Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen volt mikor a párotokat...

Milyen volt mikor a párotokat elvesztitek a depressziótok miatt? hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Én bezuhantam egy nagyon mély depressziós gödörbe, és hirtelen egy olyan érzés vett rajtam erőt, hogy jobb lenne neki nélkülem, hogy úgyis biztos szakítani akar, hogy nem kellek neki. Mindenért elkezdtem magamat hibáztatni.

Ő erre persze úgy reagált, hogy megpróbált még jobban szeretni, és féltett, ami belőlem meg taszítást váltott ki, azt éreztem, csak hazudik és titokban nem szeret már. Minden negatív élmény, korábbi vitánk, veszekedések, amiket korábban már rendeztünk felhorkant bennem. Megvádoltam, hogy nem kellek neki, hogy biztos megcsal.

hallottam mit mond, de nem érdekelt, csak az, amit gondolok róla, végül annyira megrémültam a helyzettől, hogy szakítottam vele.

Ez volt négy hónapja. Most jobban vagyok és iszonyatosan szégyellem magam, amiért elüldöztem őt magamtól. megvoltak a maga hibái a kapcsolatunknak, főleg én voltam ez a hiba, de mégis működött, aztán én tönkretettem a depresszióm miatt.

Most van szerelmi bánatom, valami miatt, amit úgy érzem nem én csináltam, hanem a betegségem.

most így olyan mintha fejbe vágtak volna, már nem fenyegetésnek érzem a törődését, hanem tényleg aggodalomnak, és szeretetnek. most látom, hogy nem akart rosszat, de míg lent voltam nem így láttam. 😥

Más is járt már így mikor depressziós volt, hogy a gonosz gondolatai miatt szakított, aztán förtelmesen megbánta, csak attól félek most már késő lenne kibékülni, túl sok idő telt el, heteken át nem is beszéltünk még üzenetben se, nemhogy máshogy. Teljesen elzárkóztam előle, aztán feladta. 😓



szept. 13. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Legalább pontosan látod a helyzeted...az már majdnem teljes siker..nehéz jó tanácsot adni...parancsra kedvesnek lenni? hát nem tudom...próbáld meg...kérdés meddig tart?
szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz bármit mondani, mert persze reflexből azt mondanám, hogy keresd meg, hátha megérti, hogy mi volt, és még szeretne együtt lenni. De hát simán lehet, hogy nem ez a helyzet, és nem tudom, mennyire bírnál ki egy ilyen visszautasítást.
szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha te elutasítod magad (tök mindegy hogy milyen fázisban vagy) miközben ő szeret, úgyse fogod elhinni, kifogásokat fogsz keresni, ezért taszít a közeledése, minden ilyen megnyilvánulása.
szept. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3! Persze, ezt értem, de ez a depresszió egyik alap érzése, hogy magadat életképtelennek, selejtnek, szeretetre méltatlannak hiszed.
szept. 18. 08:47
 5/6 NevermindTwT válasza:

Hát figyelj. Azt tudom hogy hasonló történt velem is. Bennem is volt/van depresszió, idegi kimerültség, és én viszont tényleg megérdemeltem amiért otthagyott a viselkedéseim miatt. Viszont szerintem próbálj meg tőle bocsánatot kérni. És adj magadnak időt, ha úgy érzed fordulj szakemberhez. Nekem is ez egy szörnyű időszak tele bűntudattal, fájdalommal, és az az érzés hogy egy értékes embert sikerült elveszítenem még fájdalmasab. velem ellentétben te nem érdemled meg hogy haragudjanak rád. Szerintem.

Amint korábban is említettem próbálj meg tőle bocsánatot kérni és megbeszélni ezt a dolgot. Te hogyan érzel stb. Ha még nyitott feléd próbálj meg esetleg időt kérni tőle és ezalatt az idő alatt magadra koncetralj. Próbálj tenni a lelki egészségedért.

szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NevermindTwT válasza:
Ha meg már összejött a dolog és minden rendben van akkor annak örülök :)
szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!