Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek váltsak pszichológ...

Szerintetek váltsak pszichológust vagy túlreagálom a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szóval már lassan 20 alkalommal voltam nála, jó szakembernek tartom, megbízom benne stb…viszont egy enyhébb borderline személyiségzavarom van (már sokat javultam)

Ennek ellenére pontosan tudja a pszichológusom, hogy nagyon érzékenyen érint az “elutasítás” (tipikus borderline tünet), és ha úgy érzem nem vagyok fontos, cserben hagynak. Ez triggerel a legjobban, ha úgy érzem elfelejtenek, nem számítok semmit. Már előfordult olyan hogy 35 percet késett az ülésről mert az előttem lévő kliensel beszélgetett. Hiába hívtam telefonon nem szólt nem jelzett előre hogy ennyivel későbbre húzódik és rám már csak 25 perc maradt ez nagyon rosszul esett akkor, el is mondtam neki, megbeszéltük. Most azonban már a harmadik alkalmat mondta le egymás után: az első elmaradt alkalmat elfelejtette lemondani, így feleslegesen vártam a rendelőnél, utólag telefonon bocsánatot kért, felajánlott egy új időpontot egy héttel későbbre, de 1 órával előtte azt is lemondta, mert hirtelen közbejött valami. Aznap többen is leráztak és egész nap az tartotta bennem a lelket, higy végre mehetek hozzá. Ezután felajánlott egy új időpontot emailben, amire válaszoltam, hogy megfelel, de erre nem reagált. Ma lett volna ez az időpont délután 4-kor, ezért délben írtam egy sms-t, hogy most készüljek-e a mai alkalomra vagy ne, de nem válaszolt, csak 2kor válaszolt az emailre, hogy bocsánat, hogy nem reagált, de a mai nem lesz jó, mert beteg lett, majd értekezzünk ha meggyógyult.

Tudom, hogy ő is ember, és próbálok teljesen megértő lenni, jobbulást kívántam neki és írtam, hogy semmi baj, de őszintén nagyon rosszul esik, mert már a legelső lemondott alkalmam előtt jött egy krízis az életemben, és kb az tartotta bennem a reményt, hogy végre mehetek…Szorongok, félek, hogy le akar rázni, rettegek, hogy lemond rólam és csalódott is vagyok, mert én soha egy alkalmat sem mondtam le vagy tettem át+mindig időben ott vagyok, motiváltan dolgozom vele, nem vagyok problémás….viszont el sem tudnám képzelni, hogy többet ne járjak hozzá és rengeteget segített.



tegnapelőtt 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én több évtizede jártam pszichológushoz, de kb 4 alkalom elég volt, hogy megtaláljam a "helyes irányt".

Erősen függő viszonyba kerültél a pszichológusodtól, talán azon akar lazítani, azért van ennyiszer "más dolga". Ne ő legyen a fénypont az életedben, keress más elfoglaltságot is. Nem kellene, hogy ennyire fontos legyen ő neked, egyedül is próbálj boldogulni. Fel a fejjel, fog az menni!

tegnapelőtt 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem bunkóságnak szánom amit most írni fogok, csak szerintem te nem sokat olvastál utána a pszichológianak/terápiás kapcsolatnak/borderline személyiségzavarnak. Alapvető hogy szakmailag profin kellene kezelni, ha valoban sok vagyok szamara. Ennek a modja, hogy elmodnja oszinten es beszelunk rola, nem sunyiba leepit…masreszt a borderline terapiak alapelve, hogy a pszichologus, mint “jo szulo/megbizhato szulo” ujrastrukturalja a kotodesi mintakat, es megtanitja milyen egy biztonsagos kotodes. Orulok, hogy neked eleg volt 4 alkalom, de nem is kevesen vagyunk, akiknek 4 év sem biztos, hogy eleg, mert egeszen mas problemaval megyunk. A borderline egyik kulcseleme, hogy altalaban erosen fuggenek a pszichologusuktol IS, es ok valnak az eletuk kozeppontjava. Ezt nekik tudni kell kezelni es ezzel dolgozni….azert koszi a valaszt, tudom hogy hem akartal rosszat, csak igy ez azert nem egy tul atgondolt valasz
tegnapelőtt 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

VÁLTS PSZICHOLÓGUST!!! Ez nagyon durván szakmaiatlan, sőt, "emberietlen" a részéről! Egyáltalán nem bánik veled megfelelően, az lenne a minimum, hogy megbízható, fejben tartja a megbeszélteket, időben és NORMÁLISAN jelzi, ha változtatni szeretne. (De nem csinál belőle rendszert!!) Ez a viselkedés a részéről szerintem egyáltalán nem fér bele. Ha engem így kezelnének, még ha csak egy tanár is pl -NEM HOGY A PSZICHOLÓGUSOM - már akkor egy sz.rnak érezném magam...

Én pszichom már szeptemberben jelezte, hogy a következő két hónapban mikor nem lesz számára jó a szokásos időpont, egyben egyeztettünk az elmaradt alkalmak helyett másikat és mindketten tartjuk hozzá magunkat. Ez a normális.

tegnapelőtt 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem foglalkoztam a személyiségzavarokkal, én csak a pszichológus viselkedésére próbáltam magyarázatot találni. Ezek szerint nem sikerült :(
tegnapelőtt 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gáz, amit csinál a pszichológus. Válts!
tegnapelőtt 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
en is borderline vagyok (sulyosabb talan mint te) es ha nem vagyok megelegedve pszicholgust valtok. azen eletem egeszsegem mentalis stabilitasom aleg fontosabb az eletemben nekem es a ferjemnek is. valts pszichologust nagyon fontos a kezelesed folyamatossaga. sok szerencset ne tarts attol mit fog az illeto szolni ehhez. en nem otthon elek itt azert ez konnyebben megy.
tegnap 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!