Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálok élni. Ebből tényleg...

Utálok élni. Ebből tényleg csak egy kiút van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

21 éves vagyok fiú vagyok. 187 cm 82kg vagyok és külsőleg egy ilyen 10/7.

Külsőleg semmi okom nem lenne ilyeneket mondani mint amiket ide leírok de ami bennem zajlik az katasztrófa.

Frontin függő lettem es utalok élni. Megakarok halni vissza akarok kerülni abba az uressegbe mint ahol születésem elott voltam. A nagy semmibe. Az egész földi élet értelmetlen, semmi jó nincs benne. Van barátnőm, munkám, penzem, Volvom. Legújabb iphonet vettem kp-ra.

De egy folytában szorongok. Rengeteget cigizek es frontinozok. Csak aludni szeretek főleg mikor nem is álmodok. Megszűnik minden. Megszűnik a zaj, a megfelelési kényszer a család a barátnő es munka iránt. Arra a 7-8 órára amire a frontin kiut az olyan jo. Majd reggel kezdődik minden elorol es elorol. Kb 16 eves korom óta szenvedek emetofobiaval. De mivel annyiszor hanytam mar a szorongasos remegeses rohamok miatt hogy mar hanyni nem felek. Ezert a pszchiatert panik zavar nevu betegseget aggadta ram. Az elet kemény, rossz es nem jo dolog. Az eletnek az az ertelme hogy nincs ertelme. Szenvedes szó egyenlő az élet nevu szoval nálam. Frontin és alvas. Ez lenne jo. De enni, inni furodni dolgozni baratnovel lenni muszaj. Szeretek is vele lenni, szeretem ot. Szeretek es elvezek csinalni dolgokat ezen a foldon. De minden mulando ahogy az orom is. Nagyon eros hangulat ingadozasom van. Mikor hat a frontin erzem hogy elni akarok. Megyek mindenfele stb. Aztan jon az ehseg erzet, ennem kell. Jon egy kis gyomorgorcs egy kis szorongas. Frontin be, eltelik egy fel ora jo izuen eszek stb. Aztan megint es megint es megint. Mindennap ugyanaz. Egy korforgasba vagyok benne. 5 ev szenvedes kozben mindent probaltam hogy rendbe jojjek.

Gyógyteák

Kornyezetvaltas

Egyetemre is jartam 1 evet.

Baratno

Pszichológus

Pszichiáter

Frontin

Cigi

Vallas

Meditacio

És igy tovabb. Mindent probaltam kisebb nagyobb ideig. Es semmi de semmi nem rak rendbe csak egy ideig. Elegem van az eletbol kezdem feladni. Es elvagyok keseredve hogy idaig jutottam es kitudja 5 ev mulva hol leszek. Remelem egy kikapcsolt allapotba. Ebbol tényleg csak egy kiut van?


tegnapelőtt 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jah itt csak egy opció maradt. El kell menned egy prostihoz felavatni a bohócot.
tegnapelőtt 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van barátnője, azt írja.
tegnapelőtt 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

2

Jah majd biztos 🤣🤣🤣

tegnapelőtt 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
3-mas! Olvasd már vissza, te nagytudású! Kétszer is megemlíti.
tegnapelőtt 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szellemi keresés jelentheti a megoldást. Jézus mondja "kérjetek és adatik néktek, keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik néktek".

M. Scott Peck:A járatlan út c. könyvében olvastam, hogy az emberek csodálkoznak rajta, hogy az élet nehéz. Nem kell csodálkozni rajta. Mindenkinek nehéz, hozzá kell szokni. Nem lány módjára megfutamodni.

A te problémádat már évezredekkel ezelőtt leírták: A Prédikátor könyvét olvasd el. Brutálisan komor olvasmány, a zsidók vitatkoztak is rajta, hogy bevegyék e a szent könyveik közé. Végén van egy rövid tanulság, lehet azzal próbálták szalonképesebbé tenni. A világ folyását és az ember mozgásterét benne realistán leírja. Viszont Istenről nem fest teljes képet, mert úgy mutatja be, mintha csak az lenne a "funkciója", hogy életük végén megítéli az embereket, cselekedeteik alapján. Holott Isten már ebben az életben jelen van azok számára, akik keresik, Hozzá fordulnak.

Kérésre küldök további alapozó olvasmányokat, biblioterápiás célból.

tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem a frontin olyan csoda jó ahogy itt leírod hanem elvonási tünet van. Ha beveszed egy időre eltunik és kezdődik újra. Én nekem anno a nyugtató is fel volt ajánlva depresszió és pánik miatt de avval nem eltem pont ilyenek miatt. Féltem hogy hozzászokok. Antidepresszanst viszont elfogadtam és nagyon jó döntésnek bizonyult. Miután rendbe szedett ott adagot is tudtam csökkenti probléma nélkül.
tegnapelőtt 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval más szakembert is fel lehet keresni, nem muszáj egynél leragadni. Nekem is a második vált be és nem is az első gyógyszer. Sok sikert , kitartást.
tegnapelőtt 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!