Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet pozitívan gondolk...

Hogyan lehet pozitívan gondolkodni, amikor az ember mélyponton van, mentálisan és egzisztenciálisan folyamatosan csúszik lefelé, és érzelmi szempontból senkire sem számíthat?

Figyelt kérdés

Minden téren elrontottam az eddigi életemet, így mostanra magány, munkanélküliség, mentális problémák, pénztelenség a jussom.


Mi ebből a kiút? Nyár óta folyamatosan keresem az állásokat, több, mint 320 helyre jelentkeztem, és legalább 20-30 interjúra kaptam meghívást, de értékesítős munkákat leszámítva sehová sem vettek fel. Képezni mindenképpen szeretném magam, lévén, jelenleg csak érettségim és félbehagyott bölcsészdiplomám van (azaz munkáltatói szemmel kvázi semmihez sem értek), ám munka híján sajnos nincs rá lehetőségem, mert anyagi tartalékom nincs, számláim és hiteleim viszont sajnos vannak. Ráadásul elég kevés munkahely támogatja a folyamatban lévő felsőoktatási rendszeren kívüli tanulmányokat, tanfolyamokat. Beugrós munkákkal és a tárgyi értékeim eladogatásával próbálkozom, több, de inkább kevesebb sikerrel.


Depresszió és szorongás miatt járok egy ideje pszichiáterhez, de sajnos semmilyen érdemi tanácsot nem kaptam arra vonatkozólag, hogy mit kezdhetnék az életemmel, így hogy nem akarnak sehol sem alkalmazni és érzelmi támogatást sem kapok. Korábban bolti eladóként dolgoztam több éven át, de hiába a tapasztalat, még oda sem kellek. Jelenleg is otthon élek a szüleimmel, de nem jövünk ki jól. Érzelmileg nagyon lehúznak, anyám folyamatosan kiabál velem és bármit teszek, becsmérel, kritizál. Rendszeresek köztünk a konfliktusok, pedig magamra főzök, mosok, takarítok. Csak akkor viselhető el a helyzet, ha egyáltalán nem szólok hozzájuk. Tudom, el kellene költöznöm, de anyagi tartalék híján mégis hová mehetnék?


Párkapcsolatom, barátaim nincsenek, pénz híján gyakorlatilag a négy fal közé vagyok szorulva, csak állásinterjúkra és néhanapján vásárolni (élelmiszert), illetve a pszichiáterhez járok el. Hobbim ugyan akad, de annak kapcsán sem tudok kapcsolódni senkihez, pedig szoktam posztolni az alkotásaimról, vázlataimról. Ráadásul már egy ideje nem tudok belemélyedni semmibe, mert valamennyi gondolatomat leköti a munkakeresés, valamint a kilátástalanságból fakadó szorongás és depresszió.


Tudom, hogy fontos lenne a pozitivitás, de legjobb esetben is max. ideig-óráig vagyok NEM depresszív állapotban, utána viszont mindig visszaesek. Majdnem minden nap öngyilkossági gondolataim vannak. Nem azért, mert nem akarok élni, hanem mert nem látom a kiutat. Hiába próbálkozok a sorsom jobbá tételére, gyakorlatilag állandóan falakba ütközök (sikertelen állásinterjúk, elutasítások, ghosting) és képtelen vagyok érdemben koncentrálni. Az emberek is folyton kerülnek, elhagynak, közönyösek vagy gorombák és lekezelőek velem, még online is. Pedig semmilyen káros szenvedélyem nincs, nem iszom, nem drogozom, nem dohányzom, mégis a lelkiállapotom végett gyakorlatilag egy roncs vagyok, aki senkinek sem kell. Hiába járok pszichiáterhez, idáig nem sokat segített, hogy őszinte legyek.


Mit tehetnék pénz és munka nélkül? Hogyan vehetném a kezembe az irányítást? Hogyan, illetve mire föl legyek pozitív?



szept. 13. 13:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2. Sajnos az is pofára megy. Illetve kapcsolatok alapján. Van olyan ismerősöm aki már vagy négyszer volt. Van olyan akit meg be sem vesznek pl engem. Ennyit erről sajnos.
szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sajnos több százan jelentkeznek mivel kereset pótló juttatás jár meg bérlet. Abból nyilván először is felveszik a csókosokat, utánna meg még pár szerencsést de mindenkit nem.
szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

9-es: Mire való akkor ez a témakör, ha nem a magamfajta szerencsétlenek megsegítésére? Mindazonáltal én is járok fizetős pszichiáterhez a nehezen megkeresett beugró munkás pénzecskémből, de ezidáig érdemi segítséget, tanácsot nem kaptam még tőle. Én sem tudok magamon segíteni, a pszichiáter sem tud, itt sem kapok tanácsot. Hogyan tovább? "Munka és pénz kell!" Pánik üzemmódban vagyok, ezen a két fogalmon túl egyszerűen nem fog az agyam.


A tanfolyam-lehetőségeknek már magam is utánanéztem. Ugyanakkor munka most kicsit fontosabb lenne.


Nem akarom elhinni, hogy tisztességes, lelkiismeretes, tanult emberként, közel hét év folyamatos munkaviszonnyal a hátam mögött sehová sem kellek, még az előző munkakörömbe sem. Ilyen a világon nincs. Csakis azért mertem anno felmondani, mert szinte biztos voltam benne, hogy ennyi tapasztalattal a hátam mögött legalább egy Tescoba vagy Sparba felvesznek, de vagy elutasítást kapok, vagy meg sincs hirdetve itt helyben állás. Félelmetes, hogy mennyire nincs ráhatásom a dolgok menetére.


Van egy egész jó önéletrajzom, mert relatíve sok helyre behívnak, legalább húsz személyes/online interjún vagyok túl az elmúlt 2-3 hónap alatt, de egyszerűen nem jutok innen tovább. Pedig állásinterjús videók és tanácsok tömkelegén rágtam át magam. Hiába nézek utána a cégnek, hiába készülök előre, hiába írok motivációs levelet, hiába járok utána, hogy kinek kell címezni a levelet, sosem engem választanak. És a legrosszabb, hogy nem tudom az okát. De még a szakemberek sem! Hiába kérdeztem a munkaügyi tanácsadót, vagy a pszichiátert, ők sem értették, hogy miért nem akarnak alkalmazni. Még csak kuka sem vagyok, számos prezentációt tartottam egyetemi éveim alatt és kivétel nélkül mind jól sikerült, ötös osztályzattal. Tehát valószínűleg nem a kommunikációs stílusom a gond.


Ez az egész egy nyomorult rémálom és fel akarok végre ébredni! Olyan, mintha átok ülne rajtam.


Az alkalmi munka is alig akar összejönni. A Giggle-ön keresztül, jó, ha 5-6 jelentkezésből 1 műszak összejön. Ez meg épp csak arra elég, hogy a számláimat fedezzem. Egyik ismerősömnek sincsnek érdemi kapcsolatai, senki nem tud beajánlani sehová. Szerintem, ha tudnának, se akarnának, mert nem szeretnek az emberek. Mint munkavállaló, nem volt velem gond, de sosem voltam népszerű. Az típus vagyok, akit jobbára levegőnek néztek, rosszabb esetben kiröhögtek, bántalmaztak vagy kihasználtak.

szept. 15. 18:14
 14/14 anonim ***** válasza:

Nő vagy férfi vagy kérdező?


Abban tudok segíteni hogy elinduláshoz egy normális bejelentett (nem értékesítő) munkára beviszlek, ad egy alapot, napi keretet, társaságot.


Nyilván nem ez lesz álmaid állása, monoton, de képzettséget nem igénylő munka, aztán jobban tovább tudsz lépni ha újra felvetted a napi ritmust.

szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!