel felcsapódik! Semmi nincs következmények nélkül, a feszültség se ha nem kezeled!

Megbetegedni is akkor szoktam amikor a legkisebb az ellenállás, amikor az ágyamban fekszek. Akkor kezd el folyni az orrom, kezdek el rettenetesen köhögni. Az emberek ezért nem szeretnek ellazulni. Mert kontroll alatt tartják a feszültségeiket amikkel évekig nem foglalkoznak csak elnyomják, aztán valahol, valamilyen formában előtör.


A pánik is ilyen. Ha kicsi az ellenállás, van ideje megmutatni magát amivel évekig nem foglalkoztunk.

ma 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem örökletes. Sajnos, amikor rámtör gyógyszert kell bevennem, mert úgy érzem meghalok. Ráadásul nagyon fáradt vagyok utána.
ma 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!