Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SNI kivizsgálása megérné?

SNI kivizsgálása megérné?

Figyelt kérdés

Hali, én 20 éves vagyok eddig sikeresen le érettségiztem és most egyetemre járok. Az lenne a kérdésem hogy ebben az esetben érdemes lenne kivizsgáltatni magam SNI-re?


Szóval én eddig szerbiában tanultam, de most szegeden tanulok egyetemen, eddig nem lettem kivizsgálva semmilyen mentális bettegségre, de sosem voltam a legjobb tanuló illetve utána olvastam pár dolognak és elég sok minden illik rám.


Például: koncentrációs zavar, nehezen jegyzek meg dolgokat(pl: vers tanulás nekem egy 20 soros vers megtanulása legalább 2 hét), idegen nyelvek tanulása és még sok minden


De ezek mellet sikeresen le érettségiztem és sikerült bejutnom az egyetemre és azt tanulom ami mindig is szeretem volna. De így egyetemen mikor van vizsga azon annyira leblokolok hogy egyszerűen nem tudok megoldani egy egyszerű feladatott sem. Középsuliban annyira nem zavart ha jegyeim nem voltak a legjobbak mivel ott elég könnyen bírtam javítani, egyetemen visszont összesen van 2 zh és egy javítandó alkalom és ennyi és ha véletlen egyik sem jó akkor félévett kell ismételnem és az össztöndíjam is elvesztem. És az lenne a legfőbb kérdésem hogy megéri e kivizsgáltatni magam?


Emellett még van pár dolog aminek utána olvastam és kitöltötem pár tetsztet (ONLINE) és az szerint asperger szindróma gyanus vagyok és enyhe autizmusom van. Szerintetek így megéri elmeni egy vizsgálatra?



okt. 19. 14:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Mit akarsz még neveltetni magadon?ki neveljen még 20 évesen? Milyen sajátos nevelési igényre van szükséged?? 20 évesen!???


Ha vannak mentális problémáid, akkor a legjobb, ha az egyetemi pszichológust keresed fel. Ingyenes, hamarabb elérhető, mint a TB-s. Nálunk mentálhigiénés szolgálat néven futott.

okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem. A munkakeresésben és a munkavégzésben sem találkoztam azzal, hogy bárkinek is előnyt jelentett volna akár egy autizmus, akár egy adhd diagnózis. Ha túl sok az elvárás az egyetemen, akkor inkább szakmatanulás felé mennék a helyedben. Tanulásmódszertani segédanyagokat is böngészhetsz, önsegítő könyveket, szerintem többre mész vele.
okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem autizmus gyanú esetén első körben autizmus diagnózisra lenne érdemes elmenni. De az drága és kevés helyen csinálják.

De szerintem mindenképpen megéri utánajárni, ha nincs megfelelő papírod akkor biztos nem fogsz megfelelő támogatást kapni. Meg ha tudod hogy mi a helyzet, akkor te magadat is jobban tudod támogatni.

okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kár lepontozni az elsőt, igaza van, az SNI oktatási kategória. BNO kódot kapható, ha tényleg érintett vagy, de semmilyen pluszt nem tesz hozzá az életedhez.
okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
#4 Egyetemen van haszna az SNI kódnak.
okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
@5, max a felvételinél, de az egyetemen vizsgáknál, zh-knál a kutyát nem fogja érdekelni.
okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
#6 Én kapok többletidőt a zh-kon, vizsgákon, illetve a szóbeliket írásban csinálhatom.
okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

#6 "A fogyatékossággal élő hallgató részére biztosítani kell a fogyatékossághoz igazodó felkészítést és vizsgáztatást, továbbá segítséget kell nyújtani részére ahhoz, hogy teljesíteni tudja a hallgatói jogviszonyából eredő kötelezettségeit. Indokolt esetben mentesíteni kell egyes tantárgyak, tantárgyrészek tanulása vagy a beszámolás kötelezettsége alól. Szükség esetén mentesíteni kell az idegen szaknyelvi ismeretek tudásmérése vagy annak egy része, illetve szintje alól. A tudásmérés során biztosítani kell a hosszabb felkészülési időt, az írásbeli beszámolón lehetővé kell tenni a segédeszköz – így különösen írógép, számítógép – alkalmazását, szükség esetén az írásbeli beszámoló szóbeli beszámolóval vagy a szóbeli beszámoló írásbeli beszámolóval történő felváltását. Az e bekezdés alapján nyújtott mentesítés kizárólag a mentesítés alapjául szolgáló körülménnyel összefüggésben biztosítható és nem vezethet az oklevél által tanúsított szakképzettség megszerzéséhez szükséges alapvető tanulmányi követelmények alóli felmentéshez."


[link] 49.§ 8.


(Aki SNIs az jogilag fogyatékossággal élő.)

okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon ritka, hogy ennyi idősen megkapja valaki az SNI-t. Ha elvégeztél 12 évet a közoktatásban különösebb probléma nélkül, akkor elvileg nincs olyan mértékű problémád, ami miatt indokolt legyen az SNI megállapítása. Könnyen lehet, hogy meg sem vizsgálnak:

"Ha a köznevelési tanulmányok során speciális kedvezmények, gyógypedagógiai módszertani támogatás nélkül sikeres volt a tanulmányi előmenetel, és nem azonosítható olyan tényező, mely állapotváltozást eredményezett volna, a kérelmet a jogszabály szerint el kell utasítani."

[link]

okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
#9 Nekem a gyógypedagógus azt mondta, hogy autizmus esetén meg szokták adni felnőtt korban is. Én is egyetemistaként kaptam meg az SNI-t.
okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!