Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet küzdeni gyógyszer...

Le lehet küzdeni gyógyszer nélkül a súlyos hipochondriát és ebből származó pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

Borzalmasan hipochonder vagyok, bármikor érzek valami testi tünetet, azonnal brutális pánikroham tör rám.

Jelenleg már egy hete attól rettegek, hogy strokeot kapok, mivel kicsit, mintha zsibbadna a bal oldalon a szám sarka. Az a szörnyű, hogy nem tudom azóta sem, hogy valóban zsibbad e valamitől vagy csak "odafigyelek rá" és ezért érzem...

A gond az, hogy van egy valódi betegségem is, amire kapok biológiai terápiát, de ott meg az allergiától tartok, picit le is állították múltkor az infúziót, annyira szarul lettem, fájt a mellkasom, pulzusom az egekben stb Nem lehetett tudni, hogy pszichés-e, de valszeg az volt.


aug. 28. 17:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Ha nekem menne, már megtetted volna.
aug. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Ezek azok a pszichiátriai kórképek, amelyeket pszichoterápiával tökéletesen, szinte minden esetben lehet gyógyítani. Kéne keresni egy "jó" pszichiátert, pszichológust. A "jó" ebben az esetben azt jelenti, hogy olyat aki a Te lelki beállítottságodnak a legmegfelelőbb. Sok esetben a pszichoterápia azért nem működik, mert nincs meg az affinitás a páciens és a terapeuta között.
aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan miért is akarod gyógyszer nélkül? Ja, azt nem tudod. Csak.
aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 Mert ha esetleg lehet gyógyszer nélkül, akkor minek szedjek?

Kapok így is eleget...

+ Régebben szedtem pszichiátriai szereket másra, nem volt kellemes élmény.

aug. 28. 17:42
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem kellemes élmény, akkor szólni kell az orvosnak, hogy cserélje olyanra, ami nem okoz kellemetlenséget. Azt mire szedted, és hogy hagytad abba?

Nem lehet gyógyszer nélkül, ez túl erős szorongás. Pont a gyógyszer teszi lehetővé, hogy a vele párhuzamosan folytatott pszichoterápia hatékony legyen. Mikor e kettő segítségével kilábaltál, onnantól kezdve már nem kell gyógyszer.

aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszolóval teljes mértékben egyetértek.
aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Én a kettessel értek egyet. Mindkettő olyan betegség amit igenis lehet kezelni pszichoterápiával, és nemcsak szintentartás végett, mint sok személyiségzavart vagy pszichotikus zavart.


"Pontosan miért is akarod gyógyszer nélkül? Ja azt nem tudod."

Te meg menj a pokolba, vagy szedd be azt a rengeteg mindent amit a kérdezőnek felírnának. Ja te nem tudod milyen pszichiátriai gyógyszereket szedni?


Az ötösnek igaza lehet, ha nagyon erős a szorongásod, kell gyógyszer. De ezeket terápia mellett, amennyire én tudom, nagyon jó kilátásaid vannak elhagyni!

aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Idegtől is lehet, nekem például a gerincem (gerincferdülés) okoz az arcomon, fejemen kellemetlen tüneteket (zsibbad, bizsereg, rosszullét, stb.)
aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Gyógyszer nélkül pont ezekkel a számodra félelmetes tünetekkel nézel szembe, akkor enyhül. Pánikolni akkor pánikolsz ha nagyon megijedsz (bepörgeted magad). Ilyenkor nyugtatni kell magad, kinézni egy pontot és csak arra figyelni (ez összeszedetté tesz), pozitív gondolatok (semmi baj, túl leszek rajta, erős vagyok, nyugodt vagyok).
aug. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha ez ennyiből állna, 9-es, nem létezne pánikbetegség. A kérdező semmivel nem néz szembe, hanem iszonyúan szenved! Aki ebben az állapotban van, az aztán képtelen önkinyilatkoztatásra megnyugodni. "Nyugodt vagyok" :D :D :D Dehogy az!
aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!