Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka ennek a...

Mi lehet az oka ennek a pánikbetegségnek?

Figyelt kérdés

Mindig akkor vagyok rosszul amikor várnom kell valamiért:

Piros lámpánál

Vasúti átjárónál

Sorban állásnál

Ennek mi lehet a gyökere?

Van valaki más is így?

Gyorsan ver a szívem , izzadok, szédülök, és alhasi bajaim is vannak, görcsölök.

Vagy ha autóval meg kell állnom egy lámpánál, addig nem vagyok rosszul amíg mögöttem nincs senki.

Amikor megáll mögöttem egy autó akkor már úgy érzem hogy beszorulok és nem tudok kimenekülni.

Egy szülői értekezlet is borzalom mert úgy érzem hogy sok ember, nem tudok menekülni.

De egy kasszánál ha sorban állok is úgy érzem hogy nem tudok elmenekülni és ettől rosszul vagyok.



szept. 3. 22:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg tudtok egy jó pszichológust? Vagy olyat aki erről beszél YouTube - on?
szept. 3. 22:10
 2/10 Mildred ***** válasza:
100%
Kasszánál sorban állásnál én is ezt érzem és gondolatban lejátszom hogyan menjek ki , hogy hagyok ott mindent stb
szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csapdában érzed magad, ezegy fajta extrém "klausztrofóbia". Pirosnál nem tudsz kisorolni, sorban megszégyenülés nélkül nem tudsz kiállni vagy pedig nem fogod tudni megvenni amit megakrtál ha kiállsz. Nem túl bonyolult.
szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt hogy a kasszánál visszamentem még venni valamit, és lestem hogy mikor lesznek kevesebben a sorban már.

De általában egy messzebbi kisboltba megyek, 20km, mert ott nincs sor.

Tescoba pl csak a férjemmel megyek be, akkor nem vagyok rosszul .

Mert tudom hogy még ki is mehetek az autóhoz mert ő ott van.

Ez egyszer kibogóznám hogy honnan ered, miből indult, akkor talán túl is tudnék lendülni ezen.

szept. 3. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as voltam. Én egyik napról a másikra lettem pánikbeteg és ugyanezeket a tüneteket kezdtem el tapasztalni. Sor, piroslámpa, fodrász, tanterem, stb voltak a legrosszabbak, pedig korábban semmilyen klausztrofób tünetem nem volt, semmilyen rossz tapasztalatom nem volt velük még is egyik napról a másikra elkedztem rettegni tőlük és fizikailag rosszul lenni. Valamiért ezek az állati ösztönök felélednek amikor az ember szorongásos zavarban szenved. Pl. állatként a zárt helyek, vagy könnyen el nem hagyható szituációk veszélyesek voltak, így logikus volt félniük tőlük. Nálad emberként valamiért ez éledt fel, és a rengeteg rossz élmény miatt már kialakult az elkerülő magatartás. De nem hinném, hogy alapból a klausztrofobiádat kéne külön megfejteni, mert szerintem ez csak egy következménye/tünete a pánikbetegségednek. Más lenne a helyzet ha mondjuk valamikor beszorultál volna valahova és annak következtében alakult volna ez ki.
szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
minden félelem alaptalan. ha erre rájössz,csökkennek a tüneteid. a félelem teljesen felesleges minden helyzetben.
szept. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy miért alaptalan.

Ha beszállok egy liftbe rettegek mert ha elromlik meg is fulladhatok, legalábbis erre gondolok.

Mi van ha megyek be a tescoba és az előtérbe beszorulok mert elromlik a fotocellás ajtó…..

Szerintem ez olyan hogy egyszer megtapasztaltam hogy amúgy lehet félni is, és ezt már nem tudom törölni az agyamból, autómatikusan ismétli a szorongást bizonyos helyzetekben.

szept. 4. 09:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon rossz úton jàrsz a szorongás leküzdésében ha azt probalod meg magadnak megmagyarázni, hogy miért indokolt pánikolnod. Nagyon kicsi az esély hogy beszorulj egy liftbe vagy a teszkóba, de ha ez meg is történik akkor közvetlen életveszélyben vagy? Mert a tested ugy reagàl mintha abban lennél, szerinted ez indokolt?
szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Csak nem tudom mi a helyes út.

szept. 4. 11:17
 10/10 anonim válasza:

Vezetésnél illetve nagyon nagyon nagyon veszélyes helyzetekbe ajánlom, hogy harapj rá picit a nyelvedre. Nekem volt anno ilyen betegségem. Szerencsére sikerült legyőznöm. De engem sokszor ez mentett meg a rosszullét illetve az ájulástól.

Nem könnyű picit megharapni de hidd el jobb mintha elájulnál vagy történne valami baj.

okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!