Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám segíteni az...

Hogy tudnám segíteni az Alzheimeres, demenciás és depressziós idős édesapámat a kommunikációban külföldről is?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan ahhoz kérnék segítséget, hogy mit tudunk tenni a vele egy városban élő testvéremmel, hogy ne keverje össze az ingyenes Whatsapp hívást a sima telefonhívással, ami sok pénz külföldre telefononálva, ugye?


Ráadásul még én is bonyolítom sajnos ezt az amúgy is bonyolult helyzetet azzal, hogy három telefonszámom van:

1. egy magyar szám

2. egy külföldi telefonszámom

3. és a Whatsapp alkalmazást egy külön, másik külföldi telefonszámmal használom.


Mindhárom telefonszám benne van az ő telefonjában, és többnyire valamelyikük telefonszámán hív általában, amit az esetek 90%-ában föl sem szoktam venni, sőt, lenyomom, amiért ő aztán mindig meséli, hogy nem ért el, és most eszembe jutott, hogy hátha van vkinek ötlete, hogy hogyan játszhatjuk ki a folyamatosan romló memóriáját, pl. vmelyik telefonszámom átnevezésével vagy törlésével?


Pl. ahelyett, hogy mondjuk a Whatsapp számom úgy lenne elmentve a telefonjában ahelyett, hogy a nevemWhatsapp, mondjuk a nevemCsakWhatsapponHívj vagy vmi ilyesmi ötletem van épp, mert közben úgy örülök, ha felhív, de olyan szomorú vagyok, ha nem a Whatsappon, és ráadásul még ha fel is veszem neki a telefonhívását, hogy elmagyarázzam neki, hogy ez sok pénz neki, nem hisz nekem, hiszen ő a Whatsapp számomon hívott, és ahelyett, hogy mizuznánk, ezen vitatkozunk, hogy de telefonon hívtál, de nem, és még föl is húzza magát rajta dühösen, szegénykém, én meg úgy sajnálom, és úgy szeretnék segíteni rajta, de pl. most is látom, hogy már napok óta be sem lépett Whatsappra, telefonon viszont hívott már sokszor, akkor hiába írom neki, hogy itt hívj Whatsappról, nem is látja, persze...


A testvérem szerint már rég el kellett engednünk azt, hogy az értelmi képességeihez beszéljünk, nekem ezt mégis nehéz a gyakorlatban is alkalmaznom, ezért jutott eszembe feltenni itt a kérdést, hátha van ötlete valakinek!


És tudom, hogy örüljünk, hogy csak ez a problémánk most vele, már nézünk intézményt, de mire oda bekerül, remélem, nem ön- vagy közveszélyes...



okt. 20. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Töröld ki a számokat, csak a "vacap" maradjon. Vagy ingyenes, netes valami.


Vagy..., nem tudom miaz, de anno cégesünk úgy volt, hogy ha hívták, egyből kinyomta, majd visszahívta a számot.

okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos itthonról sem bírtuk megoldani.
okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Kinyomod és visszahívod WhatsAppon.
okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha ingyenesre nevezem át, ugyanott leszünk, ahol most vagyunk: telefonon hív rajta, és még ő veszekszik velem, hogy ő az ingyenes Whatsappon hívott.


Ahogy írtam följebb is, hiába hívom vissza rögtön Whatsappon, ha be sem lép oda, akkor ki sem csöng neki...


Mondjuk talán be lehet állítani a Whatsappot mindig működőre, akkor tán legalább vissza tudnám hívni azon akkor is, ha két napja be sem lépett...

okt. 20. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű.


Olyan családi csomag, amiben oda-vissza ingyen beszéltek.

A többi számodat meg, ha kell, átirányítod oda.

okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez is egy megoldás, kétségtelenül, én mégis előbb vmi olcsóbbra gondoltam.
okt. 20. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!