Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki kigyógyult...

Van itt olyan aki kigyógyult a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok pánikbeteg és van egy 3 hetes kislányom akit szoptatok ezért nem szedhetem azt a gyógyszert amit eddig szedtem.Az az igazság hogy nem is akarok életem végéig gyógyszert szedni most homeopátiás gyógyszert szedek de nem nagyon használ. Ki lehet ebből valaha gyógyulni vagy próbáljak meg vele együtt élni. Kérlek segítsetek.
2010. nov. 3. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
miben nyilvánul ki nálad ez a betegség? Mik a tüneteid? Mert attól is sok függ.
2010. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudok :( Annyit tudok mondani, hogy nálam másodjára jön elő a betegség, először gyógyszerekkel helyrehoztak, majd volt 1-2 tünetmentes év, majd újra előjött, Holnap megyek vele orvoshoz. Azt én is szeretném tudni, hogy van e ebből kiút, mert szeretnék babát vállalni 1-2 éven belül...Amúgy terhesség alatt szedhetted a gyógyszert?
2010. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem komolyabból jelenleg nem nagyon.

Úgy kell időzíteni a gyogyót, hogy babavállalásra lassan leállni éppen, így a terhességet és az első évet pont meg lehet úszni legalább.

Mondjuk, ha hirtelen álltál le (antidepivel), akkor szinte garantált a rövid időn belüli (pár nap-hét) a visszaesés.

2010. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves első. Amikor kijött a pánikbetegségem akkor tömegiszonyban bezártságérzésben légszomjban nyilvánult meg. Nem mertem egyedül maradni és egyedül menni sehova, tömegközlekedéstől egyszerűen irtóztam. Ezek mára már szinte teljesen elmúltak. Most nagyon feszültnek érzem magam és érzem hogy megint nem vagyok rendben.
2010. nov. 3. 22:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves második. Én a Jarvist szedtem amit a terhesség alatt lehet szedni csak szoptatás alatt nem amit nem nagyon értek. Most a Sedatif pc-t szedem ami homeós.
2010. nov. 3. 22:10
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik. Már a szülés előtt átálltam a homeós bogyóra. Minden rendben is volt de most úgy érzem nem használ vagy csak nagyon csekély mértékben. Nagyon gondolkodok a természtgyógyászon mert azt mondják hogy ő meg tudja gyógyítani ezt a betegséget csak kicsit sokba kerül. Hát majd meglátom.
2010. nov. 3. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
A homeos izé, az már egyenlő azzal, mintha semmit nem szedtél volna. Engem továbbra is érdekelne, hogy mennyi ideig szedted és milyen tempóban álltál le vele.
2010. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: igen, ki lehet ebből a betegségből gyógyulni. A Te eseted kicsit nehezebb, a baba, ill. a szoptatás miatt. Így gyógyszert csak orvosi felügyelettel szabad szedned. Kérdezem, a három év alatt végig szedted a z antidepit, és nem használt? Ha van kedved írni róla, írj. Én kigyógyult pánikbeteg vagyok. Lehet, ketten megyünk valamire...
2010. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Azt hiszem most már én is bátran kijelenthetem h sikerült kigyógyulnom. Bár nekem azt hiszem nem volt talán annyira mély bár a tünetek közül mindegyiket átéltem pl: légszomj, izomgyengeség, remegés, idegesség zavartság, halálfélelem, tehát akkor már alvászavar a félelem miatt, tömegiszony, féltem egyedül maradni és a legrosszabb az volt h mikor el akartam aludni arra ébredtem h kihagy a szívem vagy a légzésem (persze csak érzetre) ha esetleg van kérdésed nagyoon szívesen segítek 21/F
2010. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 22:46-os!Először napi négy Frontint szedtem meg egy Cipralexet. Ezzel szép fokozatosan leálltam kb. egy év alatt már nem szedtem mást csak a cipralxet. Úgy éreztem jobban vagyok ezért ezt is abba hagytam. Két hónap múlva visszamentem dokihoz mert úgy éreztem nem vagyok a toppon. Elkezdtem szedni a Jarvist meg egy Forntint naponta. A Frontint még a terhesség előtt abba hagytam. A Jarvist most hagytam abba mielőtt megszültem és most szedem a Sedatifot.
2010. nov. 4. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!