Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más depressziósok is küzdenek...

Más depressziósok is küzdenek ezzel párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem ha van kapcsolatom, még ha minden jó is, eljön egy pillanat, mikor egy belső kis "gonosz hang" -nem igazi hang, ne értsétek félre, nem hallucinálok- azt kezdi mondogatni, hogy "jobbat érdemel nálad, te értéktelen vagy, csak egy depressziós lúzer vagy, amint jön egy jobb, eldob stb."

Ami pedig igazán rossz, hogy néha el is hiszem ezeket, és ingerülten reagálok meg túl féltékeny vagyok. A párjaim meg nem értik meg, még az sem, aki maga is depresszióval küzdött, pedig mondom nekik, hogy ezeket ne vegyék komolyan, de sajnos ahogy látom nagyon rosszul esik. A legutóbbi párom valósággal idealizált, és hiába mondtam neki, hogy nem vagyok tökéletes és mikor magam alatt vagyok így viselkedem, de nem hitte el, aztán meg csalódott bennem a viselkedésem miatt...de mit tehetnék azon kívül, hogy szólok neki előre erről? 😔



okt. 19. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A féltékenységnek semmi köze a depresszióhoz. Ha nő vagy, akkor teljesen normális, hogy ennyire féltékeny vagy, mert manapság kevés férfinak elég egy nő élete végéig, a legtöbb kapcsolat nem tart örökre, jogosan félsz, hogy a tied sem fog.
okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1! Pedig a depressziós tünetek egyike önmagunk leértekelése, hidd el, ha valaki, hat én tudom. Bár ne tudnám!
okt. 19. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
De te féltékenységi problémákról beszélsz a kérdésben. Állításod szerint az zavarja a másik felet, hogy túlzottan féltékeny vagy, nem pedig a rossz önértékelésed.
okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De azért vagyok féltékeny, mert nem tartom magam semmire!
okt. 19. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

A depresszió és a féltékenység két különbözö dolog. De a depresszió felerösitheti a féltékenységet.

A féltékenység csak azt jelenti, hogy félsz elvesziteni valakit, vagy valamit. Ez gyerekkorban alakul ki.

tegnapelőtt 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!