Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agressziv kenyszergondolatok...

Agressziv kenyszergondolatok gyotornek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van amikor jol vagyok es van amikor teljesen rosszul vagyok, es agressziv kenyszergondolatok gyotornek de tudom nem tudnek senkit bantani foleg nen a szeretteimet de jon aza kenyszergondolat is, hogy ha meg teszed elmulik, vagy mi van ha meg is meg teszed, stb stb.. tudom hulyeseg ez de, hogy lehet hogy el muljon? Szorongas fog el, es egyre jobban hulyesegek jonnek az agyamba ilyenkor.. mintha szoronganek egy olyan dologtol hogy akit nagyon szeretek azt bantanam
júl. 22. 09:19
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

14

nyafogasnak az nevezi az OCD-t, akinek meg nem volt igazan mentalis betegsege

egyutterzek veled, hogy nem alszol jol a melegtol es nagyon remelem, meg tudod oldani ezt az eletfeladatot, amit kaptal

azt is nagyon remelem, hogy soha nem tudod meg, milyen pokoli betegseg az OCD (Obsessive Compulsive Disorder - Kenyszeres Rogeszmes Zavar)

aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
a 16 és a 14 ugyanaz, csak gúnyolódik
aug. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
De nekem most akkor az lehet vagy nem? Vagy sajat magamnak csinalom az egeszet .. vagy mar nem tudom
aug. 5. 06:05
 24/40 anonim ***** válasza:

ez OCD. sokszor ugy erzed, mintha magadnak beszelned be es magadnak csinalnad, de nem. nem azert van, mert sok idod van es unatkozol. az is a resze, hogy allandoan ugyanazt kerdezed, hogy "ez most mi", "de ez normalis-e". masoktol varod, hogy megnyugtassanak, akkor egy kicsit megnyugszol, de minel tobbszor kerdezed, annal inkabb olaj a tuzre.

en atmentem ezen, nem hiszem, hogy elmulik magatol. szerintem menj el szakemberhez.

aug. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
De ez mitol alakult ki.. nem akarok mentalis beteg lenni .. inkabb legyen szervi vagy valami de nem akarom ezt :( .. olyanokat is olvastam ez soha nem mulik mar el es orok eletemre igy marad.. de nem akarom
aug. 5. 12:36
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

"De ez mitol alakult ki.."

azt nem lehet tudni

"nem akarok mentalis beteg lenni"

akkor ne nevezd betegsegnek, csak szorongasnak, a lenyegen nem valtoztat, hogy segiteni kell rajta

"de nem akarom ezt :( .."

en is atmentem ezen a fazison, amikor meg az ember tagadni akarja


"olyanokat is olvastam ez soha nem mulik mar el es orok eletemre igy marad.."

elmulik, de nem magatol

"de nem akarom"

akkor kezdheted a gyogyulast, ha elfogadod, hogy ez van


tudod, hany ember szenved mentalis problemaktol elete soran? barkinek lehet es hany embernek van OCD-je!, csak arrol nem beszel, mert ez nem olyan, mint a hatfajas vagy egy vakbelmutet, amit mindenki el bir kepzelni es egyutterez

pont "megfelelo" korban is vagy, sajnos, altalaban 20-as evekben jon ez elo, nekem is igy volt

beszelgess olyanokkal, akiknek volt es elmult, itt vagyok pl. en, de en mar elmondtam

keress masokat is

aug. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
De olyan, nincs igaz-e, hogy el veszted a kontrollt vagy ilyesmi?
aug. 6. 08:12
 28/40 anonim ***** válasza:
olyan nincs, ez 100%, ezt nyugodtan mondogathatod magadnak
aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Csak van amikor el kap az ilyen nagy szorongas es akkor en azt annak tudatositom be hogy pfu most el vesztem a kontrollt es stb
aug. 6. 10:10
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

ezt leirhatom neked meg 100x, hogy nem veszited el a kontrollt, de ettol nem fog elmulni

ez a "ne gondolj a feher elefantra" esete

ha valakinek azt mondjak, hogy "mindenre gondolhat, csak a feher elefantra nem, mert akkor nagy baj lesz", akkor csak a feher elefantra fog gondolni, mert annyira vigyaz, hogy csak arra ne

ilyen nincs, hogy valaki ul a haverjaival a barban vagy megy az utcan, es egyszer csak "elvesziti a kontrollt" es beveri a baratja fejet vagy behuz valakinek egyet

olyan van, hogy ez egy szorongasfajta, amitol nagyon szenved az ember

aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!