Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbiára lehet szedni...

Emetofóbiára lehet szedni frontint?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, egyik ovis, másik sulis. Állandóan azon agyalok, mikor hozzák haza azt a vírust. Pszichiátrián jártam, ott az orvos fel írta nekem ezt, de azt mondta csak szükség esetén szedjem. Nekem mindennapos ez az félelem, szorongás. Most akkor mindennap szedjem, vagy csak akkor ha utol ér a baj amitől félek?
szept. 13. 13:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és utóbbi időben, ocd is van, jeleztem már az orvosom.fele.
szept. 13. 13:32
 2/14 anonim ***** válasza:
Minek? Nyugtató. Nem segít a fóbián. Ésszerűbb lenne pszichoterápiára menni
szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Járok arra is, már egy éve, de semmi változás. Ezért irattam frontint, mert néha azt érzem már nem bírom tovább
szept. 13. 14:11
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
61%
Félelem érzetet csökkentheti,csak ezer másik bajod lesz tőle.
szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És mi? Nagyon régen szedtem, akkor huzamosabb ideig, de végül el döntöttem, hogy nem akarok függő lenni. Most újra itt tartok.
szept. 13. 14:28
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Szedáció, aluszékonyság, lehangolt lelkiállapot (depresszió), imbolygó járás, memóriakárosodás, beszédzavar, szédülés, fejfájás, székrekedés, szájszárazság, kimerültség, ingerlékenység.


Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):


Étvágycsökkenés, zavart állapot, tájékozódási képesség zavara, megváltozott libidó, álmatlanság, szorongás, idegesség, egyensúlyzavar, koordinációs zavarok, figyelemzavar, kóros álmosság, illetve kórosan mély alvás (hiperszomnia), levertség, remegés, homályos látás, émelygés, bőrgyulladás, szexuális zavarok, testtömeg-növekedés, testtömegcsökkenés.

szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából amit itt fel soroltál gyógyszer nélkül is simán meg van. 44 kg vagyok 30 éves létemre.
szept. 13. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt 5-6 evig szenvedtem az elso szem frontin ota semmi bajom. Azota fuggo lettem de nem szorongok.
szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. Már min. egy kérdést kiírtál szó szerint így, akkor írtam neked, hogy ha egy éve jársz pszichoterápiára és nem segít, akkor váltanod kell pszichológust. Kognitív viselkedésterápia lenne jó először, aztán lehet, hogy vmi annál komolyabb terápia is kell majd.


2. Mit jelent az, hogy 44 kg vagy 30 éves létedre? 140 cm vagy? Vagy 180?

szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
156 cm vagyok. De állandóan meg szólnak, " hu de sovány vagy". Már unom.. tudom hogy nincs egészségügyi bajom ami indokolná a súlyom. Szóval ez a fobia miatt van. A másik sajnos nem tudom a közelemben hol van másik pszichológus sztk alapon.. jelenleg két gyerek mellett nem tudok több 10 ezret meg engedni magamnak. viszont szívem szerint én is úgy gondolom, hogy nem megfelelő embernél vagyok.. de hát ez van.
szept. 13. 21:01
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!