Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vitamint gyógynövényt...

Milyen vitamint gyógynövényt nem szabad szedni antidepresszánssal?

Figyelt kérdés
SSRI vagy Benzo gyógyszerrel szabad szedni vitaminokat gyógynövényeket? Nem erősítik fel a gyógyszer hatását?

júl. 24. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Vitaminokat szabad, a gyógynövény alapú készítményeket nem tudom, érdemes lenne kezelőorvosodat megkérdezni
júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orbáncfüvet nem.
júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 drfoldesi válasza:
75%

Csak néhányat listázok, amit biztosan ne szedjen a gyógyszerekkel együtt:

-orbáncfű

-ginko biloba

-összes ginszeng-féle (ide tartozik az ashwagandha is)

-golgotavirág, valeriána, és bármi egyéb gyógynövény alapú nyugtató készítmény

-kratom

-kava

-melatonin



A jövőben javasolnám, hogy inkább konkrét gyógynövényekkel kapcsolatban tegye fel ezt a kérdést, mert az összeset senki sem fogja tudni egyszerre kilistázni.

júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orbáncfű tuti nem, van amelyk a grapefruittal nem jön ki, de nagyon ritka. Egyébként le van írva minden a betegtájékoztatóban.
júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
SSRi. esetében az orbáncfű kerülendő. Azon kívül nincs más. A ginsenggel és a többi föntebb felsorolt gyógynövénytől sem lesz semmi baj.
júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat hiszitek ha nem, xanaxot szedtem es egynap kiprobaltam ez a grapefruit dolgot. Emlitette a pszichiateremnek is mar ~70 eves. Mondtam neki ezt a dolgo a grapefruit-ra azt mondta igyak nyugodtan es nevetett egyaltalan azt ki issza.


Bevettem a szokasos 4 mg xanaxomat es rivotrilomat. Elotte a boltan voltam, van a SPAR ban ilyen extrem minosegu draga 100% grapefruit. Megvettem. Egyszerre ittam a benzodiazepinekre es ittam a grapefruitot. Na vartam kb. 3 orat, a Xanaxnak es a rivotrilnak is akkor van a legmagasabb koncentracioja a verben. Kozben ittam lassan a grapefruitot, nem az egeszet egyszerre. A felet egyszerre a tobbit nem. Es semmi nem valtozott. Nem volt erosebb, nem volt gyengebb. Semmi nem tortent - ott van betegtajekoztatoban, grapefruit tilos.


Oszinten nem tudom 1000 bol 5 ha ezt kiprobalta oszinten. Nem olvastam semmilyen katasztrofa cikket, hogy a grapefruit es gyogszer kombinaciotol lett volna valakinek baja. A gyumolcsben nincs is olyan koncentralt mennyisegben gyanitom, hogy gondot okozna, akkor lehetne barmely citrusfele is. Orbanfuvet mar valoban nem ajanlom.

júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!