Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem akar az emberek...

Miért nem akar az emberek többsége meghalni?

Figyelt kérdés

Nem azért kérdezem, mert azt akarom, hogy bárki is meghaljon. Hanem egyszerűen nem értem mi viszi az embereket előre. A legtöbben egyetértünk, hogy a munkahelyek igazságtalanok, egyre szegényebb mindenki, háborúk stb. Szóval nem értem. Miért én vagyok a beteg, depressziós ha ebben a többség egyetért? Valahogy mégis élni akarnak, gyereket szülnek. Nem értem miben különbözünk. Más tényleg élvezi az életet? Ha igen hogyan?

Lehet csak az én életem szar? De ha elmondom mennyire elfáraszt a heti 46 órás munka akkor azt mondják más is kibírja, másoknak sokkal rosszabb. De őket miért nem zavarja?

Szedek antidepresszánst már több mint 1 éve, sokat kipróbáltam de a halálvágyat, öngyilkossági gondolatokat nem mulasztja el. Valahogy nem bírok rájönni a megoldásra. Mert tudom sok embernek tényleg rosszabb az élete. És mégis pozitívabb. Vagy csak eljátsza a társadalmi elvárások miatt. Ki tudja. Nem értem.



aug. 10. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

"egyre szegényebb mindenki"

. Na, ezt mire alapozod?


Egyébként van olyan, hogy életösztön.

aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bemész egy boltba és egy csomó dolog kb. a duplájára drágult és a munkahelyek kiszúrják a szemed 310 ezer forinttal 25 év alatt, hogy abból élj meg, tegyél félre, hátha lesz pénz néhány örömet okozó dologra de így valószínűleg nem lesz. Vagy idő nem lesz rá. Látom a sok hajléktalant... Az egyiküknek konkrétan nem volt lába... Így hogy dolgozzon? Úgy érzem csak egyszerűen szar ez az emberi élet hiába szedek antidepresszánst.
aug. 10. 08:49
 3/18 anonim válasza:
45%

Én nem ennyit keresek, és a labamat se használom munka közben

.. mindenki a maga sorsának kovacsa.

aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A "bemész", a "láttam" meg az saját bérpapírom, ráadásul mindezt egy adott pillanatban nézve nagyon kevés ahhoz, hogy általános tendenciára következtessünk.


Nekem meg pl. sokkal szegényesebb gyerekkorom volt, mint most a gyerekemnek, sőt bárkinek, akit ismerek, pedig nem voltunk szegények az akkori átlaghoz képest.

aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok meghalni, annak ellenére, hogy elég szegénynek nevezhetném magam. Viszont keresek olyasmiket az életben, ami örömet okoz és nem kerül igazán pénzbe.
aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezö: a te szemléleteddel van baj, mindenhol a rosszat AKAROD csak látni.
aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Elsődleges ok bizony az élni akarás, életösztön.

Attól hogy szar a világ, nem kell mindig arra gondolni hogy szar. El kell fogadni hogy attól még a lehetőségeket egy akár szerény élethez ki kell használni, és boldog lehet benne az ember, mert vannak úgyis számára fontos dolgok, amiknek örülhet. Az élet megy tovább. Mondom ezt úgy hogy egyszerre van most sikeres évem de egy baromi nagy kockázatot kell vállaljak és ha nem jön össze, összeomlik minden amit eddig elértem. De muszáj belevágnom, mert ha meg sem próbálom, akkor honnan tudjam, sikerül-e. Ha nem sikerül, más megoldást kell találni, akármilyen nehéz helyzetet szül az élet. Ha sikerül, akkor vagy kellemes lesz, vagy nagyon jó. Ezek előre kell hogy vigyenek

aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én nem érzek élni akarást. Csak ami visszatart a fájdalomtól való félelem.
aug. 10. 09:10
 9/18 A kérdező kommentje:
Milyen jó dolgok vannak amiért érdemes elviselni ezt a sok szart? Mert ha van kb. 20% ami jó a többi 80% rossz annak mi értelme? Legalábbis nálam kb. így van
aug. 10. 09:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod ezt észérvekkel elmagyarázni magadnak. Depressziós vagy, ami torzítja a látásod.

A drága kaja, a háborúk, a munkahelyi dolgok körülöttem futnak, de nem ezek az életem. Az életem ezek között folyik, és szép. Mert én annak látom.

aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!