Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az alkohol gátlás oldó,...

Ha az alkohol gátlás oldó, akkor miért nem használják pszichoterápiás környezetben?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet, hogy sok kliens egy, vagy max két pohár fröccs után könnyebben meg tudna nyílni a terápián, "In vino veritas", azaz borban az igazság alapon.

2021. nov. 12. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Pl mert addiktív, és egy minimális mennyiség felett káros az egészségre? Nem elég indok?
2021. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Használják. Úgy hívják a pszichoterápiás környezetet h kocsma :D
2021. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
1# és a gyógyszerekre ez nem áll fenn?
2021. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki pszichoterápiára jár, és amúgy is lelkileg instabil, esetleg valami mentális betegsége van, annál még nagyobb eséllyel alakul ki függőség.
2021. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%

Ezeknél az embereknél általában nagy az alkoholfüggőség kockázata, és az alkohol ugye vény nélküli szer, nem lehet utána elzárni az ember elől...

Ha ezzel nem volna gond, akkor lehet, hogy "ismerkedésre" hasznos lehetne az első üléseken, de a legtöbb embernek szerintem nem csak 1-2 fröccs hiányzik ahhoz, hogy apróra elmondja egy idegennek a legkínosabb gondjait.

Meg aztán az sem ilyen egyszerű, hogy "borban az igazság", mert a kritikai érzék tompulásával a maradék objektivitás (és koherencia) is elveszhet a mondandójából, így még nehezebb értelmezni, hogy mi hogyan "igaz" belőle.


Gyógyszereket is lehetne erre használni, mégsem drogozzák be a beteget a terápiás ülésre csak azért, hogy ne legyen szégyellős.

2021. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Az alkohol nem mindenkinél oldja a gátlásokat, vagy épp nem azokat a gátlásokat oldja, amire a terápia során igény lenne. Pszichés betegség esetén az alkoholfogyasztás még jóval károsabb, akár kisebb mennyiségben is, mint normál esetben. Plusz a legtöbb pszichés problémát gyógyszerrel is kezelik, amiknek stabilabb hatása van, ellenben alkohollal együtt veszélyes a használatuk.
2021. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Én csak ilyen környezetben használom. Tehát ezzel ápolom a lelkemet, csak nem kell közben senkinek sem megnyílnom. Úgyhogy én rájöttem a használatára, hasonlóan mint a kettes.:)
2021. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel fogfájásra is lehetne használni, eltompítja a fájdalmat, mégsem használják a fogorvosok.. mert az okot nem gyógyítja, csak a következményt befolyásolja.

+Az alkohol fogyasztás után (a lelkileg instabil embereknél?) van egy hullámvölgy is. Közvetlenül oldhatja a feszültséget, de másnap, vagy 2-3-4 nappal később depresszív hatása is lehet. (Nálam is van)

2021. nov. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!