Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol segít szorongás ellen?

Az alkohol segít szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Meg ittam egy kicsit több mint fél üveg pezsgőt és még mindig idegesnek érzem magam. Nagyon rossz napom volt gondoltam relaxálok egy kicsit. Amúgy nem szoktam gyakran inni. Nem hiszem el hogy még ez se segít bezzeg másnak segít. Nem tudom hogy mit csináljak már miért nem működik úgy az agyam hogy jól biztonságban tudjam érezni magam egy kicsit. Nagyon rossz ez így senki nem érti meg. Mit csináljak hogy nyugodtabb legyek igyak még többet? Persze nem megoldás hosszú távon az se de már nem tudom hogy mit csináljak...

2023. febr. 24. 21:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szorongásom van, ehm. Nem segít az alkohol..

Az alkohol az aktuális érzéseid erősíti fel. Nem tanácsolnám hogy többet igyál.

2023. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az a baj alapból rossz kedvem volt... Gondoltam hátha lesz egy nyugodt estém bár lehet legalább jobban alszok. De akkor mi segít? Valószínűleg rajtam már semmi...
2023. febr. 24. 21:29
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Orvos tud adni jóféle gyógyszert, ami eltünteti a szorongást. Az alkohollal nekem is volt, hogy rosszullétig ittam magam, de nem lettem tőle laza és barátságos egyetlen pillanatra sem. Azt hiszem, ezért nem lettem alkoholista.
2023. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Addig jó amíg nem vagy az nekem volt a családba alkoholista, nem szép látvány. Én se akarok az lenni szerintem nem is leszek bár nem tudom a gyógyszer mennyivel jobb jövő héten megyek orvoshoz majd kiderül
2023. febr. 24. 21:41
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szorongásra ne használd

Csökkentheti, de azért az alkoholizmus se olyan szuper mulatság hosszútávon

2023. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Bár most legszívesebben bevennék egy doboz vérnyomás csökkentőt legyen vége az egésznek de ezt a megoldást lehet inkább későbbre halasztom.

De nem hangzik rosszul lefeküdni aludni és többet nem felkelni a világ minden rossz dolgát hátra hagyni...

2023. febr. 24. 21:47
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát nem az de borzasztó tud lenni ez a világ én nem tudom csak nekem van e ilyen nyomasztó érzésem hogy minden rossz mostmár...
2023. febr. 24. 21:52
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt veled, hogy fél üveg pezsgő után is így érzel?
2023. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

hasonló állapotban én nekiálltam iszonyat mennyiségű sorozatot nézni. Rá is függtem rendesen, de legalább addig amíg néztem nem kellett a problémákra koncentrálnom

Elég valószínű, hogy a sorozatok miatt élek még, és nem nyírtam ki magam

Egy próbát a sorozatdarálás megér.



Amúgy meg pszichológus és egyebek...

2023. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát nem olyan dolgok amik a világ legnagyobb problémái tudom sok embernek még rosszabb... De hogy nem tudok kijönni a rossz lelkiállapotból, egyetemről kibuktam, barátaim nincsenek helyette önbizalomhiány, nem találom a helyem sehol stb. Szar ember vagyok lehet csak ennyi, nem vagyok jó senkinek. Nem szeretem már ezt a világot, életet csak a rossz jut eszembe, hogy nem csak nekem hanem szinte mindenkinek rossz már, nincs remény...
2023. febr. 24. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!