Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem akar az emberek...

Miért nem akar az emberek többsége meghalni?

Figyelt kérdés

Nem azért kérdezem, mert azt akarom, hogy bárki is meghaljon. Hanem egyszerűen nem értem mi viszi az embereket előre. A legtöbben egyetértünk, hogy a munkahelyek igazságtalanok, egyre szegényebb mindenki, háborúk stb. Szóval nem értem. Miért én vagyok a beteg, depressziós ha ebben a többség egyetért? Valahogy mégis élni akarnak, gyereket szülnek. Nem értem miben különbözünk. Más tényleg élvezi az életet? Ha igen hogyan?

Lehet csak az én életem szar? De ha elmondom mennyire elfáraszt a heti 46 órás munka akkor azt mondják más is kibírja, másoknak sokkal rosszabb. De őket miért nem zavarja?

Szedek antidepresszánst már több mint 1 éve, sokat kipróbáltam de a halálvágyat, öngyilkossági gondolatokat nem mulasztja el. Valahogy nem bírok rájönni a megoldásra. Mert tudom sok embernek tényleg rosszabb az élete. És mégis pozitívabb. Vagy csak eljátsza a társadalmi elvárások miatt. Ki tudja. Nem értem.



aug. 10. 08:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

miszter kerdezo


egyebkent ha nem reprodukalod magad, akkor mar meghaltal a jovoben, nem szaporodsz. ha egyke vagy. de talaln meg ha ketten is vagytok.


"legtöbben egyetértünk, hogy a munkahelyek igazságtalanok, egyre szegényebb mindenki, háborúk stb"


a legtobb ember szereti"em" kent fogja fel a munkajat, "confirmation bias"-al erre nincs magyar szo. nezz utana mi az. szegenyebb mindenki en nem latom annyira ezt. nezz bele az elektronika kategoriaba, legujabb telok, tobb szazezres tetelek, iPhone legujabb kell, vizhuteses PC szallitva, pompa TV, lakas berlesi arak magasabbak (valaki profital nem?)


miszter. ahogy en latom "többség egyetért" nem ert egyet ezzel. Orulnek a haveroknak, baratoknak, egyuttletnek, uj iphone nak, buli, egy jo k*ras csajszival vagy pasival 1 ejszaka vagy parkapcsolatos, lehet sorolni.


"Más tényleg élvezi az életet? Ha igen hogyan?" Igen. peldaul amiket leirtam, de irok meg xbox, PS, utazasok kulfoldre, SZEP kartya amire lehet bevasarolni, jo fizetes, nincs mentalis/fizikai kronikus betegseg (bar nagyszuloknel mar szokott lenni), nincs ez meg az szoval erted. kepzelj el egy idilli jelenetek sorozatat es annak egy nagy reszet de nem az egeszet. eszebe sem jutna ezt eldobni, halaltol szotol a naci macibol csuszik a barnuci


"Lehet csak az én életem szar? De ha elmondom mennyire elfáraszt a heti 46 órás munka akkor azt mondják más is kibírja, másoknak sokkal rosszabb. De őket miért nem zavarja?" persze oket is zavarja, ez is confirmation bias es egy kis rosszindulattal megsozva meg szarkazmussal, gunnyal. Az oveke lehet szarabb.


"Szedek antidepresszánst már több mint 1 éve, sokat kipróbáltam de a halálvágyat, öngyilkossági gondolatokat nem mulasztja el. Valahogy nem bírok rájönni a megoldásra" broder. en is szedek. semmit nem hasznal vagyis nekem konkretan annyit hasznalt, hogy a kiprobalas 2 hete meg a lerakas 2 hete az = fos. Volt hogy miatta gyulladt be a prosztatam mint a tuz.


"Mert tudom sok embernek tényleg rosszabb az élete. És mégis pozitívabb. Vagy csak eljátsza a társadalmi elvárások miatt. Ki tudja. Nem értem." miniszter. ez a megint pozitivabb es sokkal rosszab ezt mar lekevertuk mint a palacsintatesztat feljebb. ok is csak remenykednek amikor ilyen szavakat mondanak. ahogy irtad, eljatsza a tarsadalmi elvarasokat, mert ezek tabu temak, es allitom - es sem olvasva a tobbi kommentet - van par komment ha nem tobb aki elitelt teged, egy par aki konstruktiv, esetleg jo sok "megeri elni sosem tudod mikor lesz jobb" vagy szimplan nem eri meg hogy dobd az eleted mert annyi jo van, valaki empatizal veled. en csak a sajat, fuggetlen velemenyem irom le, nem szeretem masok velemenyet elolvasni, mert a vegen birka leszek lasd a pontozasokat.


en 5 fele gyogyszert szedek, mert na.. hat mar probalkoztam en is. na. nagy dolog egy veled hasonloval. kb. 2 metro utazas. annyiszor probaltam, csak hiszi a picsi mindig szerencsem volt, hol oldalra hanytam hol felebredtem pedig halalos doziska receptes, hol megint halalos doziska, hol megint elvileg halalos doziska. Hogy mondjam. ez a "x kombinacio y" ugy tul van ertekelve hogy alapja sincs. 3l alkesz es altatok tobbfajta meg nyugtatok tomkelege, sajna meg itt sem tudom a tokom verni.


pszichiater is ezt mondta, az emberi test sok mindent kibir. lasd amugy kurt cobaint tele heroinnal + diazepam megis fejbe ment a business inkabb. szoval ja. csodalom hogy nincs szervi bajom oszinten.


na de. ezt lezarva, en csak egy parttag vagyok. a partvezetovel meg nem talalkoztam.

aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
#9: miért fáradjon bárki azzal, hogy győződjön?
aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Senior Séf ***** válasza:
31%
aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Az elet maga a szenvedes en is megakarok halni. Pici jo van benne neha de tobb a rossz. Munka keves penz fobiak felelem szorongas panik negativ gondolatok nem alvas stb. En szenvedek mindennap. ( minden orvosi alternativat probaltam mar) nem fog segiteni semmi es senki hosszu tavon. Ha magadon nem tudsz akkor mas se tud. Segits magadon isten is megsegit. Ha egyaltalan letezik mar abba se vagyok biztos.
aug. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A halált hagyd a végére, utolsó.
aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

En is megakarok utalok elni

21F

aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ahogy másik is írják: az életösztön miatt, pedig a legtöbb embernek negatív összege van az életben (több szenvedést, negatív dolgot élt át összeégésben mint pozitívat). A másik meg az hogy az öngyilkosság mindenhol tabu igyekeznek a lehető legjobban ellehetetleníteni (kényszerből pszichiátrián tartás, gyógyszerek túladagolásbiztossá tevése, mérgek betiltása: például nitrit sót is jóval nehezebb már rendelni tisztán), ez nyilván azért kell hogy legyen elég rabszolga akiknek az a dolguk hogy pozitív összegűvé tegyék az emberek pár százalékának az életét, mivel a nap végén a földi lét egy zéró összegű játszma.
aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!