Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet küzdeni gyógyszer...

Le lehet küzdeni gyógyszer nélkül a súlyos hipochondriát és ebből származó pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

Borzalmasan hipochonder vagyok, bármikor érzek valami testi tünetet, azonnal brutális pánikroham tör rám.

Jelenleg már egy hete attól rettegek, hogy strokeot kapok, mivel kicsit, mintha zsibbadna a bal oldalon a szám sarka. Az a szörnyű, hogy nem tudom azóta sem, hogy valóban zsibbad e valamitől vagy csak "odafigyelek rá" és ezért érzem...

A gond az, hogy van egy valódi betegségem is, amire kapok biológiai terápiát, de ott meg az allergiától tartok, picit le is állították múltkor az infúziót, annyira szarul lettem, fájt a mellkasom, pulzusom az egekben stb Nem lehetett tudni, hogy pszichés-e, de valszeg az volt.


aug. 28. 17:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10. Én is érintett voltam benne legalább 15 évig, tudom miről beszélek! (9)
aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Meg a sport segít levezetni a feszültséget, boksz, futás az egyik legjobb.
aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
Lehet. Én egy példa vagyok rá.
aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Aki szavazgat, annak üzenem: 1, azaz egy pszichiátriai beszélgetés után, fokozatosan megszűntek a panaszaim. 4 nap után már semmi bajom nem volt. Igaz az is, hogy a pszichiáter szerint ez nagyon ritka és magas fokú EQ-ra utal :)
aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14. Már az is rengeteget segít ha kiventilálod magadból. Nagyon fontos ez a szó "ventilálni", mint ahogy a ventilátor is kipörgeti magából a dolgokat, legyen az egy beszélgetés, egy naplóírás, egy futás, egy kirándulás. Sok esetben a pánikot a bennünk feszülő érzések, gondolatok, félelmek okozzák stressz formájában, amiket már nem tudunk uralni így kitör. Mint a lefedett kuktafazék ami forrásponton kifut. Ez a pánik! Több mint egy évtizednyi szenvedés van a hátam mögött a fulladástól kezdve, a halálfélelmen át a remegésig, és a "ventilálás" ezt oldja! Persze a félelmekkel is kell dolgozni (minden félelem alapja a halálfélelem), egyre nagyobb önuralomra szert tenni (ura vagyok önmagamnak), beleállni a dolgokba (főleg a ventilálásba, de nevezhetjük stresszoldásnak is), bátornak lenni, felvállalni hogy problémáink vannak (nem takargatni), elfogadni magunkat a hibáinkkal együtt. Csak így fog a tünet gyengülni vagy teljesen megszűnni!
szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
24%
Hipochonder is azért vagy mert valamilyen "mánia" van háttérben, ezt erősíti fel a stressz. Ahogy csillapodik a feszültség és szűnik a pánik, úgy nem fogsz egyre inkább odafigyelni minden apró kis jelre (parázni), "bolhából elefántot" csinálni!
szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Barbacsek92 ***** válasza:
Tavaly márciusban becsípődött a derekam. Nagyon durván. 2 hónap se jöttem helyre, elkezdtem jarni gyógytornászhoz + köpölyöztetni. Azóta minden efféle tünetem elmúlt. Nekem is bizsergett az arcom, a fejem, a szám.. az idegszál vándorolt. Hol a vádlim fájt úgy hogy azt hittem trombózisom van, hol azt hittem agyvérzés... Nem csípődtél be, vagy húzódtál meg valahol?
szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17. Bizony vannak ilyenek! Rémisztő de simán lehet hogy valami nyak, hát, gerincprobléma!
szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!