Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agressziv kenyszergondolatok...

Agressziv kenyszergondolatok gyotornek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van amikor jol vagyok es van amikor teljesen rosszul vagyok, es agressziv kenyszergondolatok gyotornek de tudom nem tudnek senkit bantani foleg nen a szeretteimet de jon aza kenyszergondolat is, hogy ha meg teszed elmulik, vagy mi van ha meg is meg teszed, stb stb.. tudom hulyeseg ez de, hogy lehet hogy el muljon? Szorongas fog el, es egyre jobban hulyesegek jonnek az agyamba ilyenkor.. mintha szoronganek egy olyan dologtol hogy akit nagyon szeretek azt bantanam
júl. 22. 09:19
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nem ertem a kerdesed.. nem akarok s nem tudnek senkit bantani foleg nem a szeretteimet.. csak nem ertem mik ezek a hirtelen kenyszergondolatok.. azon is gondolkodtam, hogy azert vannak mert az utobbi idokbe sok dokumentumfilmet neztem, ilyen haborukrol es a vallasi haborukrol es hogy mennyi artatlan ember veszett oda es ilyenkor igy bele asom magam abba hogy mit erezhettek akik oda vesztek es mi jarhatott a fejukbe akik ilyeneket csinalnak es hogy volt lelkuk s stb… s tul bele mentem szerintem az ilyen dolgokba mert amugy fiu letemre ilyen erzelgos, lelkis vagyok sajnos meg ha nem is latszik kulsoleg
júl. 24. 16:19
 12/40 anonim ***** válasza:
51%
az erőszakos filmek okozhatnak ilyesmit, kerüld ezeket, ha ilyen érzékeny vagy
júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
De soha sem voltam ilyen erzekeny, semmi ilyen problemam nem volt
júl. 25. 11:26
 14/40 anonim ***** válasza:
16%

Nyafogni nem hatékony, mert mi nem tudjuk megoldani helyetted, hiába szánunk is. Most rosszabb kicsit a sorsod, mindenkivel előfordulhat. Kaptál egy feladatot az élettől, amit meg kell oldanod. Mi az, amit te tehetnél, hogy jobb legyen? Én pl. a nagy meleg miatt elég rosszul alszom, és ezért tök kimerült és ingerült vagyok az utóbbi hetekben.

Neked kell rájönnöd a bajod okára. Vagy csak elfelejted, nem foglalkozol vele. Vagy sportolni kezdesz.

Ha végképp nem megy, és így marad, akkor pszichológust kell keresni.

Bár van egy olyan érzésem, hogy te az a típus vagy, aki minden javaslatot figyelmen kívül hagy és csak tőlünk várja, hogy megoldjuk. Ez sem hatékony.

júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
En csak biztato es nyugtato valaszokat szeretnek
júl. 25. 12:30
 16/40 anonim ***** válasza:
0%
Minden rendben lesz, semmi dolgod.
júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, hány éves vagy?
júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
23…
júl. 25. 19:45
 19/40 A kérdező kommentje:
16-ez egy ilyen atmeneti rossz dolog ? Sok a szabad idom sokat unatkozok sokat tudok agyalni aza gond
júl. 25. 19:48
 20/40 anonim ***** válasza:

ezek az OCD jellegzetes tunetei, gondolatkenyszerei. nem fogsz senkit bantani, ezek nem fognak megvalosulni. ezt probald magadnak mondogatni, amikor elovesz. figyeld meg, mi az, amit ha mondasz magadnak, kicsit enyhul a szorongas.

vezethetsz naplot is akar, mikor, milyen helyzet valtotta ki, mitol es hogyan enyhult, mi az, ami legerosebb szorongast valtja ki, mi az, ami kicsit kisebbet

ezzel egyidoben probald meg elfogadni a gondolataidat, mondd azt magadnak, hogy most ez van, ezen most ragodni fogok, de nem nagy baj, hiszen nem fogom megtenni stb.

ez egy szorongas, tehat nem az a problema, hogy bantani akarsz vagy fogsz masokat, hanem a szorongas

ha nem enyhul, menj el egy olyan pszichoterapeutahoz, aki ert ehhez

ez kezelheto es nagyon gyakori

aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!