Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alakul ki valakinél egy...

Miért alakul ki valakinél egy álomvilág ami már szinte felváltja nála a valóságot és ha nem tud képzelegni ( munka vagy bármi miatt ) akkor nem érzi jól magát vagy depressziós lesz?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta van egy saját álomvilágom ahol régi valóságos hús vér emberek térnek vissza ( már rég meghaltak ). Mindegyiknek van saját "magyar hangja " magyarul beszélnek hozzám ismert szinkronhangok hangján szólalnak meg . Simán magam elé tudok képzelni egy jelenetet mintha valóban ott állna velem szemben az illető és nézne engem megérintene, van hogy ebbe bele is borzongok . ( férfiak egyébként én pedig nő vagyok ). Mióta elköltöztem erősen halványodott ez a dolog mert sokkal több lett a gondom a dolgom is és kevesebb idő jut a fantáziálásra képzelgésre és az álmok is fakultak . 8Otthon minden éjszaka velük álmodtam ), itt meg nincsenek álmaim . És észrevettem , hogy mióta ez így elhalványodott azóta sokkal többször vagyok rossz kedvű nincs bennem élni akarás, a vidámságom is alább hagyott. Mi lehet ez? Vagy miből kifolyólag alakulhatott ki az egész ? Amúgy , nehéz gyermekkorom volt nem a szüleim neveltek fel és rengeteg bántás ért mindenki részéről van , hogy a mai napig felnőtt nőként is a rokonaim által .
okt. 11. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a valóság nem tetszik.
okt. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jé nekem is ez van, csatlakozom a kérdezőhöz
okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Maladaptív álmodozás a neve. Megküzdési stratégia, mert valamiért nem érzed jól magad a való életben, menekülni szeretnél abból.
okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!