Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le az általa...

Hogyan küzdjem le az általa okozott ellenszenvet?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel volt egy pár hónapos ismerkedésem, amit nem fejtenék ki mennyire toxikus volt, de: a srác gym fanatikus volt, olyannyira hogy folyamatosan tolta a témát, állandóan be akart csaklizni, járjak vele edzeni MINDENNAP szembesített vele. Egyébként nyitott lettem volna rá ha nem állandóan erről szólt volna minden meg a kalóriák számlálása stb.

Pl elérte hogy ne merjek előtte főt kaját rendelni mert hogy miért eszek “trasht”. Beleszólt mit kéne egyek, folyamat kritizálta a random ismeretlen kövér embereket. Vagy pl nagyon finom fagyit ettünk, akartam volna még enni, lehurrogott hogy ez egy kicsit sok már nem?

Vagy mikor esetleg kéthetente egyszer akartam enni egy fánkot a pékségben ment a fikázás. A mai napig ezek a fejemben vannak, ha ott állok a pékségben, vagy mikor azt mondta hogy igénytelen vagyok a testemre, mert nem edzek és engem nem fognak így elfogadni. Ő állítólag “szeretett” és jót akart nekem. Kidobtam, mert nem bírtam mellette (magas vékony derekú teltebb lány vagyok aki NEM KÖVÉR és van saját sportom de ő azt “nem tartja olyannak mint az edzést”. Ezek mellett még millió hasonló szúrkálás amiktől kezdtem tönkremenni. Ha semmit nem mozognék vagy ha túlsúlyos lennék azt mondom igen jegyezze meg de ez nem állt fenn. Volt hogy felszaladt pár kiló és ott is rendesen kaptam az ívet. Elèg komoly teljesítményeket tudok abban a sportban amit szeretek csinálni és ahhoz állóképesség kell inkább.


A lényeg hogy egy ideje járok edzeni, mert a sok toxic mellett tényleg rájöttem jó dolog, teszek az egészségemért és formásodok. Szeretem az edzéseket és az edzőm, mégis kb mindig a hányinger fog el a teremtől. Folyamat jut eszembe hogy nem magam miatt vagyok itt hanem igazából a régi csesztetések elhitették velem hogy ez “kell”. Sőt, nem szimpik ezek a gym emberek körülöttem, utálom hogy rá emlékeztet ha a gymre gondolok. Utálom hogy valakinek az egész életét ez tölti ki és annyiea negatívan befolyásolt hogy iszonyom van. Pedig közel egy éve történt már ez


Hogyan küzdjem le ezeket? Pszichológushoz ezzel nem rohannék még

Szeretem magam, szerettem magam nagyon, a testem a testalkatom is, S-M felsőket hordok, de nagyon meg is csorbította ez a csávó az önszeretetem és mindent



júl. 23. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen férfi az életemben, 6 éve már csak ex, mégis mindig eszembe jutnak a mérgező hülyeségei, amiket mondott. Szerintem ha nem akarsz pszichológushoz menni, hagyj rá még időt, és tudatosítsd magadban, hogy jó vagy így. Könnyen jár a szám, nekem nem ment :) de kitartás!
júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy zsarnok volt. Örülj, hogy megszabadultál tőle és edd azt, ami jólesik. Ne gondolj a rögeszmés hülyeségeire.
júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanultál valamit az ismerkedős kapcsolatodból, akkor vedd hasznát, a többitől meg kell válnod. A joghurt dobozát is eldobod, ha kiürül... ;-)


Ha valóban szereted az edzéseket, akkor járj edzeni, de...

olyannak kell lenned, mint a kutya, amikor a kedvenc labdája a gazdi kezében van. Lehetnek körülötte breakelő macskák, jutifalat hegyek, meg giga csülökcsontok, ő csak a arra az egy labdára fókuszál. Minden más a kutya elméjén kívül van. Ha szereted az edzést, akkor neked az a kedvenc labda. A körülötted lévő macskák meg hadd pörögjenek a fejükön... ;-)

júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Folyamat.
júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Én is mindig basztatom a barátnőmet, mert egyszerűen irritál, hogy őt nem zavarja a túlsúlya.


Át tudom érezni az exed helyzetét.


Rohadtul azt tudom javasolni, hogy NE egyél felesleges szénhidrátokat, ne fald azt a rohadt fagyit, legyen elég egy átkozott gombóc, a jó életbe. Vagy ha kettő, akkor utána menjünk terembe de azonnal. Elviselhetetlen az élet a lusta, falánk emberekkel sajnos.

júl. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Eredetinek születtél, mint mindenki. Miért akarsz mégis másolat lenni?

A saját életednek te vagy a főszereplője, éld meg úgy, ahogy te szereted.

Bírálatot csak olyantól fogadj el, aki már elérte azt, amit te saját elhatározásból szeretnél elérni!

júl. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5# Miért választottál olyan barátnőt, aki nem nem tetszik, mert

túlsúlyos? Azt meg a barátnődtől kérdezném, hogy miért tűri a "basztatást". Muszáj nektek együtt lenni, ki/mi kényszerít rá?

aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

7:


Amikor osszejottunk, még nem volt az

aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tudat alatt, még mindig neki akarsz megfelelni, azért csinálod?

Alaposan megtépázta az önbizalmad, önszereteted, önértékelésedet

Ilyent NEM szeretetből csinálnak!

aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Pszichológushoz ezzel nem rohannék még"

Pedig az lesz, mert még mindig a hatása alatt állsz.

Hacsak nem kezdesz a saját fejeddel gondolkozni, és nem azt csinálni, amit ő elvárna tőled, hanem amit te szeretnél. Ha rágondolsz max. annyi kellene, hogy "de jó, hogy már nem tud belepofázni mindenbe, azt tehetem, amit akarok!"

aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!