Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség, amiből...

Van olyan betegség, amiből kifolyólag az ember folyamatosan enni akar?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tapasztalom, hogy folyamatosan éhes vagyok. Vagy ha éhes nem is, de sóvárgok a kajáért. Nemrég vacsoráztam 2 szelet kenyeret, előtte még délután ettem egy halom gyümölcsöt és mégis késztetést érzek arra, hogy kimenjek és elkezdtem tömni magam. Tudom, hogy nem normális, ezért is kérnék segítséget. Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet erre a megoldás?

(Egyelőre még nem vagyok túlsúlyos, de már nehezebb vagyok, mint akkor amikor még nem csináltam ezt. Köszi a válaszokat!



máj. 30. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami mentális probléma okozza ezt a kényszert. Szakembert érdemes lenne megkérdezned.
máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok/sokféle oka lehet, csak néhány mutatóba:

- ghrelin- vagy inzulinszint szabályozás probléma

- terhesség

- frontotemporális demencia

- larvált depresszió

- bélférgesség

- stresszreakció.

máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Van ilyen betegség, binge eating disordernek, azaz mértéktelen evészavarnak hívják.


Évek óta ezzel élek.


Ennek ellenére nem gondolom, hogy neked ez lenne a problémád, ugyanis a leírásodból az derül ki, hogy neked ez egyik napról a másikra alakult ki.


Ez az étkezési zavar általában (gyerekkori) lelki trauma miatt alakul ki, vagy más mentálhigéniés probléma mellékhatása.


Ha egyikről sem tudsz, akkor érdemes lenne elmenned egy vérvételre, mert egyéb esetben testi betegségek okozhatnak ilyen tünetet.


Amire még gondolni tudok, nem viszel be mostanában a megszokottnál több gyorsan felszívódó szénhidrátot/alkoholt a szervezetedbe? Ezek vércukor-ingadozáshoz vezetnek, amik folyamatos éhséget okozhatnak.

máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3.: Igen, jól leírtad, van ilyen betegség. Eszékességnek is hívják. Kezeltetni kell, mert elhízáshoz és elszegényedéshez vezet. Ha valaki folyton eszik, ahhoz nagyon sok pénz kell. Napi tízezer forintot vagy még többet is elzabálhat.
máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy jormonok is okozhatják, illetve pajzsmirigy.
máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk gyümölcs meg 2 szelet kenyér után én is éhes lennék. De vannak olyan betegségek persze.


Pl depresszió. Ez kijöhet evészavar formájában ami megnyilvánulhat úgy, hogy folyton eszel valamit, meg úgyis hogy alig eszel.


Vagy pl cukorbetegség is lehet ilyen, amikor hiába viszel be elég cukrot, azt a sejtjeid nem tudják hasznosítani mivel a hasnyálmirigy nem termel elég inzulint, így azok éhezni fognak ugyanúgy mintha nem ettél volna.

máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!