Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszereket érdemes...

Milyen gyógyszereket érdemes szedni ilyen helyzetben ?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve, hogy kigyógyultam az anorexiából, de hiába egészséges a súlyom meg rendeződött a menzeszem, mert a krónikus fáradtság ettől függetlenül ugyan úgy jelen van. Evéget voltam endokrinológusnál, de csak 3 hónap után tud újra fogadni. Amíg nem kapom meg a diagnózist esetleg tudtok ajánlani valami vény nélküli tablettát, mert egyre inkább kezd már felemészteni az, hogy semmihez nincs energiám. Most jelenleg vastablettát meg olyan étrendkiegészítőt szedek, ami segíti a hormonokat. Sok változást sajna ezektől se érzek, de ha ti tudnátok ajánlani valami olyan tablettát, ami legalább csökkenti a tüneteket azt megköszönném.

ma 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Háziorvos? Pont erre való!

A vérképed rendben van? Mennyire van vashiányod? Multivitamint szedsz (pl. Centrum)? Tényleg egészséges a súlyod (Hány centi, hány kiló)? Mennyit alszol? Mit és mennyit dolgozol, hánykor kelsz és fekszel, mennyit közlekedsz, sportolsz-e, egészségesen táplálkozol-e (gyümölcs, zöldség, hús, lassú felszívódású szénhidrát)?

ma 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amikor legutoljára voltam laboron semmi eltérést nem találtak, de majd következő hónapban újra kell mennem.

153 cm vagyok és 54 kg. Elvileg az én magasságomhoz ez a súly pont ideális.

Változó, hogy mikor fekszek,kelek, mert vendéglátásban dolgozok, de a 7 óra alvás legalább mindig megvan.

Nem sportolok és a táplálkozásom se teljesen egészséges. A zsíros ételektől kezdve az édességig mindent megeszek, de nem csak szemetet eszek pl gyümölcsöt, zöldséget napi szinten elszoktam fogyasztani.

Most jelenleg csak folsavat szedek.

ma 08:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, a vendéglátás máris rossz munka, a kaotikus beosztás és éjszakázás pláne. A 7 óra nem elég, 8 kell. A folsav kevés. Multivitamin kell. A napi szint nem mindegy, hogy mennyi. Napi fél kiló. Munkahelyváltás, energia- fehérje- és vitamindús étkezés, hobbisport beindítása, pl napi 20 perc könnyű biciklizés, jóga.
ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!