Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyermekem lehet antiszociális?

A gyermekem lehet antiszociális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pszichológushoz járunk már egy éve, és a diagnózis után mindig ott van a "diszharmonikus személyiségfejlődés" szakasz. Volt öt napot bent a pszichiátrián, bár tovább akarták marasztalni, a csend és a gondolati kiüresedése miatt a szorongása dühbe és depresszióba zuhant, ezért könyörgött (sírva!!!) hogy vigyük el onnan, mert megfog örülni hiszen mindenhol csendesség fogadja. Leginkább az zavarta, hogy a fejében van, ezért muszáj volt elvinnünk onnan mert féltünk attól, hogy mit tehet ott magával! No ugyan megcsinálták vele az ötszáz szavas és az intelligenciával való vizsgálatot, majd valamiféle képeset is mondott amin elvileg emberek voltak (a nővérke szerint hiába kérdezte a pszichológus mit lát bennük, csak idegessé vált). A szakemberek, ketten is dolgoztak rajta, összezavarodtak mert ellentmondásosan magas volt az eredmény. A gyerek azt mondta, hogy folyamatosan kérdezték, hogy mit érez mikor nagyon boldog és mikor szomorú, és mit tesz olyankor, ő hiába magyarázta meg nekik, elvileg akkor sem értették hogy mi történik, ő pedig frusztrált lett.


Amire emlékszem a terjedelmes magyarázatból, hogy az intelligenciája átlagos, act-out kitörésre hajlamos, széles a hangulatingadozása és diszharmonikus a személyisége. A nagyobbik gyermek szerint ez antiszociális személyiségzavart jelent, de az nincs ráírva így kétlem, mégis ahogyan olvasom a tüneteket, néhányra ijesztő módon hasonlít!


Nagyon megvagyok zavarodva, valaki tudna segíteni? Ha számít valamit, tizenhat éves és lány.



júl. 14. 13:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönjük!

Volt már házi kedvence, imádják nagyon az állatok, de nem tud hosszútávon gondoskodni róluk, így nagypapa vigyázz rájuk a falun. Sokszor bántották az óvodában és az általános iskolában, a fiúk nem egyszer ütötték meg vagy húzták meg a haját, erről nyilván akkor esett tudomásom, miután nem bírta végig és kizokogta az összes bánatát. Ittjon is volt néhány zűr, de leginkább az tette rá a pecsétet mikor a legjobb barátnője meghalt és emiatt sokat piszkálták, röhögtek rajta, két éve pedig a legjobb barátja távozott. Nem tud a gyásszal boldogulni, de a pszichológusok szerint nem ez a legnagyobb problémája. Szerintem pedig sokat számít, hogy a lányom éveken keresztül ugyanúgy érzi a fájdalmat és a veszteséget, mintha tegnap történt volna..

júl. 14. 17:35
 12/17 A kérdező kommentje:
+ Hozzátenném hogy már kiskora óta szorong és paranoiás, az hogy hangokat hall még hatodikban kezdődött el, de azelőtt is látott olyanokat amik nem voltak ott. Nincs skizofréniája, de azért szed rá gyógyszert.
júl. 14. 17:37
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem antiszociális - a leírtakból legalábbis nem valószínű.
júl. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Súlyos borderlinenak tűnik. Én is ilyen vagyok. Nekem segìt, hogy hajszolom a pénzt a munkában, illetve van egy cicám de nem tudnám ellátni a feladataimat egyedül. Sose nő fel, nem lesz képes alap dolgokra (pl háztartás). Az nekem se megy. Munka igen
júl. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Te nem vagy a kérdező lánya, 14-es. A világ nem körülötted forog. Te egyedi vagy. Más nem olyan, mint te.
júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na, ide is kirakom. Nálatok az egész család gyakorizik? https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Mondjuk, ez a kérdés még hihető, de a másik ezek után már kevésbé.

júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! A lányom tizenhat éves és kezelések alatt áll, nem egyszer olvastam olyan kérdéseket, mint amilyet én is leírtam…, ne vonjon le véletlenszerű következtetéseket.
júl. 21. 23:30
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!