Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valami miatt nagyon szorong...

Ha valami miatt nagyon szorongasz, akkor milyen érzés miután nyugtatót szedtél be rá?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valaki vizsga miatt úgy izgul, hogy hányingere van, nem tud enni, szorít a mellkasa, szapora a pulzusa és veri a víz, akkor ezeket eltünteti a nyugtató? Nem lesznek ilyen tünetek mellette? Csak a fizikai tüneteket tünteti el, vagy az agyban való aggódást is elmulasztja és képes leszek magabiztosan, aggodalom nélkül, lazán vizsgázni?

Vagy hogyan hat a nyugtató?


júl. 19. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy agyalok, meg félek, csak közben álmos és gyenge vagyok. :( Frontint és Rivotrilt próbáltam eddig.
júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanaz mint ahogy #1 írja
júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben csökkenti a testi tüneteket, amitől nyilván agyban is nyugodtabb gondolatokra vagy alkalmas, de nyilván a rossz gondolatokat nem szünteti meg. Én elég sokat vizsgáztam 0,25-0,5-ös frontinnal, nem szedált le, képes voltam gondolkodni, és jóval kevésbé hátràltatott a stressz, mint alapból. De még 0,5-ös frontin mellett is éreztem a vizsga miatti szorongást, de jóval tompábban. Alapból nyugodt(abb) helyzetben persze elálmosit a nyugtató, vizsgagon nem
júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2mg xanaxxal tudok koncentralni, meg 600mg lamictallal. alvasra meg egyebre 9mg rivotril, azt mar nem tudom koze van-e hozza.
júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos bevettem, en is rohadt almos lettem tole, de ugyanugy hanyingerem van meg izgulok. Pedig delutan KRESZ vizsga. Nem tudom mi lesz így. Nem segített kb semmit (1mg rivotril)
júl. 19. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Jó nagy buta vagy, 1mg Rivotril nyitásra...
júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

5


A rivotril nem hat azonnal. 3 - 5 ora mulva eri el teljes hatasat es AUC-je (teruleti integralas grafikonon, hogy meddig hat, de ez egyentol fugg, meg felezesi ido, feherje kotodes ami viszonylag magas kb 85%) is nagy, ezert tart sokaig. Persze 20 perc mulva mar hat, de az fingnyi.


A Rivotril egy elsosorban antiepileptikum, panik betegeknek is indikalt masodsorban nem hiaba 20mg/nap a napi max dozis, nem hiaba hat mashogy. Az, hogy nyomtak ra egy szorongasos javallatot is, maradjon titok, nem akarok konteozni.


Xanaxot szoktak panikra, nem rivotrilt, mert szinte azonnal felszivodik. Van belole sublingualis is, nyelv ala berakod, azonnal konkretan meghamarabb felszivodik, meg a majon sem megy at, erosebb hatas.


Majd 4 ora mulva kb. almoska leszel es aludni fogsz egy jot.

júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, 1mg rivotril elég baszó elsőre.
júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!