Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus bosszú?

Nárcisztikus bosszú?

Figyelt kérdés
Talán nem is jól fogalmaztam meg a kérdésem. Szóval, van a környezetemben egy olyan ember, akire a narcisztikus jellemzők mind illenek. Persze tudom, hogy nem vagyok pszichológus, nem is akarok diagnosztizálni, de tényleg illik rá minden. Nem mitat semmi empátiát, nem tudja elfogadni ha hibázik valamiben, mindig mást hibáztat mindenért. Van olyan is, hogy állít valamit, majd ha elmagyarázzuk neki észérvekkel, hogy miért nincs igaza, fordít egyet rajta, elkezdi a teljes ellenkezőjét állítani, és minket állít be hülyének, hogy "ő eddig is ezt mondta, nem változtatott semmit". Tudom, a kapcsolatmegszakítás lenne a legjobb megoldás, de ez sajnos nem kivitelezhető egyéb okok miatt még egy jó darabig. A kérdésem arra irányulna, valaki tud tanácsot adni, hogy milyet trükkök, technikák léteznek arra, hogy egy kicsit "bosszút álljunk" rajta? Értem ezalatt, hogy egy kicsit megtapasztalja, milyen is ezt a másik oldalon átélni, vagy csak simán ráébreszteni arra, hogy ő se tökéletes, és nagyon sok dolgot elrontott, amin változtatnia kéne. Persze nem egyik napról a masikra várom a változást, de kell lennie valaminek, amitől ráeszmél arra, hogy nem normális amit csinál, és egy kicsit talán el is szégyelli magát. Remélem sikerült érthetően fogalmaznom, előre is köszönöm mindenki segítségét
okt. 9. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen módszer. Pont az a lényege az állapotának, hogy nem képes semmiféle önreflexióra. Kizárólag az idomításból értenek. Vagyis azonnali negativ visszacsatolás, ha valamit gciskedik.
okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit értesz negatív visszacsatolás alatt? Tudnál mondani néhány példát? Mert azt már próbáltam, hogy egyből beleállok, és kiállok a saját igazam mellett, nem hagyom hogy hatalmat gyakoroljon rajtam, de abból csak hatalmas vita lett, majd duzzogás, hogy én nem tudom beismerni a hibámat és hogy én nem látom hogy ő milyen tökéletes
okt. 9. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A negatív visszacsatolás alatt azt értem, ami őt rosszul érinti. Leginkább arra reagálnak jól, ha jól otthagyod őket ilyenkor. Lehet civilizáltan próbálkozni, pl ha igy viselkedsz, akkor elmegyek. Szia. Értse, hogy a te viselkedésed az ő viselkedésének a következménye. Klasszikus idomítás.
okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!