Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol segít szorongás ellen?

Az alkohol segít szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Meg ittam egy kicsit több mint fél üveg pezsgőt és még mindig idegesnek érzem magam. Nagyon rossz napom volt gondoltam relaxálok egy kicsit. Amúgy nem szoktam gyakran inni. Nem hiszem el hogy még ez se segít bezzeg másnak segít. Nem tudom hogy mit csináljak már miért nem működik úgy az agyam hogy jól biztonságban tudjam érezni magam egy kicsit. Nagyon rossz ez így senki nem érti meg. Mit csináljak hogy nyugodtabb legyek igyak még többet? Persze nem megoldás hosszú távon az se de már nem tudom hogy mit csináljak...

2023. febr. 24. 21:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mostanában még sorozatozni sincs kedvem csak hülyeségek youtubeon amiket nézni szoktam ilyen figyelemelterelésnek jó
2023. febr. 24. 22:05
 12/20 A kérdező kommentje:
Meg hogy úgy érzem csalódást okoztam, nem vagyok jó ember, semmire nem vagyok jó, kár volt megszületni is. Apám ott hagyott, ideges vagyok mindig, étvágyam is rosszabb, délután csak vajas kenyeret ettem, mert mástól undorodtam, nincs másra étvágyam...
2023. febr. 24. 22:17
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Értem. Hát az elvesztett álmokat is meg kell gyászolni valahogy. Majd elmúlik.
2023. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem fog elmúlni soha, innentől már csak a szenvedés van :(
2023. febr. 24. 22:31
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem baj majd a halál felszabadít számomra megváltás lesz.
2023. febr. 24. 23:04
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy?

Az élet nemcsak jó pillanatokból, hanem rossz élményekből is áll. Mindenki megküzd ezzel valahogy. Ha hajlamos vagy depresszióra és szorongásra, akkor ne az alkohol után nyúlj, hanem segítségért. Az alkohol csak súlyosbítja a tüneteket. Csökkenni tud, sőt el is múlhat a szorongás, ha felkeresel egy pszichológust, akivel meg tudod osztani a problémáidat, és vannak szorongásoldók is, amiket pszichiáter ír fel, amik szintén hatékonyabban oldják a szorongást, mint az alkohol. Az nemcsak nem segít, hanem még ront is a helyzeten.

2023. febr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként biztos vagyok benne, hogy szerethető vagy, csak eddig rossz emberek vettek körül. Ismerkedj olyanokkal, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy és feltétel nélkül szeretnek.
2023. febr. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ide is bemásolom egy válaszomat:

A lényeg szerintem, hogy az ember a szorongását akarja csökkenteni pl. az alkohollal, vagy közösségi médiával, vagy játékkal, vagy vásárlással, stb.

Tehát a szorongással való megküzdés jobb módjait kell megtanulni, hogy ne legyen szüksége ezekre a kényszeres cselekedetekre.

[link]

Vagy ha valaki azért iszik, hogy elfelejtse, hogy milyen módon alázták, verték, abuzálták gyermekkorában, akkor annak leginkább valamilyen traumafeldolgozó terápia (pl. EMDR) a legjobb ellenszere.

Jó lehet bekapcsolódni az anonim alkoholistákhoz is.

+ sport, társasjáték

Sok sikert!

2023. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el. Költözz külföldre. Lehetőleg ne németekhez.

[link]

2023. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Amúgy mindenkire másképp hst a pia. Apám agresszív, kötekedő és depressziós lesz tőle én meg vidám és laza.

Alkoholista voltam kb 3-4 évig. Absztinens voltam 10 évig. Sajnos jelenleg magyarországon élek úgyhogy most visszasüllyedtem annyira, hogy évente 10-15x megiszok rgy felest ha nagyon felhúznak.

De krvára el szeretnék menni az országból ami most család miatt még nem megy.

2023. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!