Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lett velem? Depresszió? 22/F

Mi lett velem? Depresszió? 22/F

Figyelt kérdés

Jó pár éve már ilyen az életem.. amióta vége lett az iskolának.

Melós és munkanélküli időszakok követik egymást kb 3-3 havonta..

Nem bírom egy munkahelyen sem, pár hónap után úgy érzem hogy én ezt utálom csinálni, de rendesen testi fáradtság és kiégés jelei jelentkeznek rajtam.. általában felmondok, majd örülök a fejemnek hogy végre azt csinálok amit akarok,de egy hét után az lesz belőle hogy a házból nem mozdul ők ki, teljesen bezarkozok , csak fekszek és a telefonomat nyomom..

Elzártam magam jó ideje a külvilágtól, pedig erősen társasági típus voltam, de már nincsenek barátaim, akikkel lógtam már nem szívesen lognek, a legtöbb drogozik és hasonló, a normálisak meg külföldön dolgoznak..

Nem tudok már kivel lenni, mit csinálni, mindennapom unalom, semmihez nincs kitartasom, szenvedek és boldogtalan vagyok


ma 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ez tipikusan depresszió. Nem könnyű a korosztályodnak, a COVID-os időszak, a mostani globális forrongás közepette kell megtalálni az életetek célját, értelmét. Nehéz egyedül, mi lenne, ha nem egyedül próbálnád végigcsinálni? Keress egy pszichológust, vagy ha még nem annyira súlyos, akkor egy coach-ot, de legalább kezdj egy tanácsadó podcast-okat hallgatni, cikkeket olvasni, és kezdd el felépíteni az életedet. Ez melós dolog, hidd el, hogy mindenkinek az. Aki nem huszonévesen csinálja ezt végig, az legkésőbb 30-40-50 évesen kényszerül rá.

Sportolj, végezz rendszeres testmozgást tudatosan, baromi fontos!! Akkor is, ha épp bele akarsz halni, akkor is, ha nincs kedved hozzá. Menj ki a természetbe, a vízpartra vagy erdőbe. Keresd meg magadban - magadat.

ma 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Pozitív csalódás volt, tettem már fel hasonló kérdést és azonnal azt kaptam hogy az én generációm ilyen munkanélküli és csak sírni tud..

ma 16:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!