Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban szégyen vagyok amiért...

Valóban szégyen vagyok amiért bentfekvős pszichiátriára kerültem, mert nem tudtam több mint egy év alatt feldolgozni, hogy megcsalt és elhagyott a párom?

Figyelt kérdés
többen mikor megtudták elfordultak tőlem, a családom sem áll mellettem, hogy nem igaz nem tudom a hisztizést abba hagyni és tovább lépni mint egy normális ember. sajnos egyre rosszabb lett hiába a pszichológus, a végén már olyan mélyen depressziós lettem, hogy kirugtak a munkahelyemről is, az ágyból alig tudtam kikelni és folyamatosan öngyilkossági gondolataim voltak és a pszichiáter egyből beutalt
tegnap 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen, de tudod az öngyilkosság nem játék, ha ilyeneket mondasz a dokinak akkor még szép, hogy beutalnak egy időre. Kiengedtek már egyébként? És most hogy vagy? Hol tartasz a feldolgozásban?
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy a környezeted ennyire érzéketlen és primitív.

Együttérzés, támogatás helyett lesöpör.


Nyilván adottság a túlérzékenységed, a depresszióra való hajlamod.


Ezért történt, hogy ez a trauma, megrázkódtatás megviseli a lelkedet, nem tudod feldolgozni. Idegösszeroppanást kaptál.



A kórházban megkapod a megfelelő kivizsgálást, terápiát, beállítanak, s ebből ki lehet jönni.

De akarni kell! Ne hagyd el magad!


Elment, ezen változtatni már nem tudsz, de ne is akarj.


Viszont az orvosok akkor tudnak segíteni, ha te is akarod.


Ahhoz az kell, hogy mint Münchausen báró, te is a “saját hajadnál fogva” próbáld kihúzni magad az állapotodból. 😁


Tudatosítsd magadban, hogy

-több olyan kapcsolat volt/van, amely hasonlóan zárul, nem te vagy az első a világtörténelemben;


- te nagyon értékes ember vagy, csinos, helyes, nincs okod magad alul értékelni;


-az a jó, hogy ha az ő szempontjából nem működött, el is ment; mert így nem lopta az idődet, energiádat;


-az élet tele van lehetőségekkel; akkor jönnek szembe, ha az életünket hagyjuk tovább folyni, nem zárkózunk el;


Ez persze idő kérdése, de mindenből van kiút.


Tartogat valakit az élet számodra, s később örülni fogsz, hogy ez a kapcsolat nem maradt fenn.


Most az a feladat, hogy vegyél aktívan részt a gyógyulásodban.

Ne gondolj vissza se a szép, se a csúnya történésekre.


Nyilván szedálni fognak ( nyugtatni). Pihenj, ne hallgass meg rémtörténeteket, olvass derűs könyveket, hallgass pozitív, téged érdeklő zenéket, mindent, ami megnyugtat.


Ha segít, írj ki magadból mindent, ami nyomaszt, aztán gondolatban azzal zárd is le.


Meg kell tisztulni, hogy legyen mire építened.


Tarts ki! Sikerülni fog!

👍🌻🌷

tegnap 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet nem tudnék feldolgozni azt hiszem, így ebben nem tudok tanácsot adni. Esetleg azt, hogy találj valami elfoglaltságot, ami eltereli a figyelmedet.

De annyit elmondhatok, örülök, hogy van még benned annyi érzés, hogy a másik ember számodra nem egy pótolható tárgy.

tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!