Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineos lennék? (érzelmil...

Borderlineos lennék? (érzelmileg labilis)

Figyelt kérdés
összes tünete igaz rám, bár az elhagyatástól nem félek mert már nincs mitől, általában nem engedek senkit közel vagy ha igen akkor eltávolítom az életemből, ha nem megfelelő, könnyen megsértődök és összevissza hangulatingadozásaim vannak, elég egy rossz szó és meg tudom az illetőt utálni egyik pillanatról a másikra. Ha valakit kedvelek és úgy érzem keresztbe tett akkor a halálba kívánom hirtelen, tehát nem igazán tudok senkit szeretni. És mindig ürességet érzek, minden semleges. Akkor érzem magam csak jobban, ha kikapcsol egy film vagy a természetbe kimegyek és kikapcsolom magam. írtak nekem nyugtatót, ez annyival jobb hogy nem idegesítenek fel az engem körülvevő emberek odakint és nem szorongok, de amúgy elég könnyen át tudták váltani a kedvem "gyilkos" üzemmódba (nem öltem meg senkit csak reménykedtem, hogy meghal aki árt)
júl. 15. 20:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Hat az itt jelen levo valaszolok az elo peldak arra hogy egyszer majd sajat magunkat bassz*k meg. De semmi gond. Ha valaki szereti magat az azert jo mert elfogadja olyannak amilyen. Lehet van benne kis ego, de ha a vilag ezt hozza ki az emberbol, akkor ezt es kesz. Nem mi sajat magunk okozzuk ezt, hogy olyanok leszunk ami, hanem a tarsadalom, a media, akik ott probalnak minket befolyasolni ahol es amikor csak tudnak.
júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az írásod alapján vannak borderline tüneteid, de mai világban ez, ahogy írtad is természetes.

Nyilván, ha ránézel másokra, akkor nem tűnik természetesnek, de ezzel az erővel minden emberre rá lehet húzni valami pszichikai jelzőt, aki mellett elmegyünk.

Szerintem csak érzékeny vagy a világra és történtek traumáid, esetleg tényleg ritka esetnek születtél.

Nem vagyunk egyformák, ha te egyedül vagy és úgy érzed jól magad, ne érezd magad miatta rosszul.

Teljesen normális az, ha valaki egyedül tud kiteljesedni. Most ezzel az erővel az, aki tele van barátokkal és családja van az se normális, mert ő meg a másik véglet.

Mit nevezünk egyáltalán normálisnak?

Ezek mind kitalált fogalmak, de ha diagnózisra vágysz, szorongós, depressziós, schizoid (nem skizofrén! de hasonló tünetek, olyan, hogy az egyedüllétet választod inkább, keress utána ha érdekel),

valószínűleg a borderline tünetek a depresszió és kimerülés miatt lehetnek, lehet túlpörög az agyad, vagy a depresszió miatt nem tudsz fenntartani egy kiegyensúlyozott életmódot.

Írásod alapján vannak összezavarodott pillanataid, amikor kiírsz egy ilyet, de ez se biztos, hogy a te valódi arcod, szerintem ilyenkor átszellemülsz egy kicsit.

Javasolnám, hogy élj a hobbidnak, ha van, vagy válassz olyan dolgokat, amik lefoglalnak.

Azért írtam most ezt neked, mert egy hajóban evezünk voltaképp, csak megtanultam kezelni.

Nekem is vannak olyan pillanataim, mint neked még mindig, de ez életünk végéig lesz. És nem azért, mert te olyan beteg lennél, hanem mert a világ ezt váltja ki belőled.

Persze, vannak nagyobb problémák annál, hogy ki hogy szól be, és hogy nincsenek az embernek barátai, de néha ez is elég ürügynek a robbanáshoz.

Azt javaslom, hogy ne foglalkozz ezzel, nincs értelme egyszerűen.

júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
21-es pontosan!
júl. 15. 21:41
 24/37 A kérdező kommentje:

22 te is szívemből szóltál.

És igen, az itt válaszolók egy része pont az élő példája annak, hogy mi bosszantja az embert, és ettől még rosszabbak is vannak :D

De ezek semmik, ha belegondolunk, ugyanis csak emberekről van szó.

De az ember tényleg nagyon ártalmas. Van, hogy vigyorral az arcán, pozitívnak tettetve magát szívja a véred és észre sem veszed. Vagy, ha észre veszed, akkor manipulációs technikával rád veri, hogy veled van baj. De igazatok van teljes mértékben 21 22-es.

júl. 15. 21:45
 25/37 anonim ***** válasza:

Egyébként a "kaszabolós" film jó ötlet volt. Az is leköti az embert valamilyen szinten és felszabadítja a problémák alól. :)

Kérdező, javaslom, hogy frontin be és ne érdekeljen semmi, az élet velejárója, hogy sz*rul érzed magad.

Egészen a halálig kíséri az embert, ami a végső megnyugvás.

Egyszer mindenképp nyugodt leszel, miért lennél ideges, amíg élsz? Csak mert pár semmitmondó ember nyüzsög körülötted? Ugyan már.

Én egyébként kiköltöztem egy tanyára és onnan járok dolgozni olyan helyre, ahol nagyon kevesen vagyunk bent egy nap.

Próbálj te is találni ilyet, teljesen mindegy, hogy mi. Tanulj meg kis pénzből élni, ne akarj gazdag lenni. A lelki nyugalom mindenképp meglesz 300ezerből simán. Sőt, az egy nagyon jó pénz. A sok nagyravágyó "prolinak" nem nagy pénz persze... 😂

júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a célom. Nincsenek olyan nagy költségeim nekem sem :D

csak ruhát veszek, ami extra, vagy műszaki cikkeket, ha elromlanak, esetleg könyvet. De, ha egyszer építeni is kell pl egy tanyasi házat, a 300 ezreket össze lehet rá gyűjteni. Ahogy mondod, a prolik kiváltsága a puccos cucc... :D

júl. 15. 21:53
 27/37 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták már, hogy borderjános meg szkínzófrén vagyok, de gondolj csak bele abba, hogy aki ezeket másra rámondja, annak alapvetően nincs jobb dolga, tehát neki se tart sehol az élete. Aki ítélkezik, az sose éri el a Nirvanát. :)
júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Dejó! én is barátkozok a buddhizmussal
júl. 15. 21:55
 29/37 anonim ***** válasza:

Elég a négy nemes igazságot alapul venned és rájössz, hogy mi a megoldás a problémáidra:


Az élet szenvedés (dukkha): Az emberi élet elkerülhetetlenül tartalmaz szenvedést és elégedetlenséget.

A szenvedés oka (samudaya): A szenvedés oka a vágy, a ragaszkodás és az ignorancia.

A szenvedés megszüntetése (nirodha): A szenvedést meg lehet szüntetni, ha megszabadulunk a vágyaktól és a ragaszkodástól.

A szenvedés megszüntetéséhez vezető út (magga): A Nemes Nyolcrétű Ösvény követése.



Ja, és DOBD FÉLRE a régi hibáid! Ne azonosulj velük, bármit is tettél az már elmúlt, nem létezik. Hiába hagyott nyomot az életben, nem számít. Ha örökké őrölöd magad rajtuk, akkor bosszús maradsz és értelmetlenebbé válik az élet, mint alapból

júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Köszi! Na az ilyen embereket például kedvelem.
júl. 15. 22:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!