Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan miért veszik egy kalap...

Sokan miért veszik egy kalap alá a pánikbetegséget és a pszichózist?

Figyelt kérdés
a kettő között nincs semmilyen összefüggés. egyesek mégis meg vannak győződve róla,hogy a szorongás,pánik átmehet pszichózisba. mintha a megfázást hasonlítanák a rákra. én pànikbeteg vagyok,még sincsenek pszichotikus tüneteim. más diagnózisom nincs.

aug. 24. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs tudásuk ezekről. Aki panikos azok ő szerintük "bo lond.ezt rengetegszer tapasztaltam. Az embereket csak a beskatulyàzas érdekli, nm akarnak tanulni mi micsoda.
aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sokan? Én még nem hallottam, hogy valaki pont ezeket keverné. De aki mégis, nyilván amiatt, amit az első ír, tájékozatlanok.
szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen betegségben szenvedők hajlamosak néha túlzásokba esni.

Az jó hogy te nem, ez szerencsés.


De a mentális betegségek nem "megfázás" szintű betegségek, az ember nincs felkészítve rá gyerekkora óta gyakorlatilag. Nem mindenki ugyan úgy éli meg. Más-más dolgot hoz ki az emberekből.


Elég csak itt a honlapon olvasni ezt a Mentális egészség szekciót.

szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet azért mert ez is, az is okozhat munkaképtelenséget vagy otthoni dolgok elvégzésének nehézségét, szórakozási lehetősegek beszűkülését. Mindkettőnél lehet olyan is, hogy nem okoz ilyet.


Lehet nekik az a feltűnőbb, aztkönnyebb észrevenni, ha valakinek valami nem megy vagy szenved és nem a konkrét tünet,2 betegség másságának, eltérőségének megfigyelése.


Ezen kívül tájékozatlanság.

szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a pánikbetegség kizárja a pszichózist. ha semmi szervi baja nincs,akkor az "csak" a szorongás.
szept. 12. 20:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Pánikbetegnél is lehet később pszichózis, de nem azért mert pánikbeteg, hanem lehet olyan, hogy többféle betegsége alakul ki.


A nathából is lehet rák. De nem a nátha miatt De barmelyik náthásnal (és nem náthásnál) is előfordulhat, hogy idővel rákos lesz.


Pszichotikusok egy részenél viszont a tünetei miatt pánikrohamot is átélhet.

szept. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a pánikroham és a pszichózis között nincs összefüggés. a pánikbeteg fél attól,hogy megőrül,ez azonban soha nem következik be.
szept. 13. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem eleinte pánikrohamom volt.nem az alakult át pszichózissá, hanem kialakult egy új betegségem is később.


Aztán pszichotikis tünetek átélésekor újból pánikrohamon lett.

szept. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olyan is előfordulhat, hogy valako eleinte csak szorong. Aztán idővel bipoláris lesz. De nem a pánikrohamok miatt.
szept. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
egy pánikbeteg nem fogja elveszíteni az önkontrollját,csak attól fél. de ez a félelem irreális. semmilyen kapcsolat nincs a pánik és a megőrülés között.
szept. 14. 03:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!