Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisoknál tényleg előford...

Bipolárisoknál tényleg előfordul hogy hiányzik nekik a mániás állapot sikeres gyógyszeres kezelés után? Nem féltetek tőle hogy ez eltűnik?

Figyelt kérdés

Ha belegondolunk, akinek hangulatingadozással járó betegsége van, az magától megtapasztalja hogy milyen, ha egy egészséges ember bedrogozza magát.

Nekem nem tudom hogy pontosan mi a bajom, borderline és bipoláris gyanús is vagyok, de nagyon erős löketek szoktak rám jönni.

Ha nem lennének triggerek, amik előhozzák belőlem a feldobott állapotot, akkor már tuti hogy alkohol vagy drogfüggő lennék mert annyira rossz a depresszió, hogy kellene valami amitől jobban leszek.


Most olvastam egy másik fórumon, hogy valaki ismer több bipoláris beteget, akiknek hiányzott a mániás szakasz a gyógyszeres kezelés után… ez tényleg jellemző?

Kell ettől félni?



tegnapelőtt 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Bipolarisoknal nincs sikeres gyogyszeres kezeles. A legnehezebben kezelheto betegseg, antidepresszans nem adhato.

A manias allapot meg nem hepiseg, hanem turbo fokozat, nem alvas, impulziv, kockazatos viselkedes.

tegnapelőtt 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor hiányzik,mert több a depresszio mint a mánia. Viszont gyógyszereket is szedek. Ha nem szedném akkor meg nem tudnék aludni és még jobban téveszméim lennének. Imádom a mániás szakaszt.
tegnap 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ez jól hangzik

Szép kilátások

tegnap 12:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Én a gyógyszerekre nagyon érzékeny vagyok, eddig bármit próbáltam nagyon rosszul voltam tőle
tegnap 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig hiányzik a mánia én visszasírom mert utána általában azonnal a depresszió jön. Anyagilag elég para szokott lenni, sok piramisjáték meg rengeteg felesleges plázázás miatt százezrek ugranak naponta.. de olyan eufórikus az egész mintha teljesen szét lennék drogozva. Az alváshiány előbb-utóbb kikészít, na akkor már probléma van
tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem nem ilyen tuneteim vannak hogy elmegyek mindent megvenni meg hirtelen bulizni akarok stb…

Hanem ugyanúgy itthon vagyok, gyenge, fáradt, csak hirtelen vagy spontán vagy vmi kis dolog miatt feldobott leszek, vagy látok vmi szépet ami növeli bennem a függőséget és találok vmi új dolgot aminek a függője leszek


Annyira összetett nálam hogy nem is tudom mi a diagnózis…

tegnap 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább border jellemző, azom is van. Betáraztam! 😂 mániánál simán leküldök tíz műszakot és éjjel is tombolok valami piáldában vagy a neten vásárolok
tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!