Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak az alkohol segít, és...

Csak az alkohol segít, és félek, hogy mi lesz akkor, ha már az sem fog. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és pár hete kezdtem el rendszeresen inni. Munkából hazafele jövet minden nap veszek magamnak egy üveg bort, amit felbontok amint haza érek, és lefekvésig elszürcsölgetem. Előtte nagyon rosszul voltam, amint haza jöttem munkából erős szorongásom volt, néha pánikrohamaim is, de volt olyan is, hogy már hazafele jövet a vonaton alig tudtam visszatartani a sírást. Borzasztó halálvágyam van, már el is terveztem, hogy hogyan tenném meg, el is mentem már arra a helyre.


Nagyon rosszul alakult a kamasz korom (családi problémák, nagyon rossz anyagi háttér, bántalmazó szülők, stb.), az egyetlen fénypont egy bizonyos lány volt, akit nagyon szerettem, de csak ritkán tudtam vele lenni (ő abban a városban lakott, ahol nagymamámék éltek, én pedig csak nyáron tudtam odalátogatni). Úgy három évig tartott ez a "kapcsolat", vagy minek is nevezzem. Úgy ért véget, hogy telefonon felhívott, és elmesélte, hogy lefeküdt egy sráccal, akit egy buliban ismert meg pár nappal azelőtt, ekkor voltam én 17 éves. Velem nem akart lefeküdni, arra hivatkozva, hogy ő még korainak érzi ezt. Természetesen én nem erőltettem rá semmit, még ha nagyon is akartam, hogy megtörténjen.


A kamaszkorom hátralévő éveiben nagyon zárkózott lettem. Gimiben évvesztes is lettem, mert ellógtam a suliból a brutális szorongás miatt, de végül sikerült leérettségiznem, és elkezdenem az egyetemet. 20-21 évesen éreztem azt, hogy most már újra el szeretnék kezdeni ismerkedni, szeretnék egy jó kapcsolatban lenni. Ekkor kellett ráeszmélnem arra, hogy már nincs sok ártatlan lány az én koromban, illetve a huszonéves ártatlan lányok nagy része azért az, mert rideg. Ha pedig megtudtam egy lányról, hogy már volt valakivel nemi érintkezése, akkor teljesen kiábrándultam belőle, mindegy, hogy mennyire jöttem ki jól vele előtte.


Aztán 21 éves koromban összejöttem egy 18 lánnyal, aki lefeküdt egyszer valakivel még 16 éves korában. Elmondtam neki már a kapcsolatunk kezdete előtt, hogy ez engem zavar, és nem tudom, hogy hogyan tudok változtatni az érzéseimen. Azt mondta nekem, hogy ő ezt megérti, és hogy szerinte csak bemagyarázom magamnak, és hogy majd ha elég időt töltök vele, akkor elmúlik. Kettő és fél évig voltam vele együtt, és nem múlt el. Szakított is velem, arra hivatkozva, hogy ő már nem tudja nézni, hogy folyton letört vagyok. Én igyekeztem elfolytani magamban ezeket az érzéseket, hogy ne tűnjön fel neki, de nem sikerült mindig. Beszélni is próbáltam vele erről, mert eleinte még úgy voltam vele, hogy az elfolytás nem megoldás, de a beszélgetéseink mindig oda lyukadtak ki, hogy ő nem tud visszamenni az időben, és változtatni a múltján, ami teljesen jogos, de nem éreztem jobban magamat ettől.


Ez után a szakítás után leszögeztem magamnak, hogy soha többet nem adok esélyt olyan lánynak, aki már volt valakivel előttem, mert nem csak magamnak, hanem neki is ártok ezzel. A baj csak az, hogy már közelebb vagyok korban a 30-hoz, mint a 20-hoz, és az ártatlan lányok többsége tizenéves. Próbálkoztam fiatalabb lányoknál, de egyikkel sem találom a közös hangot, a legtöbb nyilván korabeli párt akar, és egyesek már furán gondolják, hogy 16-17 éves lánnyal egyáltalán szóba akarok állni. Korombeli nőkkel értek leginkább szót, de szorongok, valahányszor felmerül velük a szex kérdése, érzem, hogy nem akarom, hogy hozzám érjenek, és én sem akarok hozzájuk érni. Ugyanakkor vannak vágyaim, nem tudnék szex nélküli kapcsolatban élni. Az egyedüllét pedig számomra nem működik, nem tudok hosszú távon magányosan élni. Egyetlen vágyam, és életcélom, hogy családom legyen valakivel, akit szeretek, mert nekem soha nem volt valódi családom.


Voltam már több pszichológusnál, egyik sem mondott semmit, amit tudnék kezdeni ebben a helyzetben. Egyik pszichológus tovább akart utalni pszichiáterhez, mert szerinte nekem csak a gyógyszeres kezelés segíthet, de utána olvastam kicsit annak, hogy milyen gyógyszereket szoktak felírni ilyesmikre, és én nem akarom vállalni az esetleges mellékhatásokat, amikből sok van. Akkor már inkább az alkohol, és annak a mellékhatásai.


És akkor most elérkeztünk a kérdésem tárgyához. Mit tegyek, ha már az alkohol nem segít, vagy ha már neadjisten nem lesz pénzem rá? Tárgyilagosan végiggondolva én csak a halált látom reális kiútnak ez alól a gyötrő érzés alól, ami folyaton bennem van, ha már az alkohol nem használ.


Kétlem, hogy itt találom a megoldást, de nincs semmi ötletem. Azért köszönöm annak, aki elolvassa, és nem akar zsigerből belém kötni. Tudom, kicsit hosszúra sikeredett, pedig ez a rövidre fogott változat. Elnézést kérek az esetleges helyesírási hibákért.



okt. 19. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
leírnád ennek a 3 soros verzióját is? köszi
okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodt külső szemlélőként szerintem a pszichiáter és a jól beállított cuccok a legkevésbé gázak kezdetnek. Ilyen webbeteg meg házipatika engem is mindig próbál lehozni az életről, a valóságban meg mindent ki fogok bírni, ahogy eddig is (aztán persze egyszer majd nem, ott van az, hogy de okos volt a gyógyszergyár, hogy áthárította a felelősséget ugye). Kezdetnek mindenképp nagy fellélegzés lenne. A szakember fogja tudni elmondani a tényleges részleteket, konkrétan a te esetedben. Az öngyilkosság ha foglalkoztat, akkor ott tényleg lóg a deszka, nem is kicsit, szóval csizmát a suszternál, irány a pszichiátria.
okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
46%
A mai világban nem talász érintetlen lányt, max 14, 16 évest. Szerintem ezt engedd el, a gondolkodásodon tudsz változtatni. Ha rosszat vonzunk be akkor csak a rossz jön. Hidd el másnak is volt rossz gyerekkora de az nem segít senkin ha alkoholba folytja, vagy halálba! Lépj tovább a rossz dolgokon csak ez segít, meg találj egy lányt akivel jól érzed magad, a múltal meg ne foglalkozz, senki sem mehet vissza a múltba, csakis a jelen létezik! Így csak magadnak ártasz.
okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Én ezt a tanácsot már hallottam, de nem értem, hogy hogyan kell kivitelezni ezt a "lépj tovább" részt. Konkrétan mit kéne tegyek?
okt. 19. 15:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Az meg már baromság, hogy a múlt nem számít. Mindenki kíváncsi a partnere múltjára, senki nem jönne össze akármilyen múltú emberrel.
okt. 19. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha képes vagy azzal együttélni, hogy vallásos valaki, akkor olyan lányt szerezz, azok házasságig őrzik a szüzességet. Még mindig nem lehetetlen. De az önygilkos gondolatok és tervek miatt muszáj orvoshoz menni
okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én most 19 évesen tartok ott ahol te 26 évesen, annyi küldömbséggel hogy nekem soha az életben nem volt kapcsolatom, valószinűleg soha nem is lesz amúgyis belefáradtam az életbe, utálom az átlagos embereket és a tipikus ostoba tanácsaikat és a kioktatásait, az olyanokról beszélek mint a: ,,egyszer majd úgyis eljön az igazi", ,,képes vagy rá",
okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Nem igazán futok össze ilyen lányokkal. Egy egyházi közösségbe pedig csak úgy tudnék csatlakozni, ha hazudnék. Nem vagyok vallásos, és nem is leszek az, ezért semmi keresnivalóm ott. Olvastam a bibliát, de egyszerűen nem fog meg ez a dolog. Nem akarok egy vallásos lánnyal sem úgy megismerkedni, hogy eleve hazudok magamról. Nekem nincs semmi bajom a vallásos emberekkel, de nem az én világom, és egy olyan vallásos lány, aki házasságig akar várni, valószínűleg nem egy magamfajta hitetlen férfit akar.
okt. 19. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én ezt a tanácsot már hallottam, de nem értem, hogy hogyan kell kivitelezni ezt a "lépj tovább" részt. Konkrétan mit kéne tegyek?"

Én ugyan nem #3 vagyok, de leírom: pont olyan egyszerű, ahogy hangzik. Egy kiadós sz*rni bele, annyi a továbblépés. Nem jelenti azt, hogy nem jut eszedbe soha, de mivel eldöntötted, hogy nem fog érdekelni, nem tépelődsz rajta, mész tovább. Természetesen nem tilos agyalni rajta akár hosszan is, de nem úgy, hogy emészted magad rajta, hanem amikor úgy látod, érdemes körüljárni a témát, levonni tanulságokat, felfedni összefüggéseket, megkérdőjelezni korábbi nézeteidet, újragondolni, mi mennyire valószínű úgy egyébként, a valóságban, amikor nem az elkeseredettség diktálja azt, hogy mit hol helyezz el ilyen skálákon gondolatban. Tudod, kipihenten, jóllakottan, kellő adag atlétikus lemozgást követően, akár meditációnak felfogva is, lótuszülésben meg kipakolt tenyérrel is akár. Hülyéskedek, de egyébként alkattól meg rutintól függően mégse.

Nehéz hát, nem is mondott senkinek senki olyat, hogy könnyű lesz. Olyat már igen, hogy a vállalásaiddal nő az erőd is, idővel felfoghatatlan mértékben is. És ha már vallás: az érzésem szerint egy létező dolog, hogy kérsz erőt és kapsz. Mindegy is, minek hívod a legmetább létezőt, csak tudd, hogy tőle kérsz épp, és hát ha valahol, hát ott van hely ráengedni az érzelmeket, anélkül nem is megy szerintem, legalábbis amikor végre azt kéred, ami ténylegesen kell neked, és nem a felszínt kapargatod. Kérheted a múltad sokkal élhetőbbre cserélését is, nyilván azon a szinten mindennek van értelme, és egyébként szépen lassan meg fog történni az, hogy érvényét veszti pár meghatározó trauma. Persze illúzióid ne legyenek, a fizikai valóságban is meg kell történnie a korrekciónak, ami ha pszichiátria, akkor az, ha napi több óra autodidakta önismeret mélyítés, akkor az, de ha a zen srácok közelében kezdesz határozott hívást érezni, akkor lehet, hogy éppen az... A sablonos "menni kell" megfogadása kiadja, hogy oda tudj tévedni, ahol lehet alakulgatni (mindig csak egy kicsit) egy kiegyensúlyozottabb változatoddá.

Rengeteget segít persze valami tényleg értelmes cél, ami bármilyen merész is, lényeges pontja, hogy racionális, hogy végső soron kivitelezhető, és hogy jól definiálható, önmagukban is kellemes mérföldköveket tudsz lepakolni, amik szintén irányt jelölnek ki minden szakaszban, nem feledve a végcélt. Ez maga a "van miért élni" szitu. A kulcs, hogy ne rólad szóljon, az úgy semmi, nem így működünk.

okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bele tudsz állni a szorongásba? Mármint le tudsz ülni, és csak úgy várni, hogy jöjjön, úgy hogy közben megtartod

a tudatod, és nem akarsz előle elmenekülni? Ha tovább ki tudsz tartani a figyelmeddel, mint a szorongás, akkor nyertél,



Ha ezt sokat tudod gyakorolni, akkor szokásoddá válik. És nem fogsz automatikusa az alkoholhoz nyúlni, hogy

lazíts magadon.


Igazából csak az tud lazulni, aki tud feszülni is.

A szorongás nagyon alattomos.

De próbáld ki ezt: , indíts egy időzítőt, 5 percre. állj meg majdnem egyenesen, kényelmesen, aztán emeld fel a két kezed tetszőleges magasságba.

Kezd el fokozatosan ökölbe szorítani, ésha megvan a max, tartsd így, amíg megy.

Nem baj ha csak 10-20 másodpercig megy az elején.

A lényeg az, hogy miután elengedted, jönni fog egy könnyed érzés. Ami eloszlatja a szorongást.

Hosszabb rövidebb ideig.

Ha nem csak a kezed feszül közben hanem más testrészed is, mondjuk a hasad, hátad vagy a combod, az nem baj, sőt!


Nekem ez sokszor bevált.

tegnapelőtt 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!