Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire érdemes elmenni...

Mennyire érdemes elmenni pedagógiai szakpszichológushoz?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy menjek-e vagy sem. Egyszer már voltam az elődjével, de az semmire sem volt jó. Eléggé szorongok emberek közelében és a "Milyen volt a napod?" kérdés megválaszolása nem segített abban, hogy ne szorongjak tovább. Négy alkalommal voltam(4x50 perc). Meséltem neki, hogyha másokkal kell lennem egy szobába zárva, akkor nem tudok megmozdulni, szinte egy kőszobor lesz belőlem. Ő erre annyit mondott, hogy próbáljak többet ilyen helyzetbe kerülni, hogy megszokjam. Mondom köszi, de nem ez lenne az első lépés... Tehát sokmindent nem csinált. Pszichológusra nem akarok költeni, szegény a család.


Az lenne a kérdésem, hogy a pedagógiai szakpszichológusok mit tudnak csinálni? Csak ilyen ostoba tanácsokat adnak? Mert azt kideríteni, hogy miért van, vagy mi a bajom, azt nem csinálta az előző.



okt. 20. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a szorongás okát szűntesd meg!
okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tennék egy próbát!
okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így nincs. Az első ismerkedés után kell egy terápiás szerződés. Aztán végig kell ülni annak minden alkalmát. Lehet, hogy az utolsó alkalom indít el benned egy változást és ha nem is válsz helyben a társaság közepévé, de már szorongás nélkül fogsz tudni emberek közé menni. Ez nem 1-2 alkalom. Ha nem engedheted meg magadnak a 10-20 alkalmat, akkor pocsékolás 4-re befizetni és ott abbahagyni.
okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ez nem klinikai szakpszichológus akiről beszél a kérdező, csak klinikai szakpszichóval lehet terápiázni, vagyis 10-20 vagy sok alkalmat végigülni!!! a pedagógiainak pedig az a dolga, ha úgy érzi, kell klinikai szakpszicho, hogy tovább küldjön hozzá, vagy pedig ha nem, akkor tanácsokat ad. Én egyébként a 2-és válaszoló vagyok, és azért tennék egy próbát, hátha kedvesebb, jobb tanácsot ad, vagy elküld terápiára egy klinikus szakemberhez. Ne tévesszen meg a név, hogy klinikus, ez nem azt jelenti bolondokkal foglalkozik, hanem vele lehet terápiázni!
okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 nekem a szorongásom oka az emberek. Nem akarok 0-24 otthon lenni, bármennyire is csábítónak hangzik.


#3 Én nem fizetek ezekért semmit. Az iskolában van ingyenesen. Az előző nőre többen is panaszkodtak, hogy semmit sem segített. Csak azoknak volt hasznos, aki csak egy kis chit-chatre vágyott és lógni akart órákról. Ha többször szeretnénk menni, igen kell egy papírt aláírni, de az nem mondja meg, hogy mennyi időt töltünk el, az csak a beleegyezést mutatja. 18 év alatt szülőé kell, nekem már a sajátom.


#4 Azt nem tudod, hogy el tud-e küldeni olyan helyre, ahol ezek a dolgok ingyenesek? Nem tudok pénzt költeni erre, mert végzős vagyok és ki szeretnék költözni otthonról, viszont a helyzetem miatt nehéz új munkahelyre menni a korlátaim miatt. Szeretnék ezen egy kicsit enyhíteni, hogy annyira ne kelljen szenvednem, mint az előző munkakezdésemkor.

tegnapelőtt 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
A lakcímed szerinti pszichiátriai szakrendelésen érdeklődj, hogy van-e pszichológus és hogy tudsz hozzá időpontot egyeztetni. Az ingyenes.
tegnapelőtt 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, szerintem biztos jobban tudja ezt itt bárkinél, érdemes megkérdezni tőle, hogy van e ingyenes valahol, meg ahogy a 6-os is írja, na ezt is biztos tudja a pedagógia szakpszicho, hogy mi ezzel a helyzet mostanában.
tegnapelőtt 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!